نوسانات بیت کوین کار دست مایکرواستراتژی: سقوط ۵۰ درصدی MSTR

داده‌ها نشان می‌دهد که حواشی بازار بیت کوین بیش‌تر از قیمت این ارز دیجیتال درگیر سقوط شده است. ارزش سهام مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، بزرگترین سرمایه‌گذار بیت کوین، در کمتر از ۱۷ روز از ۱,۳۰۰ دلار به ۶۲۸ دلار رسیده است. با وجود سقوط ۵۰ درصدی سهام مایکرواستراتژی، از زمان اضافه شدن بیت کوین به ترازنامه این شرکت در اوت ۲۰۲۰ (مرداد ۹۹)، وضعیت بازار «MSTR» کاملاً متحول شده است.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

نوسانات بیت کوین کار دست مایکرواستراتژی: سقوط ۵۰ درصدی MSTR

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، اصلاح قیمت در بازار بیت کوین تنها به سرمایه‌گذاران حقیقی آسیب نمی‌رساند، بلکه اشخاص حقوقی‌ایی که در این دارایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند هم دچار زیان می‌شوند.

داده‌های روز پنجم مارس (۱۵ اسفند) بازار نشان می‌دهد که مایکرواستراتژی، که ۹۱,۰۰۰ واحد بیت کوین در اختیار دارد، در ۳ هفته اخیر بیش از نیمی از ارزش سهام خود را از دست داده است.

در همان روزی که مایکرواستراتژی اعلام کرد ۲۱۰ بیت کوین را با پرداخت ۱۰ میلیون دلار خریداری کرده است، ارزش سهام این شرکت به پایین‌ترین سطح خود در ۶۲۸ دلار رسید. هر سهم مایکرواستراتژی (MSTR) در ماه فوریه (بهمن و اسفند)، در بالاترین با قیمتی بیش از ۱,۳۰۰ دلار معامله می‌شد.

نمودار زیر نوسانات قیمت بیت کوین و سهام مایکرواستراتژی را با یکدیگر مقایسه می‌کند. این نمودار نشان می‌دهد که نوسانات شدید در هر دو کلاس دارایی هم‌زمان و تقریبا به یک شکل بوده است.


مقایسه نوسانات قیمت بیت کوین (آبی) و سهام مایکرواستراتژی (قرمز)

با وجود سقوط ۵۰ درصدی سهام مایکرواستراتژی، از زمان اضافه شدن بیت کوین به ترازنامه این شرکت در اوت ۲۰۲۰ (مرداد ۹۹)، وضعیت بازار «MSTR» کاملاً متحول شده است. پیش از ورود مایکرواستراتژی به بازار بیت کوین، هر سهم MSTR به سختی بالا ۱۰۰ دلار معامله می‌شد.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block»، حجم معاملات مشتقات بیت کوین، شامل معاملات آتی (Futures) و اختیارات (Options)، در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

خبر - 17 فروردین 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

بررسی سابقه تاریخی هر ارز به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی روند احتمالی قیمت در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آپریل (فروردین) تا به اینجای کار ماهی نزولی برای بیت کوین بوده است. با این حال کارشناسان معتقدند مطابق سابقه تاریخی بیت کوین روند صعودی در این ماه هم ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل - 16 فروردین 1400
درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از فعالیت ماینرها، درآمد استخراج بیت کوین در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. هم‌زمان با افزایش درآمد ماینرها و رونق گرفتن بازار بیت کوین، تقاضا برای خرید سخت‌افزار استخراج به شدت افزایش یافته است. هم‌اکنون بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته موجود در بازار با قیمتی ۵ برابر قیمت پیش‌فروش ماه اکتبر (مهر) خود به فروش می‌رسند.

خبر - 15 فروردین 1400
پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

رئیس و مدیرعامل پی پل تأیید کردند یک سرویس پرداختی را برای خریدهایی که در آن‌ها از ارز دیجیتال استفاده می‌شود، راه اندازی کرده‌اند که از هزینه تراکنش معاف است.

خبر - 11 فروردین 1400
مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

تیم هویت غیرمتمرکز مایکروسافت (Microsoft)، غول نرم‌افزاری جهان، اولین نسخه از شبکه هویت غیرمتمرکز (DID) خود را در بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری داده باشد. اما این امکان چه کاربردهایی دارد؟

خبر - 11 فروردین 1400
خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین پس از دستیابی به اوج جدید در اواخر اسفند (اوایل ماه مارس)، زیر 60،000 دلار متوقف شده است. تونی ویز (Tone Vays)، یوتیوبر مشهور نیز دارای یک نگاه کلان صعودی است، با این حال او فکر می‌کند کاهش قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست. او معتقد است قیمت بیت کوین تا 3 ماه دیگر به 70,000 دلار می‌رسد.

خبر - 9 فروردین 1400