مسترکارد به زودی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

مسترکارد (Mastercard)، غول ارائه‌دهنده خدمات پرداختی جهان، اعلام کرد که در سال ۲۰۲۱ از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد.

mammad

منبع : The Block

مسترکارد به زودی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «The Block»، مسترکارد، غول ارائه دهنده خدمات پرداختی جهان، در پستی که در وب سایت رسمی خود منتشر کرده بود نوشت:

«هر نظری که در مورد ارزهای دیجیتال داشته باشید، چه طرفدار آن باشید و چه یک دشمن خونی، حقیقت این است که این ارزها در دنیای پرداخت‌ها در حال تبدیل شدن به یک بخش حیاطی هستند.»

مسترکارد در ادامه توضیح می‌دهد:

«ما برای آینده ارزهای دیجیتال و سیستم‌های پرداختی آماده می‌شویم، و اعلام می‌کنیم که مسترکارد در سال جاری پشتیبانی از ارزهای دیجیتال را در شبکه خود آغاز خواهد کرد. این یک تغییر بزرگ است که نیاز به کار زیادی دارد.»

هنوز مشخص نیست که مسترکارد از چه ارزهای پشتیبانی خواهد کرد، با این حال غول خدمات پرداختی جهان در اشاره‌ای کوچک توضیح می‌دهد:

«باید در این مورد خیلی فکر کنیم و بر اساس سیاست‌های خود ارزهایی را انتخاب کنیم که با حمایت از حقوق مصرف‌کننده همخوانی داشته باشد. برای روشن شدن بیشتر این مسئله باید گفت، قرار نیست مسترکارد تمام ارزهای دیجیتالی که امروز وجود دارند را در شبکه خود پشتیبانی کند.»

پیش از اعلام امروز، برنامه‌های مسترکارد بیشتر معطوف به سرویس پرداخت با کارت‌های اعتباری بود، سرویسی که به مشتریان این شرکت اجازه می‌داد تا پرداخت‌های خود را با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام دهند. ظاهراً در این طرح قرار بود مشتریان به جای دریافت مستقیم ارزهای دیجیتال، ارز فیات (Fiat)، یا همان پول معمولی دریافت کنند.

مسترکارد گفته است:

«سیاست ما در برخورد با ارزهای دیجیتال ساده است. ورود ما به این بازار مربوط به حق انتخاب مشتریان است. مسترکارد این کار را انجام نمی‌دهد تا به شما توصیه کند که از ارزهای دیجیتال استفاده کنید. ما این کار را انجام می‌دهیم تا مشتریان، کسب‌وکارها و مشاغل را قادر سازیم که دارایی دیجیتال خود را جابه‌جا کنند.»

 

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط