مشتریان FTX تا اواسط سال ۲۰۲۴ بیش از ۹۰درصد دارایی‌های خود را دریافت می‌کنند

پس از توافق میان طلبکاران و بدهکاران FTX، مشتریان این صرافی ورشکسته تا پایان سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ بیش از ۹۰درصد دارایی‌های خود را دریافت خواهند کرد. بدهکاران این صرافی اعلام کردند که پس از گفت‌وگوهای گسترده با کمیته بستانکاران بدون وثیقه، کمیته‌ای از مشتریان غیر آمریکایی و شاکیان گروهی در رابطه با اختلافات مالکیت دارایی‌ها، به نقطه عطف مهمی در پرونده ورشکستگی خود دست یافته‌اند. در صورت تأیید این طرح توسط دادگاه ورشکستگی، حدود ۸.۹میلیارد دلار به مشتریان «FTX com» و ۱۶۶میلیون دلار نیز به مشتریان «FTX US» پرداخت خواهد شد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، صرافی FTX در ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) اعلام کرد بعد از بحث‌های گسترده با کمیته بستانکاران (کمیته‌ای از مشتریان غیرآمریکایی و شاکیان گروهی) به نقطه عطف مهمی رسیده‌اند. صرافی FTX در ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر) طرح جدید خود برای تسویه حساب مشتریان این صرافی را به دادگاه آمریکا ارائه کرد. با این حال، باید تا ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) یک پرونده رسمی ارائه شود تا تاییدیه آن از دادگاه اخذ شود.

بخشی از این طرح شامل «مطالبات قابل بازیابی (Shortfall Claim)» است که در آن FTX تخمین زده‌ است ۹۰ درصد از دارایی‌های موجود بین مشتریان شعبه بین‌المللی و آمریکایی آن توزیع می‌شود. طبق داده‌های این طرح، ارزش دارایی‌های شعبه بین‌المللی FTX به ۸.۹ میلیارد دلار می‌رسد و ارزش دارایی‌های شعبه آمریکایی آن هم حدود ۱۶۶ میلیون دلار برآورد شده است. جان ری سوم (John Ray III)، مدیر عامل و مدیر ارشد بازاریابی FTX، با ابراز خوشنودی نسبت به این طرح اعلام کرده است:

«FTX  چالش‌برانگیزترین فاجعه مالی بود که تاکنون دیده‌ام اما بدهکاران و طلبکاران آن ارزش عظیمی را از موقعیتی ایجاد کردند که به راحتی می‌توانست تمام دارایی‌های مشتریان این پلتفرم را از بین ببرد.»

در طرح اصلاح‌شده FTX دارایی‌های موجود به سه قسمت تقسیم می‌شوند: دارایی‌های تفکیک‌شده به نفع مشتریان شعبه بین‌المللی FTX، دارایی‌های تفکیک‌شده به نفع مشتریان آمریکایی و دارایی‌های دیگر. با این حال، در بخش «مطالبات قابل بازیابی» فقط دو گروه اول در نظر گرفته شده‌اند. پلتفرم FTX در واکنش به این طرح اعلام کرد:

«اعضای کمیته، بدهکاران، کمیته ویژه مشتریان و بقیه نمایندگان با موضوعات زیادی که در این طرح بررسی شده، موافق بودند. این طرح بین حقوق طلبکاران مشتری و غیرمشتری آمریکایی و بدهکاران خارجی تعادل برقرار می‌کند.»

البته احتمالا مشتریانی که هم در شعبه آمریکایی و هم بین‌المللی دارایی داشته‌اند، امکان تسویه کامل حساب بین‌المللی آن‌ها میسر نیست.

بر اساس این طرح مشتریانی که ارزش تسویه آن‌ها به کم‌تر از ۲۵۰,۰۰۰ دلار می‌رسد، می‌توانند تسویه حساب خود را به طور کامل انجام دهندبا این حال، FTX می‌خواهد امکان برداشت تنها ۱۵ درصد از سرمایه کاربرانی را بدهد که تا ۹ روز بعد از ورشکستگی آن بیشتر از ۲۵۰,۰۰۰ دلار را از این پلتفرم ثبت برداشت کردند. FTX اعلام کرده است:

«مشتریان واجد شرایطی که تا ۹ روز بعد از ورشکستگی FTX برداشت بیش از ۲۵۰ هزار دلار از صرافی نداشته‌اند، می‌توانند به طور کامل مطالباتشان را طبق این طرح دریافت کنند.»

به علاوه، تسویه حساب FTX ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل مالیات، مطالبات دولت و نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال آسیب ببیند. FTX حتی می‌تواند اشخاص داخلی، وابسته و مشتریانی را از این طرح خارج کند که از کارهای غیرقانونی آن در گذشته اطلاع داشتند. علاوه بر این، FTX می‌تواند افرادی را از طرح مذکور خارج کند که اطلاعات مربوط به هویت خود (KYC) را بعد از توقف برداشت‌های FTX (با هدف تسهیل برداشت‌ها) تغییر داده‌اند.

لینک کوتاه: B2n.ir/t93641 

کوین‌بیس ۳.۶ میلیون پوند به برینک کمک می‌کند
جاستین سان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تتر را به صرافی ارز دیجیتال HTX منتقل کرد
صرافی کراکن مجوز فعالیت در هلند را دریافت کرد
صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است
بایننس,اینسکریپشن,صرافی,توکن‌های غیرمثلی

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

جاستین سان,تتر,دلار,HTX,صرافی

جاستین سان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تتر را به صرافی ارز دیجیتال HTX منتقل کرد

جاستین سان، بنیان‌گذار ترون، با انتقال قابل توجه ۵۰۰ میلیون دلاری، موجی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این تراکنش که از «JustLend»، پلتفرمی که سان پشتیبانی می‌کند، سرچشمه می‌گیرد در نهایت به صرافی HTX واریز شد. طبق گزارش منتشر شده ۶۴۲.۰۶ میلیون دلار تتر از یک کیف پول نامشخص به «JustLend» هدایت شد که مشکوک به مرتبط بودن با سان بود که به گمانه‌زنی‌ها در جامعه کریپتو دامن زد.

خبر - ۴ روز پیش
صرافی,کراکن,مجوز,هلند,DNB,VASP

صرافی کراکن مجوز فعالیت در هلند را دریافت کرد

در یک پیشرفت قابل توجه برای صنعت ارزهای دیجیتال، کراکن، یک صرافی معروف ارزهای دیجیتال، توسط بانک مرکزی هلند (DNB) مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) را دریافت کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
صرافی,FTX,سم بنکمن فرید

صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است

صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX در حال آماده شدن برای فروش مهم‌ترین دارایی غیرنقد باقی مانده خود است و می‌خواهد ۸ درصد از سهام استارتاپ ارزشمند هوش مصنوعی آنتروپیک که در اکتبر ۲۰۲۱ سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری را در آن کرده بود، به فروش برساند.

خبر - ۲ هفته پیش
بایننس,اینسکریپشن,صرافی,توکن‌های غیرمثلی

بایننس بازار مخصوص توکن‌های اینسکریپشن را راه‌اندازی کرد

صرافی بایننس اعلام کرد بازار بایننس اینسکریپشن (Binance Inscriptions) را برای خرید و فروش و ضرب توکن‌های اینسکریپشن راه‌اندازی کرده است. این صرافی در حال رقابت با رقیب اصلی خود OKX است که ویژگی‌های مشابهی را در اوایل این هفته ارائه کرده است.

خبر - ۲ هفته پیش
ورشکستگی,سلسیوس,آیونیک دیجیتال

باخروج از ورشکستگی، سلسیوس پرداخت ۳میلیارد دلار به طلبکاران خود را آغاز می‌کند

شرکت سلسیوس روز چهارشنبه اعلام کرد که پس از حل‌و‌فصل رسمی پرونده ورشکستگی فصل ۱۱ خود، ۱۸ ماه پس از توقف برداشت‌ها، شروع به توزیع ۳میلیارد دلار ارز دیجیتال و فیات بین طلبکاران خود کرده است. طبق بیانیه منتشرشده، این شرکت به‌عنوان بخشی از طرح سازماندهی مجدد خود، سهمی از این پول را برای تأسیس «آیونیک دیجیتال» اختصاص خواهد داد که یک شرکت استخراج بیت کوین جدید متعلق به طلبکاران است.

خبر - ۳ هفته پیش
صرافی,FTX,بازپرداخت

صرافی FTX راه اندازی مجدد نخواهد شد و مشتریان سابق پول خود را به طور کامل پس خواهند گرفت

صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX اعلام کرد که قصد دارد به طور کامل به مشتریان سابق بازپرداخت کند و از برنامه‌های خود برای راه اندازی مجدد صرافی صرف نظر کرده است.

خبر - ۳ هفته پیش
تتر,بیتفینکس,صرافی,USDT

انتقال ۲۳۰ میلیون تتر به صرافی بیتفینکس

در یک تراکنش مهم که باعث جلب توجه جامعه ارزهای دیجیتال شده، خزانه‌داری تتر چند میلیون دلار USDT را به صرافی بیتفینکس (Bitfinex) انتقال داده است.

خبر - ۳ هفته پیش
ورشکستگی,درخواست ورشکستگی,ترافورم لبز,ایالات متحده,ترا یواس‌دی

درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ از سوی ترافورم لبز در ایالات متحده

شرکت دو کوان، ترافورم لبز که پشت استیبل کوین از بین رفته ترا یواس‌دی است، درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ خود را در دادگاه ناحیه دلاور ایالات متحده ثبت کرد. طبق اطلاعات پرونده، این شرکت منحل‌شده تخمین زده است که بین ۱۰۰ تا ۵۰۰میلیون دلار بدهی و به همان میزان دارایی دارد. تشکیل این پرونده ورشکستگی تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با به تعویق‌انداختن روند محاکمه دو کوان، پس از دریافت درخواستی از سوی وکلای او موافقت کرد.

خبر - ۱ ماه پیش
ترزور,هک,هکر,نقص امنیتی

اطلاعیه ترزور: اطلاعات تماس ۶۶ هزار نفر از مشتریانمان لو رفته است

شرکت ترزور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد یک نقص امنیتی را در درگاه پشتیبانی خود شناسایی کرده که با استفاده از آن اطلاعات تماس نزدیک به ۶۶ هزار کاربر آن به دست هکرها افتاده است.

خبر - ۱ ماه پیش