مشاور ارشد سابق بانک انگلستان: ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ارزش ریسک و هزینه‌کردن ندارند

تونی یتس (Tony Yates)، مشاور ارشد سابق بانک انگلستان، در مقاله‌ای که اخیراً منتشر شده، گفته است که پروژه‌های دارایی‌های دیجیتال ارزش ریسک و هزینه‌کردن ندارند. او همچنین افزود که آن‌ها گزینه‌های بدی به‌عنوان پول هستند، منابع مالی مدیریت‌شده‌ای به‌وسیله انسان‌ها برای ایجاد مسیرهای ثابت علیه تورم ندارند و استفاده از آن‌ها در معاملات پرهزینه و زمان‌بر است. با این حال، در ۱۲ ماه گذشته بانک‌های مرکزی سراسر جهان با وجود شکست‌های مختلف صنعت ارزهای دیجیتال، همچنان پروژه‌های دارایی دیجیتال خود را پیش می‌برند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

انگلستان,ارزهای دیجیتال بانک مرکزی,تونی یتس

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، با وجود شکست‌های مختلف صنعت ارزهای دیجیتال در ۱۲ ماه گذشته، بانک‌های مرکزی در سرتاسر جهان پروژه‌های این حوزه را پیش می‌برند. از جمله این کشورها می توان به کشورهای زیر اشاره کرد:

 چین ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را در چندین شهر راه اندازی کرده و آن را برای استفاده در بازی های المپیک زمستانی در دسترس قرار داده است.

بانک انگلستان، در حال بررسی نحوه راه اندازی CBDC است. در حالی که CBDC نیجریه تاکنون نتیجه ضعیفی داشته است. هند نیز قبلاً یک طرح آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود راه اندازی کرده است. همچنین مکزیک راه اندازی پزو دیجیتال را تأیید کرده است.

تونی یتس (Tony Yates)، مشاور ارشد سابق بانک انگلستان، در مقاله‌ای که اخیراً منتشر شده، در مورد CBDC ها توصیه هایی می کند. به گفته یتس، « پروژه‌های دارایی‌های دیجیتال ارزش ریسک و هزینه‌کردن ندارند. »

CBDC ها در حال حاضر در اکثر کشورها وجود دارند، زیرا اکثر کشورها نسخه های دیجیتالی از پول نقد، سکه و اسکناس دارند. بنابراین، یتس، انگیزه های پشت عرضه جهانی CBDC ها را زیر سوال می برد و آنها را «هزینه بر» می خواند.

CBDC ها می توانند راهی برای از بین بردن ارزهای دیجیتال، از جمله ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت کوین باشند. با این حال، او اضافه می‌کند:

«آنها منابع پولی ندارند که توسط انسان مدیریت شود تا مسیرهای ثابتی برای تورم ایجاد کند و استفاده از آنها در معاملات بسیار پرهزینه و زمان بر است.»

برداشت یتس از بیت کوین تعجب آور نیست. او چندین بار در مورد بیت کوین توییت کرده و مدعی شده است که بیشتر استفاده از بیت کوین «غیرقانونی» و «سفته بازی» است.

گزارش ها نشان می دهد از آنجایی که بیت کوین از یک دفتر کل عمومی در دسترس برای همه استفاده می کند، استفاده از آن برای مقاصد غیرقانونی به طور پیوسته در طول سال ها کاهش یافته و به کمتر از ۱ درصد از کل تراکنش ها رسیده است.

علاوه بر این، شبکه لایتنینگ لایه ۲ امکان پرداخت فوری حواله را فراهم می کند، در حالی که سایر ارزهای دیجیتال و حتی استیبل کوین ها همچنان در موارد استفاده و توسعه رشد می کنند.

برای یتس، معرفی CBDC ها شبیه به «در دسترس قرار دادن ذخایر بانک مرکزی به طور گسترده تر از فقط برای طرف مقابل است». اما در دنیایی که ارز ذخیره دلار آمریکا است، رقابت برای CBDC جهانی جدید نتیجه معکوس دارد.

