مقامات آمریکایی ۲.۳ میلیون دلار ارزدیجیتال را از باج‌گیران خط لوله کلونیال پس گرفتند

مقامات رسمی آمریکا با کمک گروه عملیات ویژه بیش از ۲ میلیون دلار ارز دیجیتال که به عنوان باج به هکر‌های روس پرداخت شده بود را بازگرداندند.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

مقامات آمریکایی ۲.۳ میلیون دلار ارزدیجیتال را از باج‌گیران خط لوله کلونیال پس گرفتند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف،مقامات رسمی آمریکا بیش از ۲ میلیون دلار ارز دیجیتال را بازپس گرفتند. این ارزهای دیجیتال برای پرداخت باج به باج‌گیران طی حمله به خط لوله کلونیال پرداخت شده بود.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز دوشنبه، معاون دادستان کل لیزا موناکو (Lisa Monaco) گفت که گروه عملیات ویژه میلیون ها دلار بیت کوین در رابطه با هکرهای دارک ساید (Darkside) مستقر در روسیه «کشف و ضبط کردند». مقدار کل پرداختی به این هکر‌ها حدود ۴.۴ میلیون دلار بوده است.

حکمی دادگاهی نشان می‌دهد که مقامات ۶۳.۷ بیت کوین را که در حال حاضر تقریباً ۲.۳ میلیون دلار ارزش دارد، بازیابی کردنده‌اند.

موناکو گفت این اقدام اولین عملیاتی بزرگ در ماموریت این گروه ویژه برای بررسی، ایجاد اختلال و پیگرد قانونی در مورد حملات باج افزار است، او افزود:

«ما امروز ورق را بر علیه دارک ساید برگرداندیم، با رفتن سراغ تمام اکوسیستمی که باج‌افزار‌ها و اخاذی دیجیتال را پشتیبانی می‌کند، از جمله پرداخت‌های مجرمانه در قالب ارزهای دیجیتال، ما همواره تمام توان و ابزار‌های خود را مورد استفاده قرار می‌دهیم تا هزینه و عواقب حمله‌های باج‌افزار را افزایش دهیم.»

حمله دارک ساید به خط لوله اصلی در ماه گذشته باعث اخلال در سوخت رسانی به بسیاری از مردم در ایالات متحده شد. موناکو گفت که این شرکت به سرعت این مشکل و تقاضای باج را به مقامات اطلاع داد و این رخداد منجر به درگیر شدن گروه ویژه شد.

در همان کنفرانس مطبوعاتی، پاول اباته (Paul Abatte)، معاون دستیار مدیر اف‌بی‌آی، گفت که مقامات وجوه را از کیف پول بیت کوینی که برای پرداخت باج حمله سایبری استفاده شده بود، ضبط کردند. با این حال، در زمان انتشار، روش استفاده شده برای بازیابی این ارزهای دیجیتال نامشخص است. در گزارشی که سی‌ان‌ان منتشر کرده گفته شده که شاید مقامات رسمی دارک ساید را به عنوان کسانی که این حمله را انجام داده‌اند شناخته و از شبکه همین گروه استفاده کرده باشند تا این وجوه را پس از حمله ردیابی کنند، اما در گذشته این روش برای مقابله با گروه‌های باج‌افزار چندان موفق نبوده است.

لینک کوتاه: https://b2n.ir/h04536

برچسب ها :

آیا ریپل و کمیسیون بورس آمریکا توافق می‌کنند؟ حقوق‌دان‌ها پاسخ می‌دهند
جی‌پی مورگان متخصصان بلاک‌چین بیشتری استخدام می‌کند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط