مشاور ارشد مجلس اوکراین: استخراج ارزهای دیجیتال نیازی به مجوز ندارد

وضعیت نظارتی استخراج ارزهای دیجیتال در اوکراین، حتی پس از تصویب اخیر قانون دارایی‌های مجازی، در ابهام قرار دارد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اوکراین,استخراج,مقررات

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، به گفته یکی از مشاوران برجسته در زمینه مسائل ارزهای دیجیتال در پارلمان اوکراین، هرچند غیرقانونی، ضرب سکه‌های دیجیتال نیز ممنوع نیست. اصلاح قانون مالیات اوکراین برای تنظیم حسابداری برای نهادهای استخراج کننده‌ی ارزهای دیجیتال در دستور کار قرار دارد. استخراج ارزهای دیجیتال خارج از محدوده قوانین تازه تصویب شده اوکراین است که قصد دارد معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال را در این کشور تنظیم کند. یک مشاور مهم در ورخوونا رادا  (Verkhovna Rada)، پارلمان اوکراین، به فورک‌لاگ (Forklog) گفت که جنبه‌های مختلف حسابداری مربوط به فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، از جمله استخراج آن‌ها، در اصلاحات آتی کد مالیاتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کنستانتین یارمولنکو (Konstantin Yarmolenko)، که سرپرست تیمی از مشاوران گروه چند حزبی بلاک‌چین برای اوکراین (Blockchain4Ukraine) از نمایندگان است، در ادامه اظهار داشت که استخراج ارزهای دیجیتال نباید طبق مجوزهایی که توسط گروه ویژه اقدام مالی در زمینه پولشویی (FATF) صادر شده است، مشمول مجوز شود.

قانون دارایی‌های مجازی یک رژیم مجوز برای ارائه‌دهندگان خدمات ارز دیجیتال در اوکراین معرفی کرد. به عنوان مثال، مبادلات ارزهای دیجیتال و سایر سیستم عامل‌هایی که با دارایی‌های دیجیتالی کار می‌کنند، برای ادامه فعالیت خود در چارچوب قانون به مجوز وزارت تحول دیجیتال اوکراین نیاز دارند.

در غیاب مقررات اختصاصی، ضرب ارزهای دیجیتال در اوکراین ممنوع نیست، به استثنای مواردی که اپراتورهای استخراج کننده‌ی ارزهای دیجیتال سخت افزار خود را به طور غیرقانونی به شبکه برق متصل می‌کنند. سرویس امنیتی اوکراین (SBU) به دنبال چنین استخراج کنندگانی بوده است و امسال تأسیسات استخراج در مناطق مختلف کشور را تعطیل کرده است.

قانون درباره دارایی‌های دیجیتال که رادا روز چهارشنبه در قرائت دوم تصویب کرد، پس از اعمال قانون‌گذار در تغییرات مالیاتی، لازم الاجرا می‌شود. یارمولنکو فاش کرد که نویسندگان اصلاحات قصد دارند نرخ 0درصد مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) را برای کلیه عملیات با دارایی‌های دیجیتال به جز فروش تجهیزات تخصصی و کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال تصویب کنند.

لایحه ارز دیجیتال در دسامبر (آذر) گذشته در رادا رای گیری شد و امسال قبل از ارائه پیش‌نویس برای تصویب نهایی، اصلاح شد. این قانون دارایی‌های دیجیتال را به عنوان کالاهای نامشهود تعریف می‌کند و بین دارایی‌های دیجیتالی تضمین شده و بدون امنیت تمایز قائل می‌شود. ارزهای دیجیتال در دسته دوم قرار می‌گیرند. ارزهای دیجیتالی غیر متمرکز از اعتبار قانونی در اوکراین محروم شدند. با این حال، الکساندر برنیاکوف (Oleksandr Bornyakov)، معاون وزیر تحول دیجیتالی کشور، در مصاحبه اخیر خود خاطرنشان کرد که اوکراینی‌ها نه تنها قادر به نگهداری و تجارت سکه‌های دیجیتالی به صورت قانونی هستند، بلکه از طریق تبدیل فوری به پول رایج کشور اوکراین با استفاده از خدمات واسطه‌های تحت نظارت، به معاملات ارزهای دیجیتال می‌پردازند.

لینک کوتاه:b2n.ir/j74387 

به ازای هر تراکنش بیت کوین ۲۷۲ گرم زباله الکترونیکی تولید می‌شود

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

داخلی,ایران,برق,قطعی برق,بیت کوین,استخراج,ارز دیجیتال

در صحن علنی مجلس قرائت شد: عدم توجه به ارزهای دیجیتال می‌تواند آسیب‌زا باشد

پس از حواشی فراوان، گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با ارزهای دیجیتال امروز قرائت شد. در این گزارش ضمن اشاره به توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و اهمیت اقتصاد دیجیتال، نتایج بررسی‌های این کمیسیون نیز در قالب چند تبصره مطرح شد. در این گزارش آمده است که توجه‌نکردن به ارزهای دیجیتال می‌تواند آسیب‌زا باشد.

خبر - ۴ روز پیش
اتریوم,استخراج ارز دیجیتال,هش ریت

هش‌ریت شبکه اتریوم به اوج خود رسید؛ دلیل آن چیست؟

هش‌ریت یا قدرت محاسباتی شبکه اتریوم پس از سقوط ناشی از تحریم‌های دولت چین، دوباره اوج گرفت و اکنون به رکورد جدیدی دست یافته است.

خبر - ۴ روز پیش
هند,مقررات

هند به دنبال اخذ مالیات از معامله‌گران و صرافی‌های ارز دیجیتال است

اداره مالیات بر درآمد هند که زیر نظر وزارت دارایی این کشور فعالیت می‌کند، علاقه خود به جمع‌آوری مالیات بر درآمد معامله‌گران و صرافی‌های ارز دیجیتال را اعلام کرده است.

خبر - ۵ روز پیش