معرفی ارز دیجیتال تورچین (RUNE)

تورچین یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی دارایی‌های ارز دیجیتال را در طیف وسیعی از شبکه‌ها بدون از دست دادن نگهبانی کامل دارایی‌های خود در این فرآیند مبادله کنند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

RUNE,تورچین,ارز دیجیتال,مقاله آموزشی

title

با تورچین، کاربران می‌توانند به سادگی یک دارایی را با دیگری در یک محیط بدون مجوز، بدون نیاز به تکیه بر سفارش برای تامین نقدینگی، تعویض کنند. در عوض، قیمت‌های بازار از طریق نسبت دارایی‌ها در یک مجموعه حفظ می‌شوند.

توکن ابزار بومی پلتفرم تورچین RUNE است. این ارز دیجیتال به عنوان ارز پایه در اکوسیستم تورچین استفاده می‌شود و همچنین برای مدیریت پلتفرم و امنیت به عنوان بخشی از مکانیسم‌های مقاومت تورچین استفاده می‌شود؛ زیرا گره‌های تورچین باید حداقل ۱ میلیون RUNE را برای مشارکت در فرآیند اجماع چرخشی آن متعهد کنند.

تورچین از طریق یک پیشنهاد اولیه صرافی غیر متمرکز (IDO) که از طریق بایننس در جولای ۲۰۱۹ (تیر ۱۳۹۸) راه اندازی شد، تأمین مالی شد. شبکه اصلی آن ابتدا در ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹) راه اندازی شد، اما ارتقاء چند زنجیره‌ای در حال حاضر برای سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است.

بنیان‌گذاران تورچین چه کسانی هستند؟

به گفته یکی از نمایندگان رسمی تورچین، این پلتفرم نه مدیرعامل، نه موسس و نه مدیری دارد. در عوض، توسعه بیشتر پلت فرم از طریق گیت‌لب (Gitlab) سازماندهی شده است. علاوه بر این، کسانی که در حال حاضر روی این پروژه کار می‌کنند عمدتاً ناشناس هستند. مجدداً، یک نماینده رسمی تورچین بیان می‌کند که این ویژگی برای حفاظت از پروژه و اطمینان از عدم تمرکز آن است.

چه چیزی تورچین را منحصر به فرد می‌کند؟

تورچین از یک سیستم منحصربه‌فرد برای کمک به کاهش موضوع زیان‌های دائمی یا زیان‌های اغلب موقتی که یک ارائه‌دهنده نقدینگی می‌تواند هنگام مشارکت در استخرهای نقدینگی تجربه کند، استفاده می‌کند. این امر با استفاده از کارمزد مبتنی بر لغزش برای کمک به اطمینان از باقی ماندن نقدینگی در جایی که مورد نیاز است به دست می‌آید.

علاوه بر این، تورچین طیف وسیعی از فناوری‌های جدید، از جمله میخ‌های وضعیت در راه، ماشین وضعیت، ماژول امضاکننده بیف‌راست (Bifröst) و یک پروتکل طرح امضای آستانه را برای تسهیل تبادل توکن‌های زنجیره‌ای یکپارچه ترکیب می‌کند. همه اینها در پشت صحنه نگهداری می‌شود و این پلتفرم را حتی برای معامله گران بی‌تجربه قابل دسترس می‌کند.

این پلتفرم سود محور نیست. تمام هزینه‌های ایجاد شده توسط پروتکل مستقیماً به کاربران می‌رسد و هیچ شرطی برای تیم وجود ندارد. در عوض، تیم سرمایه‌گذاران فقط با نگه داشتن RUNE تشویق می‌شود.  توکن RUNE در حال حاضر روی چندین بلاک چین از جمله بایننس چین (به عنوان توکن ۲BEP-) و اتریوم (به عنوان توکن ۲۰ERC-) در دسترس است.

چند کوین تورچین (RUNE) در گردش وجود دارد؟

تا فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹)، ۱۵۸.۴ میلیون RUNE از مجموع عرضه ۵۰۰ میلیونی در گردش است. همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، تورچین در ابتدا به دنبال یک پیشنهاد اولیه صرافی (IEO) در صرافی بایننس راه اندازی شد. به عنوان بخشی از پیشنهاد اولیه صرافی، ۲۰ میلیون RUNE فروخته شد. قبل از این، در مجموع ۱۳۰ میلیون RUNE در دورهای مالی قبلی فروخته شد. طبق پیشنهاد رسمی بایننس، ۱۰درصد از کل عرضه ۵۰ میلیونی این توکن به تیم اختصاص داده شد و تا زمان راه اندازی شبکه اصلی قفل شد، پس از آن با ۲۰درصد در ماه باز می‌شود.

تورچین در حال حاضر دارای منحنی انتشار است که از ۳۰درصد آوریل (فروردین) شروع می‌شود. قرار است این رقم پس از ده سال حدود ۲درصد در ماه آوریل (فروردین) را هدف قرار دهد.

شبکه تورچین چگونه ایمن است؟

تورچین با استفاده از جعبه ابزار توسعه نرم افزار کازماس ساخته شده است و توسط مکانیزم اجماع تندرمینت (Tendermint) نیرو می‌گیرد. این شبکه را از طریق یک سیستم جدید اثبات سهام (PoS) که تعداد زیادی اعتبار سنجی با هم برای پیشنهاد و نهایی کردن بلوک‌های تراکنش کار می‌کنند، در امان نگه می‌دارد. فراتر از این، قراردادهای هوشمند تورچین توسط چندین شرکت امنیتی شخص ثالث، از جمله یکی توسط سرتیک (Certik)، که هیچ آسیب‌پذیری پیدا نکرد، ممیزی شده است.

از کجا می‌توانید تورچین  (RUNE) بخرید؟

RUNE یک ارز دیجیتال محبوب است که برای خرید و تجارت در تعداد زیادی از پلتفرم‌های صرافی متمرکز و غیرمتمرکز در دسترس است. برجسته‌ترین آنها بایننس (متمرکز) و سوشی‌سواپ (غیرمتمرکز) هستند.

از فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹)، اکثریت قریب به اتفاق جفت‌های تجاری RUNE، جفت‌های ارز دیجیتال/ارز دیجیتال هستند. با این حال، RUNE را می‌توان با وون کره (KRW) در پروبیت اکسچنج (ProBit Exchange) و دلار آمریکا (USD) در اف‌تی‌ایکس خریداری کرد.

منبع: coinmarketcap 

لینک کوتاه: b2n.ir/p21650 

دولت اوکراین کریپتو پانکی را که در قالب کمک‌های مردمی دریافت کرده بود، به فروش رساند
اولین ویزا کارت‌های ارزدیجیتالی راه‌اندازی شد
برق مراکز مجاز استخراج ارز دیجیتال از ابتدای تیر ماه قطع می‌شود
به نظر می‌رسد که روسیه قصد دارد خودش را برای استخراج ارز دیجیتال با گاز سوزاندنی آماده کند
قزاقستان به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه می‌دهد تا حساب بانکی برای خود باز کنند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

قزاقستان,صرافی‌,ارز دیجیتال,قانون گذاری,حساب بانکی

قزاقستان به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه می‌دهد تا حساب بانکی برای خود باز کنند

قزاقستان علاوه بر پیشرفت‌های سریع در زمینه تنظیم مقررات استخراج ارزهای دیجیتال، یک پروژه آزمایشی برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال در منطقه ویژه اقتصادی مرکز مالی بین‌المللی آستانه (Astana International Finance Centre) راه‌اندازی خواهد کرد. وزارت توسعه دیجیتال، نوآوری و صنعت هوافضا جمهوری قزاقستان روز پنجشنبه یک پروژه آزمایشی همکاری بین صرافی‌های ارز دیجیتال و برخی از بانک‌های محلی را اعلام کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
سلسیوس,ارز دیجیتال,نهنگ,اتریوم

پیشی گرفتن سلسیوس از لینک در بین ۱۰۰ نهنگ برتر اتریوم

اخیراً، ارز دیجیتال بومی شرکت سلسیوس، «CEL» ، از توکن بومی چی‌لینک، ارز دیجیتال لینک (LINK)، به عنوان پرمعامله‌ترین توکن در میان ۱۰۰ نهنگ برتر اتریوم، پیشی گرفته است.

خبر - ۱ هفته پیش
داخلی,ایران,برق,قطعی برق,بیت کوین,استخراج,ارز دیجیتال

نماینده مجلس: کمیسیون انرژی با قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال مخالف است؛ آخرین تصمیمات دولت برای تامین برق ماینرها در تابستان چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید برخی نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس قاطعانه مخالف سامان‌دهی قانون رمزارزها هستند؛ اما کمیسیون انرژی با توجه به چالش‌های حوزه انرژی، ۱۰۰ درصد مخالف است.

خبر - ۱ هفته پیش
تحلیل تکنیکال,بیت کوین,قیمت بیت کوین,ارز دیجیتال,بازار,کریپتو,توییتر,اتریوم

از ۸,۰۰۰ دلار تا ۲۲,۰۰۰ دلار؛ از نظر تحلیلگران ریزش قیمت بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

ریزش قیمت بیت کوین امروز صبح تا حوالی ۲۰,۸۰۰ دلار ادامه یافت. به نظر می‌رسد اکنون فشار فروش در بازار کاهش یافته است اما همچنان بیم آن می‌رود که اخبار منفی و احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا بتوانند مجددا این فشار را ایجاد کنند.

خبر - ۱ هفته پیش
توکن,اجتماعی,ارز دیجیتال,مقاله آموزشی

توکن اجتماعی (Social Token) چیست؟

این مقاله به تعریف توکن‌های اجتماعی، چرایی نیاز به توکن‌های اجتماعی، انواع توکن‌های اجتماعی، پتانسیل آن‌ها و در نهایت، تحلیل عمیق این بازار می‌پردازد.

مقاله - ۲ هفته پیش
امیر تتلو,تتلو,رپر,ارز دیجیتال

امیر تتلو در پی راه اندازی ارز دیجیتال خود است!

امیرحسین مقصودلو، که با نام حرفه‌ای امیر تتلو شناخته می‌شود، در پی ایجاد ارز دیجیتال اختصاصی خود است. وی در کلاب هاوس خبر از ساخت این ارز دیجیتال جدید داد که برای هوادارانش به زودی وارد بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد. ارز دیجیتال امیر تتلو کلاهبرداری است؟ در ادامه این خبر به بررسی این ارز می‌پردازیم؛ با آسان بیت کوین همراه باشید.

خبر - ۲ هفته پیش