معرفی ارز دیجیتال دات

دات (DOT) شکلی از دارایی الکترونیکی (ارز دیجیتال) و دارای ارزش مشخص است.

جمیله احسانی

نویسنده : جمیله احسانی

منبع : آسان بیت کوین

Polkadot

دات (dot) در واقع ارز اصلی شبکه‌ی پولکادات (polkadot) است. گوین وود (Gavin Wood) نام بنیان‌گذار و مدیر فنی ارشد ارز دیجیتال اتریوم بود. او به همراه تیم خود پولکادات را خلق کرد تا مشکلات موجود در بلاک‌چین اتریوم را برطرف کنند.

پولکادات در اصل یک بلاک‌چین جدید است که بین سایر بلاک‌چین‌های موجود ارتباط برقرار می‌کند. هدف از ایجاد پولکادات، حل مشکلات بلاک‌چین بود. می‌توان گفت این شبکه، مادر و تجمیع‌کننده بقیه بلاک‌چین هاست. هدف پولکادات این بود که مشکلاتی که مانع فراگیری بلاک‌چین هستند را برطرف کند.

توکن پولکادات اولین بار در اکتبر 2017 (مهرماه 1396) به بازار عرضه شد. این عرضه یکی از بزرگ‌ترین عرضه اولیه‌های آن سال بود. قیمت نهایی توکن دات، 0.109 واحد اتریوم بود، که در مجموع 485,331 واحد اتریوم از فروش 5 میلیون توکن آن به‌دست آمد.

ارزش بازار دات در‌حال‌حاضر چیزی حدود ۵٬۱۰۶٬۵۵۲٬۹۲۵ دلار است که از این نظر، رتبه 8 را در بازار رمزارزها به خود‌‌ اختصاص داده و 0.98% درصد از ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را دارا است.

تعداد کل واحدهای در گردش این رمزارز ۸۸۰٬۳۷۰٬۵۰۸ واحد است. این در حالی است که تعداد کل توکن‌های دات موجود ۱٬۰۱۵٬۱۷۵٬۹۲۱ واحد می‌باشد ولی بنا‌به دلایلی تعدادی از آنها بلوکه شده‌اند.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد