مردم السالوادور علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال ندارند

السالوادور، کشور پیشگامی که با استفاده از ارز دیجیتال به عنوان ارز قانونی تاریخ ساز شد، با یک چالش شگفت‌انگیز مواجه است: عدم پذیرش گسترده ارز دیجیتال در میان جمعیت محلی خود که علیرغم تلاش‌های مستمر دولت برای ترویج ارزهای دیجیتال، گزارش اخیر نشان می‌دهد که کمتر از ۲ درصد از جمعیت کشور دارای دارایی‌های دیجیتال دارند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

السالوادور,سرمایه‌گذاری,بیت‌کوین,ارزهای دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptopolitan»، السالوادور، کشور پیشگامی که با استفاده از ارز دیجیتال به عنوان ارز قانونی تاریخ ساز شد، با یک چالش شگفت‌انگیز مواجه است: عدم پذیرش گسترده ارز دیجیتال در میان جمعیت خود. علیرغم تلاش‌های مستمر دولت برای ترویج ارزهای دیجیتال، گزارش اخیر نشان می‌دهد که کمتر از ۲ درصد از جمعیت کشور دارای ارزهای دیجیتال هستند.

السالوادور اولین کشور در جهان بود که بیت کوین را به عنوان یک ارز رسمی پذیرفت، با هدف ایجاد انقلابی در چشم انداز مالی خود و تسهیل ارسال حواله از خارج. با این حال، داده‌های اخیر Triple A نشان می‌دهد که از جمعیت تقریباً ۶.۳۶ میلیون نفری، تنها حدود ۱.۷۲ درصد از مردم السالوادور یا تقریباً ۱۰۹۱۷۵ نفر دارای بیت‌کوین هستند.

این گزارش همچنین السالوادور را در رتبه ۵۵ از نظر شاخص پذیرش ارزهای دیجیتال در جهان قرار داده است. این رتبه به طور قابل توجهی پایین‌تر از حد انتظار است، به خصوص با توجه به حمایت مشتاقانه دولت از ارزهای دیجیتال. طبق گزارش‌ها، چندین کشور، حتی کشورهایی که ممنوعیت‌هایی را برای ارزهای دیجیتال اعمال کرده‌اند، از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال با نرخ رشد سریع‌تری مواجه هستند.

به عنوان مثال، علیرغم ممنوعیت شدید چین در مورد ارزهای دیجیتال، گزارش شده است که تقریباً ۴.۰۸ درصد از جمعیت آن، معادل ۵۸ میلیون نفر، دارای ارزدیجیتال هستند.

رئیس جمهور نایب بوکله علیرغم مالکیت محدود ارزهای دیجیتال در میان شهروندانش، اعلام کرد که مجموع سرمایه‌گذاری های بیت کوین السالوادور تا ۴ دسامبر ۲۰۲۳ به ۱۳۱ میلیون دلار رسیده است. این سرمایه‌گذاری به سود خالص ۳.۶ میلیون دلار تبدیل شد که منجر به سود کلی ۲.۸۴ درصد شد.

ابتکارات دولت برای افزایش سرمایه گذاری در کریپتو

در پاسخ به نرخ پذیرش غیرقابل قبول، دولت السالوادور به طور فعال برای تحریک سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در داخل کشور تلاش کرده است. یکی از ابتکارات قابل توجه که در دسامبر ۲۰۲۳ گزارش شد، یک برنامه شهروندی با سرمایه‌گذاری را معرفی می‌کند. این برنامه برای افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری ۱ میلیون دلاری در بیت کوین یا تتر در داخل کشور هستند، ویزای اقامت و مسیری برای شهروندی ارائه می‌دهد.

سفر السالوادور به دنیای ارزهای دیجیتال با دستاوردها و چالش‌هایی همراه بوده است. در حالی که این کشور تنها کشوری است که فعالانه از ارزهای دیجیتال به عنوان پول قانونی استفاده می‌کند، مالکیت محدود در بین شهروندانش سؤالاتی را در مورد اثربخشی ابتکارات دولت و موانع احتمالی برای پذیرش گسترده ایجاد می‌کند.

