نگاهی جدید به بیت کوین از زبان نویسنده‌ای برجسته: خواندن ۹ دقیقه‌ای که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد!

قانع‌کننده‌ترین شواهدی که نشان می‌دهد بیت‌کوین چیزی که تبلیغ می‌شود است، تاریخچه عملکردش تا به این لحظه می‌باشد. هر چه بیت کوین طولانی‌تر به حیات خود ادامه دهد، باید آن را جدی‌تر بگیرید!

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,تورم,کلاهبرداری,چین,استخراج,برق,ماینر,ماینینگ

title

احتمالاً تا به حال نام بیت کوین را شنیده‌اید. ممکن است شنیده باشید که برخی از افراد را ثروتمند کرده است. همچنین ممکن است شنیده باشید که این شکل جدیدی از پول دیجیتال است و یا آینده تجارت است، یا اینکه یک شرکت مجرمانه است و برای کره زمین بد است.

این تعاریف گیج‌کننده هستند؛ علت آن تا حدی این است که هیچ‌کس آن را کنترل نمی‌کند.

«بیت‌کوین،  متعلق به... خب، همه ماست.»

در این مقاله کوتاه، من می‌خواهم به افراد کنجکاو بیت‌کوین کمک کنم تا حقایقی را در مورد برترین ارز دیجیتال جهان درک کنند. این مقاله تخصصی نیست و مطالعه آن بسیار قابل درک است. همچنین جامع نیست، به همین دلیل است که این مقاله دارای پیوندهایی است تا بتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

من از بیت کوین به عنوان یک سرمایه‌گذاری حمایت نمی‌کنم، اگرچه فکر می‌کنم ارزش این را دارد که کمی از آن را ذخیره کنید! من فقط سعی می‌کنم به چند نکته  که به اشتباه درک شده است، اشاره کنم و به تازه واردان جامعه بیت‌کوین کمک کنم تا با چند مفهوم کلیدی به سرعت آشنا شوند. اگر این مطلب را با ذهن باز بخوانید، به سرعت متوجه خواهید شد که بیت کوین بسیار بیشتر از قیمت آن می‌ارزد.

بیایید با حذف چند جمله شروع کنیم:

ارز دیجیتال جایی خطرناک و اغلب زشت است. کلاهبرداری‌ها، هکر‌های بی‌شماری وجود دارند. این حوزه برای قماربازان، جنایتکاران و احمقان جذاب است. استدلال با انگیزه و مغالطه با هزینه کم، ایده‌های بد را مدت‌ها پس از اینکه باید از بین می‌رفتند، پشتیبانی می‌کنند. کلاهبرداران در فضای باز پیشرفت می‌کنند و مردم عادی اغلب پول خود را از دست می‌دهند. ۹۵ درصد فضای ارزهای دیجیتال از نظر حجم بدرد نخور است، بنابراین قابل درک است که برخی افراد به این نتیجه می‌رسند که باید کاملاً بی‌فایده باشد.

رد کردن ارزهای دیجیتال به دلیل وجود کلاهبرداران مانند رد کردن توییتر است زیرا میانگین توییت‌هایی که حاوی محتوای کلاهبرداری است، وحشتناک است. مشکل این نیست که توییتر (یا ارزهای دیجیتال) چیزی برای ارائه ندارد. مشکل این است که یادگیری چگونگی کاوش در میان مزخرفات و یافتن ایده‌های واقعاً جالب، به زمان و انرژی نیاز دارد.

