نرخ رشد تعداد خودپرداز‌های بیت کوین برای اولین بار در تاریخ منفی شد

داده‌های وب‌سایت کوین ای‌تی‌ام ریدار (CoinATMRadar) نشان می‌دهد که نرخ رشد ماهانه تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین و ارزهای دیجیتال در جهان برای اولین بار در تاریخ، در ماه سپتامبر (شهریور) منفی شده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,خودپرداز‌ بیت کوین,کوین ای‌تی‌ام ریدار,ارزهای دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، داده‌ها تایید می‌کند که در ماه سپتامبر، ۷۹۶ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال از شبکه جهانی خارج شدند.

اثر دومینوی بازار نزولی طولانی مدت به اکوسیستم خودپرداز بیت کوین نفوذ کرد زیرا سپتامبر ۲۰۲۲ رشد منفی در تاسیسات خالص جهانی را برای اولین بار در تاریخ ثبت کرد، که عمدتاً ناشی از کندی در ایالات متحده بود.

همانطور که داده های ای‌تی‌ام ریدار (CoinATMRadar) نشان می دهد، تعداد کل دستگاه های خودپرداز بیت کوین نصب شده در طول زمان به ۳۷۹۸۰ دستگاه در ماه سپتامبر از ۳۸۷۷۶ دستگاه خودپرداز در ماه آگوست به ۳۷۹۸۰ کاهش یافت، که منجر به کاهش ۲.۰۵ درصدی شد.


 

تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان. منبع: کوین ای‌تی‌ام ریدار

داده‌های مربوط به تغییرات خالص نصب‌های خودپرداز ارز دیجیتالی تایید می‌کند که در ماه سپتامبر، ۷۹۶ دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال از شبکه جهانی خارج شدند. تنها ایالات متحده کاهش ۸۲۵ دستگاه خودپرداز را ثبت کرده است. با این حال، اروپا، کانادا و چند حوزه قضایی دیگر با تأسیسات جدید محلی، این سقوط را کاهش دادند.


 

تغییر خالص تعداد ماشین‌های ارز دیجیتال نصب و حذف می‌شود. منبع: کوین ای‌تی‌ام ریدار

علیرغم این شکست، داده‌های ۶۰ روزه نشان می‌دهد که روزانه نزدیک به ۱۴ دستگاه خودپرداز ارز دیجیتالی در سراسر جهان نصب می‌شود که جنسیس کوین ۴۰.۳ درصد از سهم خودپردازها را در میان سایر تولیدکنندگان نشان می‌دهد. سایر تولیدکنندگان محبوب خودپرداز ارز دیجیتالی عبارتند از «General Bytes» و «BitAccess».

کاهش ناگهانی نصب‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال را می‌توان به تنش‌های ژئوپلیتیکی در میان عوامل، از جمله عدم وضوح نظارتی و عدم اطمینان بازار نسبت داد.

اگرچه تاسیسات خودپرداز ارز دیجیتالی به دلیل عوامل خارجی ضربه موقتی خورده است، کشورها همچنان به داشتن دستگاه های خودپرداز کاربردی در داخل مرزهای خود علاقه نشان می دهند.

اخیراً، ژاپن تصمیم گرفت تا پس از سال ۲۰۱۴ دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتالی را با همکاری صرافی محلی گایا (Gaia) مجدداً معرفی کند. در ابتدا، دستگاه های خودپرداز جدید در سراسر توکیو و اوزاکا نصب خواهند شد. این شرکت قصد دارد تا اوت ۲۰۲۳ ۵۰ BTM در سراسر کشور راه اندازی کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/e79375 

 

حدس و گمان‌ها درباره قدیمی‌ترین امضای بیت کوین
احتمال تغییر روند قیمتی دوج کوین در آینده نه‌چندان دور
پیش‌بینی روند صعودی برای بیت کوین
پرسودترین و پرضررترین ارزهای دیجیتال امروز ۱۴ آذر
ازبکستان مقررات صدور ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

دوج کوین,میم کوین,بازار ارزهای دیجیتال,میانگین متحرک

احتمال تغییر روند قیمتی دوج کوین در آینده نه‌چندان دور

دوج کوین،‌ بزرگ‌ترین میم کوین بازار ارزهای دیجیتال، در ۴۰ روز گذشته عملکرد قیمتی خوبی از خود نشان داده است. عملکرد دوج کوین باعث ایجاد سیگنال‌های تکنیکال مهمی شده که نشان از معکوس‌شدن روند این ارز دیجیتال در آینده نه‌چندان دور دارد و می‌تواند سودآوری بالای آن را توجیه کند. اگرچه در حال حاضر دوج کوین باثبات‌ترین دارایی بازار نیست، اما برخورد میان خطوط میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه، ممکن است محرک روند بازار این ارز دیجیتال شود.

