نقش احتمالی بایننس در دستکاری بازار ارز دیجیتال بررسی می‌شود

بایننس به عنوان بزرگترین صرافی ارز دیجیتال زیر ذره بین ناظران است و آمریکا در مورد نقش احتمالی آن در دستکاری بازار ارزدیجیتال تحقیق می‌کند.

ایالات متحده آمریکا,صرافی بایننس

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از اکسچینو، بلومبرگ روز جمعه گزارش داد که تحقیقات گسترده‌ای توسط دولت آمریکا در مورد احتمال سودجویی صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance)و یا کارکنان این شرکت از مشتریانش صورت گرفته است. این خبرگزاری با استناد به منابعی ناشناس گفت که نهادهای آمریکایی از جمله کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در حال تحقیق درباره نقش احتمالی صرافی بایننس در «انجام تریدهای داخلی و دستکاری بازار» هستند.

در ماه های اخیر، بلومبرگ اخبار آن چه به گفته مقامات تحقیقات گسترده‌ در مورد این صرافی است را پوشش داده است. تحقیقات گسترده در مورد پلتفرم معاملاتی بایننس شامل تلاش‌های سرویس درآمد داخلی، وزارت دادگستری و همچنین CFTC است، در حالی که به گفته بلومبرگ در ادامه این تلاش‌ها، در روز جمعه، CFTC به عنوان بخشی از برنامه تحقیقاتی جدید در مورد فعالیت‌های صرافی بایننس با «شاهدان مربوطه» تماس گرفته است.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که قبلا ادعای دستکاری بازار ارزهای دیجیتال توسط صرافی بایننس رد شده بود و بایننس تلاش می‌کند با مقررات تطبیق پیدا کند و در همین راستا در ماه گذشته، احراز هویت و ارسال تصاویر مدارک در صرافی بایننس الزامی شد. این صرافی ارزدیجیتالی چنین اقدامی را به عنوان بخشی از فرایند «تغییر و پیشروی در جهت تکامل و انطباق با استانداردهای جهانی» مطرح می‌کند.

همچنین روز جمعه، بایننس یک متخصص سابق دارک وب در «Europol»  به نام نیلس اندرسن رود (Nils Andersen Röed) را به عنوان مدیر ارشد حسابرسی و تحقیقات خود استخدام کرد. این شرکت اعلام کرده است که تمرکز آن بر انجام و هدایت تحقیقات داخلی و خارجی با هدف حفاظت از دارایی کاربران و شناسایی بازیگران بدی است که سعی می‌کنند در پلتفرم بایننس مرتکب خطا و جرم شوند. همچنین بایننس اذعان می‌کند که قصد دارد فعالانه از مجریان قانون و تحقیقاتشان حمایت کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/x35415 

آلمان در تعداد نودهای شبکه بیت کوین از آمریکا پیشی گرفت

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3