مرکز توسعه تجارت الکترونیکی: مانع ارائه درگاه پرداخت به صرافی‌های ارز دیجیتال نمی‌شویم

یکی از مسئولان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که متولی ارائه اینماد به کسب‌وکارهای اینترنتی است، می‌گوید صرافی‌های ارز دیجیتال امکان دریافت اینماد ندارند؛ اما این سازمان دولتی جلو ارائه درگاه پرداخت به کسب‌و‌کارهای فعال در این حوزه را هم نگرفته است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی,درگاه پرداخت,صرافی‌های ارز دیجیتال,اینماد

title

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ارز دیجیتال، محمدجواد هادی، معاون تسهیل تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، گفته است:

«برای حوزه‌های مقررات‌گذاری‌نشده مانند رمزارز‌ها سازوکاری را با همکاری بانک مرکزی و بخش خصوصی تحت عنوان «سایر حوزه‌های مالی» طراحی کرده‌ایم که هنوز برای آن قانون‌گذاری صورت نگرفته؛ اما جلو ارائه درگاه پرداخت به آنها را نمی‌گیریم، بلکه وضع موجود را حفظ و در این حوزه نقشی خنثی ایفا می‌کنیم.»

او می‌گوید:

«با نظر بانک مرکزی امکان دریافت درگاه پرداخت برای این نوع سازوکار‌ها وجود دارد به این صورت که افراد در داخل سامانه اینماد «سایر حوزه‌های مالی» را انتخاب می‌کنند و بعد از طی فرایند و ثبت اطلاعاتشان، سازمان تجارت الکترونیک اطلاعاتشان را بدون گرفتن تعرفه‌ای از فرد درخواست‌کننده به بانک ارجاع می‌دهد. اگر بانک مرکزی تأیید دهد این افراد می‌توانند درگاه پرداخت بگیرند. در گذشته هم بانک مرکزی و شاپرک این اختیار را داشته‌اند.»

اسفند سال ۱۳۹۹، شرکت خدمات پرداخت شاپرک به شرکت‌های پرداخت‌یار دستور داده بود که نسبت به قطع خدمات پرداخت الکترونیک به صرافی‌های ارز دیجیتال اقدام کنند که البته این تصمیم شاپرک در ادامه با مخالفت بخش‌های مختلف مواجه شد و در نهایت به مرحله اجرا نرسید. اکنون اما، طبق تأکید دوبارهٔ روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، کسب‌و‌کار‌های فعال در حوزه‌های مالی جدید، نظیر ارزهای دیجیتال، می‌توانند در صورت تأیید بانک مرکزی (شاپرک) بدون داشتن اینماد درگاه پرداخت دریافت کنند.

لینک کوتاه: b2n.ir/m05822 

 

بانک مرکزی شرایط احراز هویت الکترونیکی را اعلام کرد؛ احراز هویت صرافی‌های ارز دیجیتال تغییر می‌کند؟
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: فعالیت برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال زیرنظر بانک مرکزی است
وزیر اقتصاد: اینماد از خروج سرمایه از بورس و ورود به بازار ارزهای دیجیتال جلوگیری می‌کند
ادامه فشارهای اینماد؛ درگاه پرداخت صرافی سیتکس بسته شد
یکی از بزرگترین شرکت‌های حوزه گردشگری به‌زودی ارز دیجیتال می‌پذیرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

Airbnb,ایربی‌ان‌بی,درگاه پرداخت

یکی از بزرگترین شرکت‌های حوزه گردشگری به‌زودی ارز دیجیتال می‌پذیرد

برنامه اجاره اقامت‌گاه ایربی‌ان‌بی (Airbnb)، در حال افزودن درگاه پرداخت برای ارزهای دیجیتال است. برایان چِسکی (Brian Chesky) مدیرعامل این شرکت، اخیراً در توییتر فاش کرد که رزرو اقامتگاه با استفاده از ارزهای دیجیتال اولین درخواست کاربران برای امسال است. چِسکی، سوم ژانویه (۱۳ دی) از دنبال‌کنندگان خود خواست تا پیشنهادات‌شان را برای بهتر کردن ایربی‌ان‌بی ارائه دهند.

خبر - ۹ ماه پیش
انجمن فین تک,تسنیم,اینماد,درگاه ارز دیجیتال

واکنش انجمن فین تک به گزارش تسنیم: اینماد اجباری ارتباطی با درگاه ارز دیجیتالی ندارد

خبرگزاری تسنیم مطلبی را منتشر کرده است که ادعا دارد اجباری شدن اینماد برای کسب و کارهای اینترنتی به دلیل معاملات غیر قانونی ارز دیجیتال به ارزش ۹۰ هزار میلیارد تومان است. این در حالی است که مصطفی نقی‌پور دبیر انجمن فین‌تک آن را یک رپورتاژ آگهی خوانده است.

خبر - ۹ ماه پیش
اینماد,داخلی

داشتن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت از امروز اجباری می‌شود؛ درگاه صرافی‌های ارز دیجیتال چه خواهد شد؟

شاپرک اطلاعیه‌‌ای را برای شرکت‌های پرداخت‌یار ارسال کرده که در آن گفته شده است از فردا ارائه درگاه پرداخت جدید به کسب‌وکارهای فاقد اینماد امکان‌پذیر نخواهد بود. این در حالی است که صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال امکان دریافت اینماد را ندارند و موقتاً با دستور مرکز توسعه تجارت الکترونیک، بدون اینماد در حال فعالیت هستند.

خبر - ۱۰ ماه پیش