خبر - ۲۴ ساعت پیش
بیت کوین,BTC,پیش‌بینی

پیش‌بینی روند صعودی برای بیت کوین

۲۲ نوامبر (۱ آذر) قیمت بیت کوین برای دومین بار از سطح قیمتی ۱۵,۶۰۰ دلار بازگشت داشت. این موضوع که قیمت بیت کوین برای دو بار متوالی از این سطح حمایتی بازگشت داشت، اعتبار و قدرت این سطح را افزایش می‌دهد. این بار بازگشت قیمتی بیت کوین با خریدهای دیگری همراه شد که باعث گردید قیمت تا ۱۷,۷۰۰ دلار افزایش داشته باشد...

خبر - دیروز
ارزهای دیجیتال,ارزش کل بازار,بیت کوین,اتریوم

پرسودترین و پرضررترین ارزهای دیجیتال امروز ۱۴ آذر

بنابر داده‌های سایت کوین مارکت کپ، ارز دیجیتال آکسی اینفینیتی (Axie Infinity) با رشدی ۲۲.۲۸ درصدی، پرسودترین ارز ۲۴ ساعت اخیر شد. همچنین ارزهای «cronos» با ۹.۲۳ درصد سود و اینترنت کامپیوتر با ۸.۶۰ درصد درصد افزایش قیمت در صدر برترین‌های بازار قرار دارند.

خبر - دیروز
ازبکستان,ارزهای دیجیتال,مقررات,قانون گذاری

ازبکستان مقررات صدور ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

آژانس ملی پروژه‌های چشم‌انداز ازبکستان که زیر نظر نهاد ریاست‌جمهوری در این کشور فعالیت می‌کند، به‌تازگی مقرراتی را برای صدور، ثبت و عرضه ارزهای دیجیتال در بازار ارائه کرده است. دلیل اصلی این قانون‌گذاری فراهم‌کردن امکان جذب سرمایه از طریق ارزهای دیجیتال برای کسب‌وکارهای داخلی فعال در ازبکستان عنوان شده است.

خبر - ۲ روز پیش
اتریوم,بیت کوین,تحلیل تکنیکال,آلت ‌کوین‌

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم

اگرچه بیت ‌کوین و آلت ‌کوین‌ها شروع به انتشار سیگنال‌هایی از تغییر روند کرده‌اند، اما برخی ریسک‌های نزولی همچنان وجود دارند...

تحلیل - ۳ روز پیش
بیت کوین,BTC,سنتیمنت

نهنگ‌ها در کمتر از یک هفته بیش از ۸۰۰میلیون دلار بیت کوین انباشت کردند

گزارش شرکت تحلیلی سنتیمنت نشان می‌دهد که نهنگ‌ها تنها در طی پنج روز، ۴۷٬۸۸۸ بیت کوین به ارزش بیش از ۸۰۰میلیون دلار انباشت کرده‌اند. به نظر می‌رسد که روند فروش سرمایه‌گذاران بزرگ در حال معکوس‌شدن است و این اتفاق می‌تواند نشانه‌ای از افزایش اعتماد در بازار باشد. به گفته این شرکت، با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، نهنگ‌های بیت ‌کوین در مجموع ۱۳ ماه را صرف فروش دارایی‌های خود کرده‌اند. شایان ذکر است که سرمایه‌گذاران کوچک نیز در چند هفته گذشته بیش از ۱.۵میلیارد دلار بیت کوین به کیف پول‌‌های خود اضافه کرده‌اند.

خبر - ۳ روز پیش
بیت کوین,BTC,سیگنال

ظهور دو سیگنال صعودی برای بیت کوین؛ آیا رالی جدیدی در راه است؟

یکی از معامله‌گران برجسته ارزهای دیجیتال به نام «HornHairs»، نشانه نسبتا نادری را از روند صعودی جدید بیت کوین مشاهده کرده است. بر اساس توییتی که توسط این معامله‌گر منتشر شده، بیت کوین ممکن است در آستانه ورود به یک چرخه صعودی جدید باشد.

خبر - ۵ روز پیش
ارزهای دیجیتال,ارزش کل بازار,بیت کوین,اتریوم

پرسودترین و پرضررترین ارزهای دیجیتال امروز ۹ آذر

بنابر داده‌های سایت کوین مارکت کپ، ارز دیجیتال فانتوم (fantom) با رشدی ۱۱.۴۰درصدی، پرسودترین ارز ۲۴ ساعت اخیر شد. همچنین ارزهای «Gmx» با ۶.۴۰ درصد سود و یونی سوآپ (Uniswap) با ۶.۳۳ درصد افزایش قیمت در صدر برترین‌های بازار قرار دارند.

خبر - ۶ روز پیش
ورشکستگی,ارزهای دیجیتال,FTX,صرافی,بلاک‌فای

ورشکستگی یکی دیگر از غول‌های صنعت ارزهای دیجیتال

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال همچنان با بحران ناشی از فروپاشی صرافی FTX دست و پنجه نرم می‌کند، یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ حوزه ارزهای دیجیتال نیز به تازگی با این مشکل مواجه شده است.

خبر - ۱ هفته پیش