نرخ مالکیت ۱.۷۲ درصدی نشان می‌دهد که اکثریت مردم ممکن است هنوز از مزایای ارزهای دیجیتال مردد یا بی‌اطلاع باشند. آموزش و تلاش‌های اطلاع‌رسانی ممکن است نقش مهمی در پرداختن به این موضوع و افزایش سواد رمزنگاری در میان مردم سالوادور ایفا کند.

نرخ پذیرش ارزهای دیجیتال در السالوادور، در حالی که به خودی خود تاریخی است، با رقابت سختی از سوی کشورهایی مانند چین مواجه است، جایی که درصد بیشتری از مردم علیرغم مقررات سختگیرانه، مالک دارایی‌های دیجیتال هستند. این سؤالاتی را در مورد تأثیر سیاست‌های دولت و چارچوب‌های نظارتی بر پذیرش ارزهای  دیجیتال ایجاد می‌کند.

بدیهی است که به سادگی پذیرفتن ارزهای دیجیتال به عنوان پول قانونی، پذیرش گسترده را تضمین نمی‌کند. عواملی مانند ثبات اقتصادی، دسترسی به فناوری، آموزش مالی و وضوح نظارتی همگی می‌توانند بر نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال یک کشور تأثیر بگذارند.

لینک کوتاه:

بریتانیا به‌دنبال وضع مقررات برای استیبل کوین‌ها در ۶ ماه آینده است
پیتر شیف,طلا,بیت‌کوین,نرخ تورم,آمریکا
طبق داده‌های منتشر شده طی ده روز گذشته نهنگ‌های بیت‌کوین بیش از ۵ میلیارد دلار به سرمایه خود اضافه کرده‌اند
مجموع دارایی‌های بیت‌کوین بلک‌راک به ۵.۴۵ میلیارد دلار رسید
مدیر سرمایه‌گذاری بلک‌راک می‌گوید آن‌ها ممکن است به‌مرور دارایی بیت‌کوین خود را افزایش دهند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

پیتر شیف,طلا,بیت‌کوین,نرخ تورم,آمریکا

پیتر شیف می‌گوید طلا قطعا صعودی است و ETFهای بیت‌کوین نیز با وضعیت کنونی برای برخی جذاب شده‌اند

پیتر شیف، تحلیلگر مالی مشهور و منتقد سرسخت سیاست‌های اقتصادی، در صحبت‌های اخیر خود به بازار طلا و ETF‌های بیت‌کوین پرداخت.شیف نسبت به نرخ تورم آمریکا که فراتر از حد انتظار بوده است، ابراز نگرانی شدید کرد و برخلاف تصور امیدوارکننده مبنی بر اینکه تورم به هدف ۲ درصدی فدرال رزرو کاهش می‌یابد، استدلال می‌کند که شاخص‌های واقعی اقتصادی به افزایش مجدد فشارهای تورمی تاکید دارد...

خبر - ۴ روز پیش
بیت‌کوین,نهنگ

طبق داده‌های منتشر شده طی ده روز گذشته نهنگ‌های بیت‌کوین بیش از ۵ میلیارد دلار به سرمایه خود اضافه کرده‌اند

ارزش بیت کوین افزایش سریعی داشته و برای اولین بار از دسامبر ۲۰۲۱ به بیش از ۵۰۰۰۰ دلار رسیده است. دارندگان بزرگ بیت کوین که به نام نهنگ‌ها شناخته می‌شوند، دارایی‌های بیت کوین خود را به میزان قابل توجهی گسترش داده‌اند و تنها در ده روز بیش از ۱۰۰,۰۰۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلار را به سرمایه انباشته خود اضافه کرده‌اند.

خبر - ۵ روز پیش
بیت‌کوین,بلک‌راک,BTC,صندوق قابل معامله در بورس

مجموع دارایی‌های بیت‌کوین بلک‌راک به ۵.۴۵ میلیارد دلار رسید

تایتان مالی بلک راک به تازگی ۵۱۸ میلیون دلار اضافی در بیت کوین (BTC) سرمایه‌گذاری کرده است. بر اساس گزارش «Lookonchain» ، بلک راک روز چهارشنبه ۱۰۰۰۳ بیت کوین را به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) خود اضافه کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
بلک‌راک,بیت‌کوین,سرمایه‌گذاری

مدیر سرمایه‌گذاری بلک‌راک می‌گوید آن‌ها ممکن است به‌مرور دارایی بیت‌کوین خود را افزایش دهند

ریک ریدر، مدیر سرمایه‌گذاری بلک‌راک می‌گوید این شرکت ممکن است به دنبال افزایش ذخایر بیت‌کوین خود باشد.

خبر - ۱ هفته پیش
اسپانیا,ارزهای دیجیتال,مالیات,وزارت امور مالی اسپانیا,فرار مالیاتی

اسپانیا به دنبال قانونی برای ضبط ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی است

وزارت امور مالی اسپانیا در حال اصلاح مقررات مالیاتی این کشور است و قصد دارد این اجازه را به سازمان مالیات بدهد تا ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی را شناسایی و برای تسویه بدهی‌ها توقیف کند. این اقدام بخشی از تلاش‌های دولت اسپانیا برای مقابله با فرار مالیاتی در این کشور است.

خبر - ۲ هفته پیش
نایب بوکله,السالوادور,انتخابات

نتایج اولیه نشان می‌دهد که نایب بوکله در انتخابات السالوادور پیروز است

انتشار نتایج رسمی اولیه از سوی دادگاه مرجع انتخابات در السالوادور نشان می‌دهد که پس از شمارش ۳۱.۵درصد آرا، حزب پوپولیست نایب بوکله با بیش از ۱.۱میلیون رأی پیشتاز است. باتوجه به اینکه حزب بوکله تاکنون ۸۷درصد آرا را به دست آورده است، انتظار می‌رود که این طرفدار بیت کوین بار دیگر پیروز انتخابات شود.

خبر - ۲ هفته پیش
کریس برنیسک,نزول,ارزهای دیجیتال,ایکس

کریس برنیسک می‌گوید نزول و سپس تثبیت محتمل‌ترین سناریو ارزهای دیجیتال است

کریس برنیسک، سرمایه‌گذار خطرپذیر و سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، می‌گوید که نزول محتمل‌ترین سناریو برای دارایی‌های دیجیتال در فاز بعدی بازار است. برنیسک در پلتفرم رسانه اجتماعی ایکس می‌گوید که پس از یک روند صعودی نسبتا طولانی، احتمالاً بازارهای ارزهای دیجیتال در انتظار اصلاح هستند.

خبر - ۲ هفته پیش
شرکت‌های هرمی,قوه قضاییه,کلاهبرداری,سرمایه‌گذاری

لیست شرکت‌های هرمی توسط قوه قضاییه منتشر شد؛ در این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری نکنید

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌ قضاییه روز شنبه یکم بهمن ماه در پیامکی که به صورت همگانی ارسال شده است، نسبت به فعالیت برخی از مجموعه‌های هرمی و از دست رفتن اصل سرمایه مردم هشدار داد.

خبر - ۱ ماه پیش
کنگره آمریکا,ترامپ,ارزهای دیجیتال ملی,تام اِمِر

نماینده کنگره آمریکا: با نظر ترامپ درمورد ارزهای دیجیتال ملی موافقم

تام اِمِر، نماینده کنگره ایالات متحده، اخیراً از دیدگاه ترامپ درمورد ارزهای دیجیتال ملی حمایت کرده و گفته است به دنبال همکاری با رئیس‌جمهور سابق آمریکا جهت مقابله با افزایش نظارت دولتی در این کشور است. ترامپ اخیراً در یک سخنرانی ارزهای دیجیتال ملی را تهدیدی برای حریم خصوصی مالی شهروندان آمریکا معرفی کرده و گفته بود اگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، هرگز اجازه راه‌اندازی یک CBDC را به بانک مرکزی این کشور نخواهد داد.

خبر - ۱ ماه پیش