مشاور ارشد سابق بانک انگلستان: ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ارزش ریسک و هزینه‌کردن ندارند

تونی یتس (Tony Yates)، مشاور ارشد سابق بانک انگلستان، در مقاله‌ای که اخیراً منتشر شده، گفته است که پروژه‌های دارایی‌های دیجیتال ارزش ریسک و هزینه‌کردن ندارند. او همچنین افزود که آن‌ها گزینه‌های بدی به‌عنوان پول هستند، منابع مالی مدیریت‌شده‌ای به‌وسیله انسان‌ها برای ایجاد مسیرهای ثابت علیه تورم ندارند و استفاده از آن‌ها در معاملات پرهزینه و زمان‌بر است. با این حال، در ۱۲ ماه گذشته بانک‌های مرکزی سراسر جهان با وجود شکست‌های مختلف صنعت ارزهای دیجیتال، همچنان پروژه‌های دارایی دیجیتال خود را پیش می‌برند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

انگلستان,ارزهای دیجیتال بانک مرکزی,تونی یتس

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، با وجود شکست‌های مختلف صنعت ارزهای دیجیتال در ۱۲ ماه گذشته، بانک‌های مرکزی در سرتاسر جهان پروژه‌های این حوزه را پیش می‌برند. از جمله این کشورها می توان به کشورهای زیر اشاره کرد:

 چین ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را در چندین شهر راه اندازی کرده و آن را برای استفاده در بازی های المپیک زمستانی در دسترس قرار داده است.

بانک انگلستان، در حال بررسی نحوه راه اندازی CBDC است. در حالی که CBDC نیجریه تاکنون نتیجه ضعیفی داشته است. هند نیز قبلاً یک طرح آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود راه اندازی کرده است. همچنین مکزیک راه اندازی پزو دیجیتال را تأیید کرده است.

تونی یتس (Tony Yates)، مشاور ارشد سابق بانک انگلستان، در مقاله‌ای که اخیراً منتشر شده، در مورد CBDC ها توصیه هایی می کند. به گفته یتس، « پروژه‌های دارایی‌های دیجیتال ارزش ریسک و هزینه‌کردن ندارند. »

CBDC ها در حال حاضر در اکثر کشورها وجود دارند، زیرا اکثر کشورها نسخه های دیجیتالی از پول نقد، سکه و اسکناس دارند. بنابراین، یتس، انگیزه های پشت عرضه جهانی CBDC ها را زیر سوال می برد و آنها را «هزینه بر» می خواند.

CBDC ها می توانند راهی برای از بین بردن ارزهای دیجیتال، از جمله ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت کوین باشند. با این حال، او اضافه می‌کند:

«آنها منابع پولی ندارند که توسط انسان مدیریت شود تا مسیرهای ثابتی برای تورم ایجاد کند و استفاده از آنها در معاملات بسیار پرهزینه و زمان بر است.»

برداشت یتس از بیت کوین تعجب آور نیست. او چندین بار در مورد بیت کوین توییت کرده و مدعی شده است که بیشتر استفاده از بیت کوین «غیرقانونی» و «سفته بازی» است.

گزارش ها نشان می دهد از آنجایی که بیت کوین از یک دفتر کل عمومی در دسترس برای همه استفاده می کند، استفاده از آن برای مقاصد غیرقانونی به طور پیوسته در طول سال ها کاهش یافته و به کمتر از ۱ درصد از کل تراکنش ها رسیده است.

علاوه بر این، شبکه لایتنینگ لایه ۲ امکان پرداخت فوری حواله را فراهم می کند، در حالی که سایر ارزهای دیجیتال و حتی استیبل کوین ها همچنان در موارد استفاده و توسعه رشد می کنند.

برای یتس، معرفی CBDC ها شبیه به «در دسترس قرار دادن ذخایر بانک مرکزی به طور گسترده تر از فقط برای طرف مقابل است». اما در دنیایی که ارز ذخیره دلار آمریکا است، رقابت برای CBDC جهانی جدید نتیجه معکوس دارد.

لینک کوتاه: b2n.ir/n00051 

 

معاون بانک انگلستان: قانون‌گذاران باید درمورد محدودیت‌های پرداخت‌ با استیبل کوین‌ها تصمیم‌گیری کنند
رویدادهای تاریخ‌ساز دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲
پیشنهاد کمیسیون حقوق انگلستان و ولز: ارزهای دیجیتال در یک دسته‌بندی مجزا از دارایی‌‌ها قرار بگیرند
رئیس بانک مرکزی انگلستان: بیت کوین نمی‌تواند به یک روش پرداخت پذیرفته شده تبدیل شود

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

قانون گذاری,برزیل,انگلستان,السالوادور,جمهوری آفریقای مرکزی,امارات متحده عربی,NFT

رویدادهای تاریخ‌ساز دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

حتی در بحبوحه آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال و حملات مکرر عمومی به این صنعت، برخی از دولت‌ها شجاعت پذیرش این نوآوری را پیدا کردند و نام آنها در فهرست برترین‌ها قرار گرفته است. برای مثال، امارات متحده عربی و السالوادور به پیشبرد دستور کار ارزهای دیجیتال خود ادامه دادند و بریتانیا هم تلاش زیادی برای ایجاد پایه‌های نظارتی نشان داد. در این میان، برزیل و آفریقا نیز به طور قانونی ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناختند.

خبر - ۴ ماه پیش
ارزهای دیجیتال,انگلستان,ولز,قانون گذاری

پیشنهاد کمیسیون حقوق انگلستان و ولز: ارزهای دیجیتال در یک دسته‌بندی مجزا از دارایی‌‌ها قرار بگیرند

کمیسیون حقوقی انگلستان و ولز (Law Commission of England and Wales) پیشنهاد کرده است که ارزهای دیجیتال به‌‌عنوان یک دسته‌بندی مجزا از دارایی‌‌های شخصی شناخته شوند. این پیشنهاد، بخشی از طرح ارائه‌شده توسط این کمیسیون است که در روز پنجشنبه و برای پاسخ به درخواست دولت منتشر شده است.

خبر - ۱۰ ماه پیش
بانک مرکزی انگلستان,بیت کوین

رئیس بانک مرکزی انگلستان: بیت کوین نمی‌تواند به یک روش پرداخت پذیرفته شده تبدیل شود

اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان (BoE) که به مواضع ضد بیت کوینی خود مشهور است، به جمع رؤسای بانک مرکزی پیوست که طی هفته اخیر به ارزهای دیجیتال حمله کرده‌اند. اندرو بیلی پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین در نهایت به یک روش پرداخت پذیرفته‌شده تبدیل نمی‌شود، زیرا چنین چیزی عملی نیست. بیلی همچنین با تکرار موضع همیشگی خود علیه ارز دیجیتال برتر بازار، بر بی‌ارزش بودن ذاتی بیت کوین تأکید کرد.

خبر - خیلی وقت پیش