لینک کوتاه: b2n.ir/n00051 

 

رویدادهای تاریخ‌ساز دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲
پیشنهاد کمیسیون حقوق انگلستان و ولز: ارزهای دیجیتال در یک دسته‌بندی مجزا از دارایی‌‌ها قرار بگیرند
رئیس بانک مرکزی انگلستان: بیت کوین نمی‌تواند به یک روش پرداخت پذیرفته شده تبدیل شود
بانک انگلستان: ممکن است ارز دیجیتال بانک مرکزی تا ۲۰۳۰ راه‌اندازی شود

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

ارزهای دیجیتال,انگلستان,ولز,قانون گذاری

پیشنهاد کمیسیون حقوق انگلستان و ولز: ارزهای دیجیتال در یک دسته‌بندی مجزا از دارایی‌‌ها قرار بگیرند

کمیسیون حقوقی انگلستان و ولز (Law Commission of England and Wales) پیشنهاد کرده است که ارزهای دیجیتال به‌‌عنوان یک دسته‌بندی مجزا از دارایی‌‌های شخصی شناخته شوند. این پیشنهاد، بخشی از طرح ارائه‌شده توسط این کمیسیون است که در روز پنجشنبه و برای پاسخ به درخواست دولت منتشر شده است.

خبر - ۸ ماه پیش
بانک مرکزی انگلستان,بیت کوین

رئیس بانک مرکزی انگلستان: بیت کوین نمی‌تواند به یک روش پرداخت پذیرفته شده تبدیل شود

اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان (BoE) که به مواضع ضد بیت کوینی خود مشهور است، به جمع رؤسای بانک مرکزی پیوست که طی هفته اخیر به ارزهای دیجیتال حمله کرده‌اند. اندرو بیلی پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین در نهایت به یک روش پرداخت پذیرفته‌شده تبدیل نمی‌شود، زیرا چنین چیزی عملی نیست. بیلی همچنین با تکرار موضع همیشگی خود علیه ارز دیجیتال برتر بازار، بر بی‌ارزش بودن ذاتی بیت کوین تأکید کرد.

خبر - ۱۰ ماه پیش
انگلستان,ارزدیجیتال,FCA

مدیر عامل اداره رفتار مالی بریتانیا می‌گوید: ضرر سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را مردم نباید پرداخت کنند

روز چهارشنبه، نیکیل راثی، مدیر عامل اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA)، در پاسخ به سوالی درباره خطرات بخش ارزهای دیجیتال، بیانیه‌ای را به کمیته خزانه داری صادر کرد.

خبر - خیلی وقت پیش
بانک انگلستان,ارز دیجیتال بانک مرکزی

بانک انگلستان: ممکن است ارز دیجیتال بانک مرکزی تا ۲۰۳۰ راه‌اندازی شود

بنک او انگلند (The Bank of England) و اچ‌ام ترژری (HM Treasury) اعلام کردند که به بررسی راه‌اندازی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یا استیبل کوین ادامه خواهند داد.

خبر - خیلی وقت پیش
انگلستان,بایننس,ممنوعیت

بانک HSBC بریتانیا هم پرداخت‌ها به بایننس را مسدود می‌کند

پس از آنکه مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) اعلام کرد که بایننس برای فعالیت در این کشور مجوز ندارد، اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC)، بزرگ‌ترین بانک بریتانیا، مشتریان خود را از واریز وجه به این صرافی منع کرد.

خبر - خیلی وقت پیش
انگلستان,برتینیا,FATF

بریتانیا در حال بررسی امکان اجرای قانون انتقال اطلاعات برای ارزهای دیجیتال است

دولت بریتانیا در حال آغاز روند اجرای قانون انتقال اطلاعات گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای ارزهای دیجیتال است. به گفته خزانه‌داری بریتانیا، این قانون صرف نظر از فناوری به کار رفته در تراکنش‌ها، باید به‌طور گسترده در صنعت ارائه خدمات مالی اعمال شود.

خبر - خیلی وقت پیش