رد کردن ارزهای دیجیتال به طور کامل، بسیار غیرمنطقی است. کسی که ارزهای دیجیتال را رد می‌کند ، درواقع یک سوال مهم را پشت سر می‌گذارد:

«اگر ارز دیجیتال آشکارا بسیار وحشتناک و بد است، چرا از بین نمی‌رود؟»

مقایسه بیت کوین و تعدادی از دارایی‌ها دیگر

بیت کوین از بین نمی‌رود

یک نکته جالب در مورد بیت کوین این است که تقریباً هیچ‌کس بلافاصله به آن اعتقاد پیدا نمی‌کند. طراحی بیت کوین آنقدر پیچیده و غیرقابل تصور است که تقریباً همه در ابتدا آن را غیرممکن می‌دانند. حدود سه سال از زمانی که برای اولین بار در مورد بیت کوین شنیدم تا زمانی که در نهایت شروع به بررسی جدی آن کردم، می‌گذرد. در طی این مدت، من تئوری و طراحی مکانیزم آن را در مقطع کارشناسی ارشد مطالعه کردم، بنابراین دقیقا می‌دانستم که چرا بیت کوین کارآمد نیست. فقط نمی‌توانستم بفهمم چرا هنوز وجود دارد.

در تئوری، من مطمئن بودم که بیت کوین نمی‌تواند وجود داشته باشد ... اما در عمل، وجود داشت. و وقتی نظریه با واقعیت مشاهده شده در تضاد باشد، این نظریه است که باید تغییر کند. من دچار  شک و تردید شدم. سپس وایت پیپر بیت کوین را خواندم. نظرم عوض شد.

«بیش از هر چیزی که بتوانم بنویسم یا بگویم، قانع‌کننده‌ترین شواهدی که نشان می‌دهد بیت‌کوین چیزی که تبلیغ می‌شود است، تاریخچه عملکرد آن تا کنون است. هر چه بیت کوین طولانی‌تر به حیات خود ادامه دهد، باید آن را جدی‌تر بگیرید!»

اصطلاح آکادمیک برای این تئوری «Lindy» است، یعنی، هر چه چیزی طولانی‌تر باقی بماند، باید انتظار بیشتری برای ادامه آن داشته باشید. همه ما می‌توانیم فردا به طور جمعی تصمیم بگیریم که طلا دیگر ارزشمند نیست، و می‌توانیم تصمیم بگیریم برای همیشه به آهنگ‌های موفق امروز گوش کنیم. اما احتمالا این کار را نخواهیم کرد.

طلا برای مدت طولانی ارزشمند بوده است، بنابراین احتمالاً برای مدت طولانی از هم اکنون نیز ارزشمند خواهد بود. آهنگ‌های برتر امروز اکثراً جدید هستند، که نشان می‌دهد آهنگ‌های برتر فردا نیز احتمالاً جدید خواهند بود. ادامه وجود چیزی دلیلی بر ادامه وجود آن است. این تئوری «لیندی» است.

به همین دلیل است که دولت‌ها در سراسر جهان نادیده گرفتن بیت‌کوین را متوقف کرده‌اند و شروع به توسعه سیاست‌های رسمی برای غیرقانونی، تنظیم یا اتخاذ آن کرده‌اند. سیاست نادیده گرفتن بیت کوین و فرض اینکه خود به خود از بین می‌رود دیگر واقع بینانه نیست. اگر قرار بود بیت کوین به خودی خود از بین برود، همین حالا هم از بین می‌رفت.

بیت کوین ارزش دارد چون مفید است

یک اعتراض رایج به بیت کوین این است که از آنجایی که توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شود، نباید ارزشی داشته باشد. از آنجایی که هیچ ارزش ذاتی ندارد، باید یک بازی احمقانه باشد، جایی که تنها هدف این است که کیف‌های بی‌ارزش خود را با قیمتی بالاتر به احمقی دیگر بفروشید. درست است که تنها کاربرد بیت کوین این است که بیت کوین خود را به شخص دیگری منتقل کنید، اما این بدان معنا نیست که بیت کوین بی‌فایده است. انتقال ارزش یک خدمت ارزشمند است. به همین دلیل است که بانکداری بسیار سودآور است.

