معرفی زنان ایرانی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال؛ نرگس مرادآبادی، نگار اخوان و عسل علیزاده

از آموزش و معامله‌گری گرفته تا فعالیت‌های شرکتی، هر روز زنان ایرانی بیشتری به عرصه ارزهای دیجیتال می‌پیوندند. در این گزارش با 3 تن از زنان فعال در اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایران گفت‌و‌گو کرده‌ایم. زنانی که در این حوزه شناخته شده‌اند و با فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال کسب درآمد می‌کنند.

mammad

منبع : ALJAZEERA

معرفی زنان ایرانی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال؛ نرگس مرادآبادی، نگار اخوان و عسل علیزاده

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از الجزیره، با رشد جامعه فعالان حوزه ارز دیجیتال در ایران، زنان و تاثیر آنها بر این جامعه در حال رشد است. این زنان که اغلب جوان و خودآموخته هستند، درحال بالا بردن رتبه معامله‌‌گران فعالان ایرانی‌ اند. هدف این زنان کسب درآمد و محافظت از پس‌انداز خود در برابر تورم و بلاتکلیفی اقتصادی است.

برخی از این زنان در حال به اشتراک گذاشتن بینش خود درباره حوزه ارزهای دیجیتال هستند، به‌علاوه آنها با استفاده از مزیت‌های فعالیت در این حوزه، ازجمله ساعات کاری انعطاف‌پذیز، در تلاشند تا تعادل بهتری بین کار و زندگی خود داشته باشند.

مانند دیگر فعالان عرصه ارز دیجیتال، بسیاری از این زنان در این بازار پرنوسان و غیرقابل پیشبینی ضرر کرده‌اند. اما هر یک از آنها به نوبه خود در حال رسیدن به موفقیت هستند.نرگس مرادآبادی؛ هیجان معامله‌گری!

نرگس مرادآبادی یک معامله‌گر و مشاور سرمایه‌گذاری تمام وقت است، او در سال ۹۷ مشغول به بازاریابی دیجیتال در یک شرکت ارز دیجیتالی در تهران شد و از آنجا به این حوزه وارد شد.

در سال گذشته با شیوع ویروس کرونا و وارد شدن ضربه سختی به اقتصاد تحت تحریم ایران، او به معامله‌گری تمام وقت روی آورد، اول از کم شروع کرد و هم‌زمان با یادگیری چم و خم بازار، سرمایه خود را افزایش داد.

برای مرادآبادی که مهندسی فناوری خوانده و مدرک مدیریت بازرگانی (MBA) دارد، پرنوسان بودن بازار بهترین نکته درباره آن است.

او در مصاحبه‌ای که با الجزیره داشت گفت: «چیزی که بیشتر از همه من را به معامله‌گری علاقه‌مند کرد، سختی آن، متمایز بودن آن و هیجان آن است. به گونه‌ای که آدم وقتی به نمودار‌ها نگاه می‌کند حساب زمان را از دست می‌دهد.»

این خانم ۳۴ ساله انعطاف‌پذیری شغل معامله‌گری را دوست دارد، زیرا به او این فرصت را می‌دهد تا بیشتر با همسر و دختر ۴ ساله خود وقت بگذراند.

مرادآبادی به گونه‌ای «تقسیم ثروت» نیز می‌کند. وی تحلیل‌های تکنیکال خود را در شبکه‌های اجتماعی با ده‌ها هزار دنبال کننده به اشتراک می‌گذارد.

فعالیت وی در شبکه‌های اجتماعی خالی از مشکل نبوده و برخی به تمسخر او می‌پردازند و به این اشاره می‌کنند که تنها دلیل موفقیت او این است که زنان یک اقلیت جنسی در این حوزه هستند.

ولی مراد آبادی اهمیتی به این حرف ها نمی‌دهد. او در این باره گفت: «با این نظر مخالفم. تمرکزم روی این است که به گونه‌ای محتوا تولید کنم تا طیف وسیعی از مردم بتوانند از آن استفاده کنند و علاوه بر این با جنبه‌های مختلف شخصیت من آشنا شوند.»

همانند تمام معامله‌گران، مرادآبادی هم در این بازار هم سود کرده هم ضرر. اما او به این ضرر‌ها به عنوان تجربه و یادگیری نگاه می‌کند و از این تجربیات برای معامله‌های بعدی استفاده می‌کند.

او در این باره گفته است: «معامله‌گری می‌تواند مهارت‌هایی به شما یاد بدهد که در دیگر زوایای زندگی نیز می‌توانید از آنها استفاده کنید. برای مثال، من همیشه آدم عجولی بودم اما مهارت صبور بودن و کنترل کردن احساسات خود را از این بازار یاد گرفتم.»نگار اخوان؛ فراز و نشیب‌های ارز دیجیتال!

روند یادگیری اخوان درباره ارزهای دیجیتال روندی پر فراز و نشیب بوده است. او فارغ التحصیل اقتصاد است و ۳۰ سال سن دارد و اولین بار در سال ۹۶ با بیت کوین آشنا شد.

او در ابتدا شک داشت که می‌توان با تعدادی کامپیوتر ارز دیجیتال استخراج کرد و پول درآورد. اما با فرارسیدن سال ۹۸ نظر او دراین‌باره عوض شد. طی آن مدت اخوان با چگونگی استخراج بیت کوین آشنا شده بود و علاوه بر این، دوره‌های تحلیل بازار را نیز گذرانده بود. پس از آن اخوان به وارد کردن دستگاه‌های استخراج بیت کون چینی از دوبی روی آورد.

او با دیدن کسب درآمد این دستگاه‌ها، وسوسه شد تا خودش نیز شروع به استخراج بیت کوین کند. اخوان برای شروع سه و نیم بیت کوین که در آن زمان ۲۰,۰۰۰  دلار ارزش داشت، از پدرش قرض گرفت و قول داد در زمان کمی این پول را ۲ برابر کند. متاسفانه پس از مدتی یک شرکت کلاهبردار فرانسوی تمام پول او را بالا کشید.

اخوان در این باره می‌گوید:

«فرآیند خرید دستگاه‌ها از این شرکت بیش از انداره طول کشید و فشار روانی بسیاری بر من وارد کرد، در آخر نیز سر من را کلاه گذاشتند و من هیچ دستگاهی دریافت نکردم.»

پس از این تراژدی، اخوان به معامله‌گری بازگشت تا ضرر خود را جبران کند. او در ابتدا بسیار موفق بود و سرمایه اولیه خود را حدود ۵۰ درصد افزایش داد. اما همانطور که برای خیلی از معامله‌گران اتفاق می‌افتد، وقتی روند بازار نزولی شد، اخوان جای این‌که از بازار بیرون بیاید سوار بر این روند شد و به جز سودی که کسب کرده بود، ۴۰ درصد از سرمایه اصلی خود را نیز از دست داد. پس از این او فکر می‌کرد دیگر معامله‌گری را برای همیشه بوسیده و کنار می‌گذارد، اما طمع ارزهای دیجیتال قوی‌تر از این حرفا بود.

اخوان دراین‌باره گفته است: «این بازار وسوسه‌های مخصوص خودش را دارد. بنابراین پس از چند ماه دوباره معامله کردن را آغاز کردم. اما این بار مطالعه‌ام را افزایش دادم و بیشتر به جنبه فنی پروژه‌های ارزدیجیتال پرداختم.»

این امر موجب شد اخوان یک شرکت سرمایه‌گذاری ارزدیجیتال راه‌اندازی کند، اما این شرکت توجه لازم را دریافت نکرد، زیرا هم‌زمان با راه‌اندازی این شرکت، همه‌گیری کرونا در ایران رخ داد و پس از آن رویداد‌های مرتبط با افزایش قیمت بنزین در ایران اتفاق افتاد.

اما این اتفاقات باعث نشدند تا اخوان بیخیال ارزهای دیجیتال شود، او به رشد و ارتقا خود ادامه داد و اکنون مدیر ارشد مالی شرکت بیتستان است.عسل علیزاده؛ ایده‌آل‌گرایی ارزهای دیجیتال

عسل علیزاده به طور مستقیم با هیجان یک سرمایه‌گذاری موفق در ارزهای دیجیتال آشنا است. اما این دختر ۲۲ ساله می‌گوید سود گرفتن از بازار دلیل علاقه‌مند شدن او به ارزهای دیجیتال نبوده است، بلکه دلیل اصلی علاقه‌مندی او این ایده است که امور مالی بر بستر بلاک چین انجام شود و غیرمتمرکز باشد.

عسل در این باره می‌گوید: «اکنون که تجربه بیشتری کسب کردم، درآمدم نیز بالا رفته است، اما اولین چیزی که من را به این عرصه جذب کرد، استقلال فناوری و انقلابی بودن طبیعت آن است. این‌که جدا از دخالت‌های دولت و مدیریت متمرکز، یک فناوری در تلاش است تا به اهداف مختلف خود دست یابد و به رسیدن به عدالت و برابری کمک ‌کند واقعا قابل تحسین است.»

علیزاده مهندسی کامپیوتر خوانده و اولین بار در سال ۹۷ با بلاک چین و ارزهای دیجیتال آشنا شده است. پس از آن به فعالیت در عرصه ارزهای دیجیتال پرداخته و علاوه بر معامله‌گری، به صورت دور‌کاری به تحلیل و تحقیق در رابطه با بلاک چین پرداخته است. علاوه بر این او در دوره‌های آموزشی آنلاین ارز دیجیتال نیز تدریس می‌کند.

همانند مراد آبادی، علیزاده هم مورد حمله برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته که موفقیت او را مدیون جنسیتش می‌دانند. اما خود عسل می‌گوید بیشتر همکاران وی از او همایت می‌کنند.

چیزی که بسیار بیشتر از مسائل جنسیتی عسل را نگران می‌کند، نبود قوانین واضح در عرصه ارزهای دیجیتال در ایران است. دستور ممنوعیت مبهم ارزهای دیجیتال که سه سال پیش صادر شده هنوز لغو نشده است. استخراج کنندگان نیز به دلیل آلودگی هوا و قطعی برق مورد حمله قرار گرفته‌اند و در ابتدا سال مسئولین شروع به بستن صرافی‌های خصوصی کردند.

علیزاده در توییتر فعال است و در پادکست‌های مربوط به ارزدیجیتال نیز شرکت می‌کند. او امید دارد که مسئولین ایرانی از فناوری ارزهای دیجیتال عقب نمانند و قوانین واضحی را پیش‌نویس کنند تا این فناوری در ایران خاموش نشود.

او در این باره گفت: «کمبود نظارت و قوانین مشکلات متنوعی را به وجود می‌آورد. من فکر می‌کنم تمام افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال در ایران در حال فعالیت هستند مشتاق‌اند تا برای رسیدن به محیطی امن و نظارت شده کمک کنند. این هم برای دولت مفید است هم باعث می‌شود افرادی که می‌خواهند در این زمینه فعالیت کنند احساس امنیت داشته باشند.»

زنان موفق بسیاری هستند که در اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایران فعالیت می‌کنند. قطعاً نمی‌توان در گزارشی این چنینی تمامی این زنان موفق را معرفی کرد و به گفت‌و‌گو با آنها پرداخت. با این حال آسان بیت کوین تلاش می‌کند تمامی زنان، مردان و گروه‌های موفق فعال در حوزه ارزهای دیجیتال را معرفی کند و قدمی در جهت رشد اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایران بردارد.

بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری فاکس برای تولید محتوای NFT
شرکت پورشه به دنیای توکن‌های غیرمثلی وارد می‌شود
فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد
مدیر مایکرواستراتژی: اتریوم جی‌پی مورگان و نظام بانکی را نابود می‌کند
نگرانی ایتالیا از بی‌قانونی حوزه ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

انتخابی جام جهانی: ایران یک-عراق صفر؛ پایان کابوس دور رفت با صدرنشینی مقتدرانه/آغاز آقایی دوباره ایران در آسیا

title

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ از ساعت ۲۱ به وقت تهران در ورزشگاه المرحق بحرین برگزار شد که این مسابقه با تک گل سردار آزمون به سود ملی‌پوشان فوتبال کشورمان به پایان رسید تا تیم ملی فوتبال کشورمان با ۱۸ امتیاز و صدرنشینی دور برگشت مرحله پیش مقدماتی را پشت سر بگذارد. عراق با این نتیجه به عنوان تیم برتر دوم با ۱۱ امتیاز در جدول تیم های دوم به مرحله پایانی انتخابی جام جهانی صعود کرد.

با این پیروزی تیم ملی به چهارمین برد پیاپی خود در مرحله برگشت دست پیدا کرد تا دور رفت کابوس وار با مارک ویلموتس را به فراموشی سپرده و راهی مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی شود. با این نتیجه فوتبال ایران همانند سالهای اخیر استارت آقایی دوباره در فوتبال آسیا را زد تا به روزهای خوبی که طی یک دهه اخیر رقم زده بازگردد.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

شرکت پورشه به دنیای توکن‌های غیرمثلی وارد می‌شود

شرکت پورشه به دنیای توکن‌های غیرمثلی وارد می‌شود

شرکت خودروسازی پورشه(Porsche) ، به دنبال ورود مستقیم به بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) است. این شرکت آلمانی در این راستای از یک پلت‌فرم تازه‌تاسیس به نام فن‌زون(Fanzone) رونمایی کرده است که در آن کارت‌های مبتنی بر NFT عرضه شده و کاربران می‌توانند به مبادله‌ی این دارایی‌های دیجیتال بپردازند.

خبر - 27 خرداد 1400
فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد

فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد

فعالیت انجمن بلاکچین ایران که با مجوز وزارت کشور به نام انجمن فناوران زنجیره بلوک در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده، طی نامه‌ای از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور متوقف شد.

خبر - 27 خرداد 1400
مدیر مایکرواستراتژی: اتریوم جی‌پی مورگان و نظام بانکی را نابود می‌کند

مدیر مایکرواستراتژی: اتریوم جی‌پی مورگان و نظام بانکی را نابود می‌کند

مایکل سیلور، مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی، اتریوم را یک رقیب جدی صنایع مالی می‌داند. او در مصاحبه با شبکه CNBC نظر خود در مورد صنعت ارزهای دیجیتال و آینده این حوزه را به اشتراک گذاشت.

خبر - 27 خرداد 1400
یک شرکت املاک در میامی آمریکا ارزهای دیجیتال را برای خرید خانه می‌پذیرد

یک شرکت املاک در میامی آمریکا ارزهای دیجیتال را برای خرید خانه می‌پذیرد

هتل و اقامتگاه‌های «E11EVEN » مستقر در میامی ادعا می‌کند اولین شرکت املاک و مستغلاتی است که خرید سپرده املاک را به صورت ارز دیجیتال می‌پذیرد.

خبر - 25 خرداد 1400
تیم ملی فوتبال آرژانتین توکن رسمی خود را راه‌اندازی کرد

تیم ملی فوتبال آرژانتین توکن رسمی خود را راه‌اندازی کرد

تیم ملی فوتبال آرژانتین، در هفته گذشته توکن هواداری خود را به‌طور رسمی راه‌اندازی کرد که با استقبال بی‌نظیر هواداران این تیم مواجه شد. این توکن که با مشارکت پلتفرم Socios.com راه‌اندازی شده است، به هواداران تیم ملی آرژانتین اجازه می‌دهد تا در برخی از تصمیم‌گیری‌های مهم مربوط به تیم، مشارکت داشته باشند. تیم ملی آرژانتین، اولین تیم ملی است که توکن هواداری خود را راه‌اندازی و عرضه کرده است.

خبر - 25 خرداد 1400
مایکرواستراتژی برای خرید بیت کوین‌های بیشتر سهام خود را می‌فروشد

مایکرواستراتژی برای خرید بیت کوین‌های بیشتر سهام خود را می‌فروشد

شرکت مایکرواستراژی همزمان با تکمیل فروش اوراق قرضه برای خرید بیت کوین، اعلام کرد که قصد دارد یک میلیارد دلار هم سهام بفروشد تا بیت کوین بیشتری خریداری کند.

خبر - 25 خرداد 1400