مقامات آمریکایی ۲.۳ میلیون دلار ارزدیجیتال را از باج‌گیران خط لوله کلونیال پس گرفتند

مقامات رسمی آمریکا با کمک گروه عملیات ویژه بیش از ۲ میلیون دلار ارز دیجیتال که به عنوان باج به هکر‌های روس پرداخت شده بود را بازگرداندند.

sutun

منبع : Cointelegraph

مقامات آمریکایی ۲.۳ میلیون دلار ارزدیجیتال را از باج‌گیران خط لوله کلونیال پس گرفتند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف،مقامات رسمی آمریکا بیش از ۲ میلیون دلار ارز دیجیتال را بازپس گرفتند. این ارزهای دیجیتال برای پرداخت باج به باج‌گیران طی حمله به خط لوله کلونیال پرداخت شده بود.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز دوشنبه، معاون دادستان کل لیزا موناکو (Lisa Monaco) گفت که گروه عملیات ویژه میلیون ها دلار بیت کوین در رابطه با هکرهای دارک ساید (Darkside) مستقر در روسیه «کشف و ضبط کردند». مقدار کل پرداختی به این هکر‌ها حدود ۴.۴ میلیون دلار بوده است.

حکمی دادگاهی نشان می‌دهد که مقامات ۶۳.۷ بیت کوین را که در حال حاضر تقریباً ۲.۳ میلیون دلار ارزش دارد، بازیابی کردنده‌اند.

موناکو گفت این اقدام اولین عملیاتی بزرگ در ماموریت این گروه ویژه برای بررسی، ایجاد اختلال و پیگرد قانونی در مورد حملات باج افزار است، او افزود:

«ما امروز ورق را بر علیه دارک ساید برگرداندیم، با رفتن سراغ تمام اکوسیستمی که باج‌افزار‌ها و اخاذی دیجیتال را پشتیبانی می‌کند، از جمله پرداخت‌های مجرمانه در قالب ارزهای دیجیتال، ما همواره تمام توان و ابزار‌های خود را مورد استفاده قرار می‌دهیم تا هزینه و عواقب حمله‌های باج‌افزار را افزایش دهیم.»

حمله دارک ساید به خط لوله اصلی در ماه گذشته باعث اخلال در سوخت رسانی به بسیاری از مردم در ایالات متحده شد. موناکو گفت که این شرکت به سرعت این مشکل و تقاضای باج را به مقامات اطلاع داد و این رخداد منجر به درگیر شدن گروه ویژه شد.

در همان کنفرانس مطبوعاتی، پاول اباته (Paul Abatte)، معاون دستیار مدیر اف‌بی‌آی، گفت که مقامات وجوه را از کیف پول بیت کوینی که برای پرداخت باج حمله سایبری استفاده شده بود، ضبط کردند. با این حال، در زمان انتشار، روش استفاده شده برای بازیابی این ارزهای دیجیتال نامشخص است. در گزارشی که سی‌ان‌ان منتشر کرده گفته شده که شاید مقامات رسمی دارک ساید را به عنوان کسانی که این حمله را انجام داده‌اند شناخته و از شبکه همین گروه استفاده کرده باشند تا این وجوه را پس از حمله ردیابی کنند، اما در گذشته این روش برای مقابله با گروه‌های باج‌افزار چندان موفق نبوده است.

لینک کوتاه: https://b2n.ir/h04536

برچسب ها :

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال
ماینر جدید Bitmain در راه‌ است!
نویسنده کتاب «پدر پولدار پدر بی‌پول»: بزرگ‌ترین سقوط بیت کوین در راه است
3 دلیل برای اینکه اتریوم نسبت به بیت کوین در کوتاه مدت کم‌کاری خواهدکرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

3 دلیل برای اینکه اتریوم نسبت به بیت کوین در کوتاه مدت کم‌کاری خواهدکرد

۳ دلیل برای اینکه اتریوم نسبت به بیت کوین در کوتاه مدت کم‌کاری خواهد کرد

عوامل مختلفی دست در دست یکدیگر داده‌اند تا بازدهی اتریوم در مقایسه با بیت کوین کمتر شود و سرمایه‌گذاران نهادی را به تردید بیاندازد.

خبر - 30 خرداد 1400
کنگره آمریکا به دنبال قانون‌گذاری بلاکچین و ارز دیجیتال بانک مرکزی

کنگره آمریکا به دنبال قانون‌گذاری بلاکچین و ارز دیجیتال بانک مرکزی

مکسین واترز نماینده کنگره آمریکا اوایل هفته جاری اعلام کرد که مجلس آمریکا کارگروه جدیدی برای تمرکز بر قانون‌گذاری و سیاست‌های رمزارز و حوزه فینتک تشکیل داده است. این گروه که با عنوان انجمن بلاکچین و کمیته فینتک نامگذاری شده است از ۱۲ عضو کمیته خدمات مالی تشکیل شده است.

خبر - 30 خرداد 1400
همکاری Goldman Sachs و Galaxy Digital برای عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین

همکاری Goldman Sachs و Galaxy Digital برای عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین

گلکسی دیجیتال در سال ۲۰۱۸ با هدف تلفیق وال استریت و حوزه‌ی رمز ارزها تاسیس شد. اکنون این هدف با گذشت ۳ سال از آن روز با همکاری گلکسی دیجیتال با مجموعه‌ی عظیم بانکی «Goldman Sachs» برای عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین محقق گشته است.

خبر - 29 خرداد 1400