«به عنوان یک آزمایش فرضی، تصور کنید یک فلز به کمیابی طلا اما با ویژگی‌های زیر وجود دارد:  - به رنگ خاکستری خسته کننده - رسانای خوب الکتریسیته نیست محکم و انعطاف پذیر نیست یا به راحتی چکش‌خوار نیست و برای هیچ کاری مفید نیست. در مقابل چیزی برای اهداف عملی و دارای یک خاصیت جادویی وجود دارد که: - می‌تواند از طریق یک کانال ارتباطی منتقل شود. اگر به هر دلیلی ارزشی به دست آورد، هر کسی که بخواهد ثروت را از راه دور منتقل کند، می‌تواند مقداری از آن را بخرد، انتقال دهد و از گیرنده بخواهد آن را بفروشد.»

ساتوشی ناکاموتو

 

پول یک فناوری برای انتقال ارزش در فضا و زمان است. بیت کوین وسیله‌ای برای ارزش است که فاصله فیزیکی را از بین می‌برد و نمی‌توان آن را از بین برد، توقیف یا سانسور کرد. این ارزش آن سرویسی است که از ارزش بیت کوین حمایت می‌کند.

پاتریک مک هنری می‌گوید:

«من فکر می‌کنم هیچ ظرفیتی برای کشتن بیت کوین وجود ندارد»

بیت کوین متوقف نخواهد شد

بیت کوین نقطه کنترل مرکزی ندارد (متمرکز نیست)، بنابراین تنها راه برای «توقف» بیت کوین این است که هر فرد در شبکه، بیت کوین را به صورت جداگانه متوقف کند. حتی خاموش کردن کل اینترنت نیز کارساز نخواهد بود زیرا می‌توانید از طریق رادیو یا ماهواره با شبکه بیت کوین ارتباط برقرار کنید. با هر معیار واقع بینانه، خود شبکه نمی‌تواند متوقف شود.

البته، دولت‌ها می‌توانند ارزهای دیجیتال را غیرقانونی کنند (بعضی‌ها این کار را کرده‌اند)، اما غیرقانونی کردن تراکنش‌های بیت‌کوین مانند غیرقانونی کردن مصرف مواد مخدر است، این کار آنقدر این ارز را از بین نمی‌برد که آن را به زیر بکشاند. چین یک دولت مستبد قدرتمند است که بارها بیت کوین را ممنوع کرده است، اما شما نمی‌توانید بیت کوین را از چین ممنوع کنید زیرا بیت کوین وابستگی‌ای به چین ندارد. چین فقط می‌تواند خود را از شبکه منزوی کند.

اما اگر دولت‌ها پا را فراتر بگذارند و در واقع به شبکه حمله کنند، چه؟ آن‌ها می‌توانستند به‌طور مخفیانه ماینرهای بیت کوین را خریداری یا تصرف کنند و آنها را به استخراج بلوک‌های خالی بسپارند، شبکه را کند کرده و درآمد استخراج‌کنندگان واقعی را کاهش دهند. آن‌ها می‌توانند پاداش‌هایی را که استخراج می‌کنند به بازار بفروشند و برای کاهش قیمت بیت‌کوین موقعیت‌های فروش باز کنند و به درآمد ماینرها و اعتماد بازار آسیب بیشتری وارد کنند. همانطور که ماینرها از دفاع از شبکه دست کشیدند، مهاجمان بیشتر آن را کنترل می‌کنند و باعث ایجاد یک حلقه بازخورد و مارپیچ مرگ می‌شود.

بیشتر بخوانیم: «استخراج بیت کوین»

چنین حملاتی با یک دولت جهانی انتزاعی و یکپارچه به راحتی قابل تصور است. کمتر روشن است که آنها چگونه در چارچوب دولت‌های واقعی جهانی امروز کار می‌کنند. دو دولتی آشکار که در عمل ممکن است چنین حمله‌ای را انجام دهند، ایالات متحده و چین هستند. چین به طور سیستماتیک برای بیرون راندن تمام ماینرهای استخراج از مرزهای خود کار می‌کند، بنابراین دقیقاً آماده حمله مبتنی بر ماینینگ به شبکه نیست.

اکانتی در توییتر نوشت:

«اشتباه ۱ تریلیون دلاری چین، ماینرهای بیت کوین در حال نقل مکان هستند.»

به نظر می‌رسد آمریکا نیز نامزد بعدی برای حمله به این شبکه باشد. تصرف اموال خصوصی مانند ماینرهای استخراج ارز دیجیتال خارج از چارچوب یک جنگ متعارف، سابقه‌ای غیرعادی و از نظر سیاسی انفجاری خواهد بود. به طور عملی‌تر، ارزهای دیجیتال به یک گروه لابی موثر تبدیل شده است. نمایندگان کنگره در هر دو حزب صاحب بیت کوین هستند و پشتیبانی از ارزهای دیجیتال را بخشی از پلتفرم خود قرار داده‌اند. برخی حتی آن را موضوع امضای خود قرار داده‌اند.

«یک گروه دو حزبی از سناتورهای آمریکایی به تازگی نامه‌ای به جانت یلن وزیر خزانه داری نوشتند و به او اطلاع دادند که [ او ] وظیفه خود را در مورد بیت کوین انجام نداده است.»

یک حمله به اندازه کافی قدرتمند و با انگیزه ایدئولوژیک می‌تواند شبکه بیت کوین را سرکوب کند، اما نگهداری آن گران تمام می‌شود و مانع از سرگیری فعالیت عادی شبکه پس از توقف حمله نمی‌شود. تئوری بازی درباره اینکه چه اتفاقی می‌افتد وقتی مهاجمان و مدافعان با انگیزه بر سر یک بلاک چین درگیر شوند، پیچیده است و افراد منطقی ممکن است در مورد معنای آن اختلاف نظر داشته باشند. اما دو دولت قدرتمند جهان امروز یا از بیت کوین استقبال می‌کنند یا به طور سیستماتیک خود را خلع سلاح می‌کنند.

بیت کوین جایگزین نخواهد شد

بیت کوین (بر اساس طراحی) یک سیستم بسیار محدود است. تقریباً فقط می‌توانید از آن برای ارسال و دریافت بیت کوین استفاده کنید. تغییر آن (همچنین از نظر طراحی) بسیار دشوار است، بنابراین فناوری جدید را بسیار آهسته به کار می‌گیرد. این می‌تواند برای خارجی‌ها بدوی و کند به نظر برسد، اما مقاومت در برابر تغییر ارزش اصلی بیت کوین است. شما نمی‌توانید با ساخت بیت کوینی که تغییر آن آسان‌تر است، بیت کوین بهتری بسازید.

بیت کوین به عنوان یک انقلاب اجتماعی بهتر شناخته می‌شود تا یک انقلاب تکنولوژیک. هیچ ارز دیجیتال جدیدی نمی‌تواند به نتایجی مشابه بیت کوین دست یابد، زیرا بافت اجتماعی که در آن ایجاد شده است اکنون از بین رفته است. بیت کوین در یک سال و نیم اول وجود خود اساسا رایگان بود، وب سایتی به نام بیت کوین «Faucet» وجود داشت که فقط برای حل یک «CAPTCHA» به کاربران ۵ بیت کوین می‌داد. ساتوشی قبل از اینکه پروژه به شهرت اصلی برسد ناپدید شد و هرگز هیچ گونه پاداش ویژه‌ای از بنیان‌گذاران برای تلاش‌های خود دریافت نکرد. حتی اگر یک پروژه جدید بتواند به نحوی این شرایط را بازسازی کند، باز هم نمی‌تواند تاریخچه عملیات اثبات شده را از آن زمان بازسازی کند.

سایر پروژه‌های ارز دیجیتال ممکن است همچنان مفید و ارزشمند باشند، اما نه با رقیبی چون بیت کوین که بهترین پول است. اگر آنها موفق باشند، به این دلیل است که برای ارائه یک مورد استفاده متفاوت بهینه شده‌اند.

«آنها جایگزین بیت کوین نخواهند شد، بلکه در کنار آن وجود خواهند داشت.»

به طور خلاصه، بیت کوین همانطور که تبلیغ می‌شود کار می‌کند.

بیت کوین بیش از ۱۳ سال است که به طور مداوم خارج از کنترل هر کسی عمل می‌کند. این واقعیت به تنهایی باید حتی از سوی افراد شکاک مورد توجه جدی قرار گیرد. بیت کوین، هک، سانسور، متوقف یا کنترل نشده است. از حباب‌ها و تصادف‌ها جان سالم به در برده است ولی تلاش می‌کنند تا آن را کنترل کنند و آن را غیرقانونی یا منسوخ اعلام کنند. این تاریخچه عملیات، مجموعه‌ای رو به رشد از شواهد است که نشان می‌دهد بیت کوین واقعاً همان چیزی است که ادعا می‌کنند:

« یک دارایی کاملاً کمیاب و مستقل

شواهد فزاینده مبنی بر واقعی بودن بیت کوین به این معنی است که افراد مسئول باید برای این امکان برنامه‌ریزی کنند. وجود یک دارایی در دسترس جهانی و کاملاً کمیاب چه معنایی برای جهان دارد؟ 

کشورهایی که تایید شده است تورمی دو رقمی  دارند و جعمیت آن‌ها بیش از ۱.۱ میلیارد نفر است

بیت کوین برای مردم خوب است

بیت کوین اغلب متهم به مفید بودن برای مجرمان است، اما این واقعاً درست نیست. فعالیت مجرمانه در شبکه بیت کوین در سال ۲۰۱۹ حدود ۲ درصد به اوج خود رسید و در سال ۲۰۲۰ به ۰.۳۴ درصد کاهش یافت. معاملات بیت کوین سوابق عمومی دائمی ایجاد می‌کند. بیشتر مجرمان ترجیح می‌دهند با دلار آمریکا تجارت کنند. بیت کوین در واقع بیشتر برای پس انداز استفاده می‌شود.

بیت کوین برای فقرا مفید است، زیرا تورم بیشتر از همه بر اقشار فقیر سنگینی می‌کند. اگر دارایی خالص شما عمدتاً پول نقد و دستمزدهای نقدی آینده باشد، تورم باعث تخلیه ثروت شما می‌شود. تورم فقط اعداد کنار حساب‌های شما را تغییر می‌دهد. هیچ بازدهی‌ای برای شما ندارد. در کشورهایی که تورم شدید دارند، بیت کوین پناهگاه امنی برای فقرا است.

بیت کوین همچنین برای فعالانی مانند معترضان فمینیست در نیجریه، سیاستمداران مخالف مانند الکسی ناوالنی در روسیه یا گروه‌های محروم مانند زنانی که اجازه ایجاد حساب بانکی در افغانستان را ندارند، ارزشمند است. الکس گلادشتاین از بنیاد حقوق بشر آن را «ابزار ضروری برای حفظ آزادی» نامیده است.

بیت کوین برای کره زمین خوب است

علیرغم شهرتی که گاهی اوقات در رسانه‌های اصلی دارد، بیت کوین در واقع برای محیط زیست خوب است. بیت کوین انرژی زیادی مصرف می‌کند، اما یک روبنده است که از انرژی اتلاف کم هزینه تغذیه می‌کند. تولید انرژی بسیار بسیار آسان‌تر از ذخیره یا انتقال آن است، که به این معنی است که انرژی زیادی هدر می‌رود.

به عنوان مثال، استخراج نفت اغلب گاز طبیعی را به عنوان یک عارضه جانبی تولید می‌کند. وقتی راحت باشد، شرکت‌های نفتی آن گاز طبیعی را می‌فروشند. اما اغلب، نفت در نقاط دورافتاده استخراج می‌شود، بنابراین آوردن آن گاز به بازار آسان یا ارزان نیست. در عوض، در عمل، شرکت‌های نفتی به سادگی آن گاز را در هوا تخلیه می‌کنند و آن را آتش می‌زنند، عملی به نام شعله ور شدن. بر اساس برآوردهای شاخص مصرف برق بیت‌کوین کمبریج، گاز کافی در سراسر جهان برای تامین انرژی شبکه بیت‌کوین تقریباً شش برابر شعله‌ور می‌شود. در اینجا میزان بزرگی شعله ور شدن نسبت به سایر منابع انتشار دی‌اکسید کربن نشان داده شده است:
چندین شرکت در حال ساخت ماینر‌های قابل حمل استخراج بیت کوین هستند که می‌توانند به دریچه‌ها بروند و از آن گاز طبیعی در محل برای استخراج بیت کوین استفاده کنند. این باعث می‌شود مصرف انرژی بیت کوین افزایش یابد، اما در واقع تأثیر مثبتی بر محیط زیست دارد زیرا استفاده از گاز طبیعی بسیار بهتر از شعله ور کردن آن است. هم شعله ور شدن و هم استفاده از گاز طبیعی دی‌اکسید کربن تولید می‌کند، اما شعله ور شدن، که اغلب ناکارآمد و ناقص است، می‌تواند متان و NOx را نیز در جو آزاد کند. متان به لایه ازن آسیب می‌رساند و NOx به باران اسیدی کمک می‌کند. استفاده از نمودار مصرف انرژی بیت کوین به عنوان نماینده‌ای برای تأثیرات زیست محیطی آن گمراه کننده است.

استخراج بیت‌کوین برای انرژی‌های تجدیدپذیر نیز واقعاً مفید است، زیرا انرژی‌های تجدیدپذیر زیادی در ساعات کم مصرف تولید می‌شوند که ارزش کمتری دارند. شبکه بیت کوین به عنوان «خریدار آخرین راه حل» برای تولیدکنندگان انرژی عمل می‌کند، که انرژی تجدیدپذیر را از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر می‌کند. بیت کوین به طور موثری با ایجاد بازاری برای قدرت مازاد خود، به ایجاد انرژی‌های تجدیدپذیر بیشتر کمک مالی می‌کند. به همین دلیل است که شرکت‌های انرژی تجدیدپذیر شروع به اضافه کردن استخراج بیت کوین به عملیات خود کرده‌اند.

بسیاری از منتقدان ضد بیت کوین از محیط زیست به عنوان یک نگرانی یاد می‌کنند، اما بسیاری از محیط‌بانان بیت کوین را به عنوان نگرانی ذکر نمی‌کنند زیرا اگر صادقانه به محیط زیست اهمیت می‌دهید، کاملاً واضح است که بیت کوین یک پاورقی است.
مصرف انرژی می‌تواند تعجب آور باشد. بیت کوین انرژی بیشتری نسبت به آرژانتین مصرف می‌کند اما انرژی کمتری نسبت به چراغ‌های کریسمس آمریکایی مصرف می‌کند. هیچ یک از این مقایسه‌ها به خصوص مفید نیست. مقایسه بهتر با مصرف انرژی کل سیستم مالی قدیمی یا هزینه زیست محیطی دلار نفتی است. در زمینه مناسب، مصرف انرژی بیت کوین آنقدر بزرگ نیست که اندازه‌گیری آن آسان باشد.

بیت کوین جایگزینی برای جنگ است

تاریخ جنگ، تاریخ دفاع و کسب ثروت است. اگر آن ثروت دارای موقعیت فیزیکی باشد، مستلزم دفاع از قلمرو فیزیکی است که به طور ضمنی به معنای خشونت است. همانطور که ثروت به سیستم‌های غیر فیزیکی مانند بیت‌کوین مهاجرت می‌کند، می‌توان با روش‌های غیرخشونت‌آمیز از آن دفاع کرد، یعنی استخراج بیت‌کوین. هر چه ثروت بیشتر کالاهای فیزیکی را ترک کند، ثروت کمتر به دفاع فیزیکی نیاز دارد.

بیت‌کوین همچنین طولانی‌تر کردن جنگ باخت را برای دولت‌ها سخت‌تر می‌کند، زیرا ثروت شهروندان خود را خرج می‌کنند و با تورم بیش از حد ارز می‌کنند. تأمین مالی جنگ با خلق پول جدید بسیار آسان‌تر از مالیات مستقیم است زیرا مردم تأثیر مالیات مستقیم را به وضوح درک می‌کنند. به همین دلیل است که اکثر کشورهای درگیر در جنگ جهانی اول مجبور شدند استاندارد طلا را کنار بگذارند. اگر مردم می‌فهمیدند که جنگ چقدر هزینه دارد، زودتر جلوی آن را می‌گرفتند.

هیچ کدام از اینها به این معنی نیست که بیت کوین پایان جنگ است. نیروگاه‌ها و مراکز جمعیتی همیشه نیاز به دفاع دارند.

«دولت‌ها همیشه دلایلی برای نزاع با همسایگان خود پیدا خواهند کرد. اما تا جایی که بیت کوین کشش پیدا می‌کند، به طور معناداری ابزار و انگیزه‌های درگیری خشونت آمیز را کاهش می‌دهد.»
در هر صورت باید مقداری بیت کوین داشته باشید

ممکن است که حتی با در نظر گرفتن تمام استدلال‌های بالا، در مورد ارزش بیت کوین متقاعد نشده باشید، اما احتمالاً در هر صورت هنوز هم باید کمی بیت کوین داشته باشید. این به این دلیل است که اگر بیت کوین موفق شود به بهترین راه ممکن برای ذخیره ارزش تبدیل شود، بیشتر ارزشی را که در حال حاضر به روش‌های دیگر ذخیره می‌شود، بدست خواهد آورد. فقط این نیست که قیمت بیت کوین بالا می‌رود، بلکه ارزش هر چیز دیگری نیز کاهش می‌یابد.

به همین دلیل است که چه شما بیت کوین را دوست داشته باشید چه نه، همه باید به این فکر کنند که چگونه از خود در برابر احتمال واقعی بودن بیت کوین محافظت می‌کنند. داشتن مقدار کمی بیت کوین یکی از راه‌های محافظت در برابر این خطر است. و احتمالاً کمتر از آنچه فکر می‌کنید نیاز دارید. اگر همه در جهان بیت کوین می‌خواهند، چیز زیادی برای دور زدن وجود نخواهد داشت، داشتن ۰.۰۷۴ بیت کوین (حدود ۳,۴۰۰ دلار در زمان نگارش مقاله) احتمالاً برای قرار دادن شخصی در ۱ درصد از ثروت بیت کوین کافی است.
این برآورد بر اساس نابرابری فعلی ثروت جهانی است. من همچنین یک صفحه گسترده تهیه کردم که در آن می توانید فرضیات را برای خود بررسی و تغییر دهید.

با توجه به اینکه برای محافظت در برابر آینده، به چنین مقدار کمی بیت کوین نیاز است، نداشتن هیچ بیت کوینی در واقع موضع بسیار بدبینانیه‌ای است. شک داشتن در مورد شانس موفقیت بیت کوین بسیار معقول است، اما ۱۰۰ درصد مطمئن بودن از شکست آن بیش از حد بدبینا‌نه است. شکاکان باهوش نسبت به بدبینی خود بدبین هستند.

ذهن خود را باز نگه دارید

صرف نظر از احساس شما در مورد بیت کوین، من شما را تشویق می‌کنم که کنجکاو بمانید. من از سال ۲۰۱۴ در این فضا غوطه ور شده‌ام و هنوز در حال یادگیری چیزهای جدید هستم .

لینک کوتاه: 

 منبع: cointelegraph.com 


 

هش ریت بیت کوین با ثبت رکوردی جدید به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

برای نخستین بار / ایران بدون قرمز و نارنجی کرونا

title

برای نخستین بار تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی کرونا در ایران به صفر رسید.

اپلیکیشن ماسک اعلام کرد:

با عبور کامل کشور از خیز پنجم کرونا، هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی نیست

با این وجود، به دلیل گسترش سویه امیکرون (کرونای آفریقای جنوبی) در بیش از ۸۰ کشور جهان، رعایت مراقبت‌های بهداشتی کماکان ضروری است

 

منبع : asriran.com

مطالب مرتبط

هش ریت,سختی شبکه,بیت کوین

هش ریت بیت کوین با ثبت رکوردی جدید به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

هش ریت بیت کوین روز شنبه به اوج تاریخی جدیدی دست یافت و رکورد بی سابقه ۲۱۹.۶۸ اگزاهش در ثانیه (EH/s) را برای خود به ثبت رساند. این رکورد جدید به دنبال اوج تاریخی قبلی در روز نخست سال ۲۰۲۲ میلادی به ثبت رسیده که در آن روز، هش ریت بیت کوین به ۲۱۹.۵ اگزاهش در ثانیه رسیده بود.

خبر - ۱۰ ساعت پیش
نظرسنجی,بیت کوین,دوج کوین,شیبا اینو,سولانا,کاردانو

نتایج نظرسنجی هوبی: آمریکایی‌ها بیت کوین و دوج کوین را بیش از سایر ارزهای دیجیتال می‌شناسند

کالین وو، روزنامه‌نگار چینی حوزه ارزهای دیجیتال در توییتر خود نتایج نظرسنجی صرافی هوبی از ۳,۱۴۴ آمریکایی را به اشتراک گذاشته است. شرکت‌کنندگان در این نظرخواهی گفته‌اند که بیت کوین، دوج کوین، اتریوم، شیبا اینو، کاردانو، سولانا، بایننس کوین و استیبل کوین تتر ارزهای دیجیتالی هستند که بیش از همه درباره آن شنیده‌اند. در این نظرسنجی، بیت کوین رتبه نخست را با ۸۳.۴۶ درصد در اختیار دارد و دوج کوین با ۵۴.۱۰ در رتبه دوم است.

خبر - ۱۳ ساعت پیش
السالوادور,بیت کوین

السالوادور بیش از ۱۰ میلیون دلار از خرید بیت کوین زیان کرده است

با رکود مداوم بازار ارزهای دیجیتال، السالوادور در حال حاضر زیان قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاری در بیت کوین داشته است. با توجه به آنکه روند خرید و کیف پول‌های دولت السالوادور فاش نشده‌اند، مقدار دقیق زیان این کشور در حال حاضر مشخص نیست. اما برآوردها ضرر و زیانی بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون دلار را نشان می‌دهند.

خبر - ۱۳ ساعت پیش
آگهی استخدام,ارزهای دیجیتال,بیت کوین,اتریوم,بلاک چین

رشد ۳۹۵ درصدی آگهی‌های استخدام مرتبط با ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱

بر اساس گزارش اخیر لینکدین، فهرست‌های شغلی برای موقعیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل تقریبا پنج برابر افزایش یافته است.

خبر - دیروز
گروه هفت,بیت کوین,استخراج

مجری آمریکایی: کشورهای عضو گروه هفت به‌زودی بیت کوین استخراج می‌کنند

مکس کایزر (Max Keiser)، فیلم‌ساز، مجری و گوینده تلویزیون، در مصاحبه اخیر خود با مؤسسه استنزبری ریسرچ (Stansberry Research)، پیش‌بینی کرد که به‌زودی کشورهای عضو گروه هفت (G7) شروع به استخراج بیت کوین می‌کنند. کایزر افزود که با ورود گروه هفت به صنعت ماینینگ، هش ریت به‌سرعت افزایش پیدا می‌کند و رقابت بین این کشورها بر سر افزایش بیشتر هش ریت خواهد بود.

خبر - دیروز
وب۳,Near,بلاک چین

جذب سرمایه ۱۵۰ میلیون دلاری بنیاد نییِر برای توسعه و پذیرش وب۳

تیم پروتکل نییِر بلاک چین، یک شبکه اثبات سهام (PoS)، ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه در دور مالی اخیر به رهبری «Three-Arrows Capital» جمع‌آوری کرده است.

خبر - ۲ روز پیش