معرفی ارز دیجیتال سیا کوین؛ ذخیره‌سازی فایل‌های بزرگ با کمترین هزینه

سیا کوین (Siacoin) که با نماد اختصاری «SC» شناخته می‌شود، ارز دیجیتالی وابسته به پلتفرم سیا است. سیا به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا هر فایلی را در فضای ابری این پلتفرم ذخیره و نگهداری کنند. در این مطلب با کمک مقاله‌ای از وب سایت رسمی سیا، به معرفی این پلتفرم کارآمد می‌پردازیم.

leilasharaf

نویسنده : لیلا کائیدشرف

منبع : آسان بیت کوین

معرفی ارز دیجیتال سیا کوین؛ ذخیره‌سازی فایل‌های بزرگ با کمترین هزینه

title

سیا پلتفرم پیشرو در ذخیره‌سازی غیرمتمرکز ابری است. تمامی فعالیت‌ها در این پلتفرم بدون ثبت‌نام، بدون‌ سرور و بدون نیاز به حضور شخص ثالث انجام می‌شود. سیا از فناوری بلاک چین برای ایجاد یک فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده می‌کند و نسبت به دیگر ارائه‌دهندگان سنتی، قدرتمندتر و مقرون به صرفه‌تر است.

سیا عملیات رمزنگاری و توزیع فایل‌ها را در یک شبکه غیرمتمرکز مدیریت می‌کند. کاربران این شبکه می توانند کلیدهای رمزنگاری خصوصی خود را کنترل کنند و اطلاعات ذخیره شده را در اختیار داشته باشند. برخلاف دیگر از ارائه‌دهندگان سنتی فضاهای ذخیره‌‌سازی ابری، هیچ شرکتی نمی‌تواند به پرونده‌های شما دسترسی داشته باشد و یا در آنها تغییری ایجاد کند.

هزینه ذخیره‌سازی در شبکه سیا به طور متوسط ۹۰ درصد کمتر از ارائه‌دهندگان دیگر است. برای مثال، هزینه ذخیره‌سازی ۱ ترابایت فایل در سیا حدود ۱ تا ۲ دلار در ماه است در حالی که آمازون برای ذخیره‌سازی این میزان داده ۲۳ دلار دریافت می‌کند.

سیا با بهره‌گیری از فناوری بلاکچین یک بستر رقابتی برای بازار ذخیره‌سازی غیرمتمرکز ایجاد کرده و رقابت این پلتفرم با دیگر ارائه‌دهندگان خدمات ذخیره‌سازی ابری، منجر به پایین آمدن قیمت‌ها می‌شود. کاربران با استفاده از سیا کوین در این برنامه پرداخت می‌کنند. این ارز دیجیتال قابل استخراج و در صرافی‌های مختلف قابل معامله است.

سیا کوین با ارزش بازار ۵۴۱ میلیون دلار، سهمی ۰.۰۳ درصدی از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده و در رتبه نودو‌هشتم با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال بازار قرار گرفته است. تعداد کل واحدهای این ارز دیجیتال ۴۷.۷۴ میلیارد واحد است و تمامی واحدهای آن هم‌اکنون در گردش است.


لینک کوتاه: https://b2n.ir/u57854 

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط