مدیر عامل Bybit: اکثر صرافی ها ساختار امنیتی آسیب پذیری دارند

بن ژائو، مدیر عامل صرافی Bybit، در مصاحبه ای با کوین تلگراف اعلام کرده است که اکثر صرافی های ارز های دیجیتال ساختار امنیتی آسیب پذیری دارند.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

bybit ، صرافی

پس از حمله هکرها به صرافی Kucoin بار دیگر امنیت پلتفرم های خرید و فروش ارز های دیجیتال مورد توجه قرار گرفت. به گفته ژائو هیچ جای تعجبی از این بابت وجود ندارد چرا که اکثر صرافی ها از نظر امنیتی آسیب پذیر هستند:

"صرافی های ارز های دیجیتال نقطه ضعف های مشترکی دارند و مانند سایر پلتفرم هایی که بر بستر اینترنت فعالیت می کنند، با مشکلات امنیتی مختلفی رو به رو می شوند. با توجه به اینکه که معامله گران از ارز های دیجیتال به عنوان ابزاری برای حفظ دارایی های خود استفاده می کنند، اهمیت امنیت معاملات بیشتر هم می شود."

ژائو ادامه می دهد:

"اکثریت قریب به اتفاق صرافی ها، ارز های دیجیتال را در کیف پول های گرم (Hot Wallets) نگهداری می کنند. اگر از کیف پول های گرم به درستی محافظت نشود راه نفوذ به آنها توسط سارقین باز می شود. کیف پول های سرد از امنیت بیشتری نسبت به کیف پول های گرم برخوردار هستند. چرا که کیف پول های گرم به اینترنت متصل می شوند و همین امر باعث آسیب پذیری بیشتر آنها در برابر حملات می شود. تنها نکته منفی در مورد کیف پول های سرد این است که نمی توانید بدون صرف زمان و بلافاصله برداشتی با مبالغ بالا داشته باشید."

به گفته مدیر عامل Bybit :

"سرمایه گزاری در امنیت باید به عنوان اولویت اصلی در دستور کار صرافی ها قرار گیرد، به ویژه صرافی هایی که به صورت آنلاین فعالیت می کنند. برای جلوگیری از حملات باید نقطه ضعف های خود را بررسی کنند و چندین لایه امنیتی را در پلتفرم خود آزمایش کنند."

بن ژائو اضاف کرد:

"صرافی ها می توانند با استخدام کارشناسان امنیت حرفه ای و آزمایش نفوذ به پلتفرم، هر گونه آسیب پذیری در سیستم را شناسایی کنند."

ژائو فاش کرد که:

Bybit" منابع قابل توجهی را در توسعه و افزایش پروتکل های امنیتی خود سرمایه گزاری کرده است. ما به منظور محافظت از دارایی های کاربران یک سیستم کیف پول سرد چند امضایی را پیاده سازی کرده ایم."

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط