مقامات اسپانیا درمورد فعالیت هوبی و بای‌بیت در این کشور هشدار دادند

کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار در اسپانیا به ۱۲ موسسه هشدار داد که در لیست شرکت‌های خدمات سرمایه‌گذاری ثبت نشده‌اند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اسپانیا,هوبی,بای‌بیت,مقررات مالی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، نهادهای نظارتی در سراسر جهان همچنان فشار خود را بر مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال نگه می‌دارند. کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار اسپانیا (CNMV) جدیدترین سازمانی است که در خصوص خدمات ثبت نشده به چندین شرکت مرتبط با بازارهای ارز دیجیتال و مالی هشدار داده است. طبق سند رسمی، کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار اسپانیا روز دوشنبه به ۱۲ نهاد هشدار داده است که در رجیستری مربوطه کمیسیون ثبت نشده‌اند. نهادهای ذکر شده، که شامل سیستم‌عامل‌های اصلی معاملات ارزهای دیجیتال مانند هوبی (Huobi) و بای‌بیت (Bybit) هستند، مجاز به ارائه خدمات سرمایه‌گذاری در اسپانیا نیستند.

در صفحه مشاوره کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار اسپانیا آمده است که فقط شرکت‌های ثبت شده و دارای مجوز برای ارائه خدمات مربوط به اوراق بهادار مجاز به کار هستند. در حالی که ناظر اوراق بهادار این اختیار را ندارد که مستقیماً یک نهاد را از فعالیت در کشور منع کند، کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار اسپانیا می‌تواند به دادگاه‌ها اعتراض کند. گزارش ماه نوامبر (آبان)، از راهنمای شرکت‌های کریپتو در اسپانیا نشان داد که حدود ۱۲۰ شرکت ارزهای دیجیتال در حال حاضر در اسپانیا ثبت شده و فعالیت می‌کنند.

اسپانیا سال گذشته محیطی نسبتاً دوستانه برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. کمیته امور اقتصادی و تحول دیجیتال، قانونی را برای ایجاد جعبه ماسه‌ای یا محیطی برای آزمایش و امتحان فناوری‌های مالی تصویب کرد. اسماعیل سانتیاگو (Ismael Santiago)، پروفسور دانشگاه سویل، گفته است که سندباکس، ایجاد مشاغل جدید با ارزش افزوده، توسعه‌فناوری و رقابت اقتصادی را ترجیح می‌دهد. اخیراً، حزب سوسیالیست کارگران اسپانیا در پاسخ به آزمایشات بانک مرکزی اروپا با یورو دیجیتالی، پیشنهادی تصویب نشده را برای راه‌اندازی ارز دیجیتالی ملی ارائه کرده است.

در این پیشنهاد آمده است که در صورت لزوم توسعه پولی، یک ارز دیجیتال ملی نقدینگی بیشتری را فراهم می‌سازد. این سیستم با تزریق مستقیم نقدینگی به حساب‌های جاری و در نتیجه انتقال آن بلافاصله و بدون واسطه، مکانیزم مستقیم‌تری را امکان پذیر می‌کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/t06303 

صرافی هوبی شعبه خود در چین را منحل می‌کند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3