موفقیت شرکتی‌خلاق در بومی‌سازی فرایند طراحی کشتی

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

موفقیت شرکتی‌خلاق در بومی‌سازی فرایند طراحی کشتی

title

اسماعیل شعبانی مدیرعامل شرکت خلاق طراحان پارس مارین در این باره گفت: کشتی‌سازی یکی از صنایع استراتژیکی است که با توجه به گستردگی مرزهای دریایی و اهمیت حمل و نقل دریایی، از اهمیت فراوانی در کشور ما برخوردار است. برای سال‌ها فرایند طراحی کشتی در کشورهای مانند آلمان و کره جنوبی انجام می‌گرفت و ما از آنها خریداری می‌کردیم.

مدیرعامل شرکت خلاق طراحان پارس مارین، در ادامه افزود: با توجه به وجود استعدادهای درخشان، با تجربه و جوان در کشور این شرکت خلاق را تاسیس کردیم و فعالیت خود را در زمینه بومی‌سازی فرایند طراحی کشتی در داخل کشور شروع کردیم. طراحی کشتی در دو حوزه طراحی کشتی‌های ساخته شده و طراحی کشتی از پایه تقسیم بندی می‌شود.

این فعال صنایع نرم و خلاق، ضمن ارائه توضیحات بیشتر در این خصوص، گفت: برخی اوقات کشتی‌های موجود نیاز به تغییر و بهینه‌سازی دارند، ممکن است ما خود در بازرسی این نیاز را تشخیص داده باشیم یا کارفرما سفارش بدهد. بر این اساس، ما تغییراتی را پیشنهاد می‌کنیم.  برای مثال، سیستم صید برخی شناورهای صیادی وارد شده از خارج، با سیستم صید کشور ما هم‌خوانی نداشت و ما آن را مطابقت دادیم.

وی افزود: همچنین افزایش طول کشتی یکی دیگر از کارهای انجام گرفته در این حوزه است. ما با طراحی فرایندها، مثلاً طول یک کشتی را  از ۲۵ متر به ۳۵ متر افزایش داده‌ایم. در این بین برای ساخت تعداد متعددی کشتی با شرکت‌های بزرگ در این حوزه همکاری کرده‌ایم. در حال حاضر نیز زمینه‌های بسیار خوبی برای ساخت مشترک کشتی با کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد.

مدیرعامل شرکت خلاق طراحان پارس مارین، گفت: ساخت کشتی برای کشورهای حاشیه خلیج فارس در ایران بسیار به صرفه است و دانش فنی این کار نیز در کشور ما وجود دارد. فقط باید یک نهاد دولتی به عنوان تسهیل‌گر با ما همکاری کند تا بتوانیم این مهم را به انجام برسانیم.


برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط