ناظر امور مالی بریتانیا: صرافی بایننس اجازه فعالیت ندارد

روز شنبه ناظر امور مالی بریتانیا (FCA) هشدار داد صرافی بایننس اجازه فعالیت در این کشور را ندارد. روز گذشته آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) نیز در اخطاریه‌ای مشابه عنوان کرد فعالیت‌های بزرگ‌ترین صرافی جهان در این کشور بدون مجوزهای لازم سازمان‌های نظارتی است.

ناظر امور مالی بریتانیا: صرافی بایننس اجازه فعالیت ندارد

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از میهن بلاکچین، سازمان ناظر امور مالی بریتانیا با استناد به مقررات خود عنوان کرد صرافی بایننس بدون مجوزهای کتبی قبلی، اجازه انجام فعالیت‌های تنظیم شده قانونی در این کشور را ندارد. براساس مستندات FCA بایننس محصولات و خدماتش را از طریق وبسایت Binance.com به مشتریان بریتانیایی ارائه می‌دهد.

صرافی بایننس بخشی از یک سازمان بزرگ‌تر به نام  بایننس گروپ (Binance Group) است. بر اساس اطلاعیه سازمان امور مالی انگلستان، هیچ کدام از بخش‌های گروه بایننس هیچگونه مجوز، دستور و یا پروانه لازم برای اجرای فعالیت قانونی در این کشور را ندارند.

سازمان FCA به کاربران انگلیسی در خصوص تبلیغات اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی با وعده بازگشت سود بالا در بازار رمزارزها هشدار داده است. بر اساس این اطلاعیه اکثر شرکت‌هایی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند توسط FCA تایید نشده‌اند. یعنی در صورتی که کاربران در بازار رمزارزها سرمایه گذاری کنند و با مشکلاتی مواجه شوند نمی توانند به خدمات دادستان مالی و یا جبران خسارت خدمات مالی انگلیس دسترسی داشته باشند.

در متن این اطلاعیه آمده است:

«با این‌که ما رمز ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم را قانون‌گذاری نکرده‌ایم، اما در مورد بازارهای مشتقه رمزارزها (مانند قراردادهای آتی و قراردادهای اختیار خرید و فروش) و ارزهای دیجیتالی که در دسته‌بندی اوراق بهادار قرار می‌گیرند قانون‌های تنظیم‌شده‌ای داریم. هر شرکتی برای ارائه این خدمات و تبلیغ آن‌ها در انگلستان باید از ما مجوزهای لازم را دریافت کند. برای بررسی مجوز این شرکت‌ ها FCA را بررسی کنید. همچنین می‌توانید لیست هشدار این سازمان را بررسی نمایید.»

روز گذشته آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) بار دیگر به صرافی بایننس اخطار داد و خاطر نشان کرد فعالیت‌های این صرافی در ژاپن بدون نظارت واحدهای قانون‌گذار صورت گرفته است. این دومین هشدار نهاد نظارتی ژاپن به بایننس مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت آن صرافی در این کشور است.

لینک کوتاه: b2n.ir/u18876 

نقش احتمالی بایننس در دستکاری بازار ارز دیجیتال بررسی می‌شود
رکورد خروج روزانه اتریوم از صرافی های متمرکز شکسته شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط