نگرانی مقامات ژاپنی از فعالیت‌های بایننس در این کشور؛ سفره بایننس هر روز کوچک‌تر می‌شود!

نهاد مسئول نظارت بر ارائه خدمات مالی در ژاپن نگرانی خود را در رابطه با فعالیت‌های بدون مجوز بایننس در این کشور ابراز کرده است. این موسسه رسمی پیش‌تر در سال ۲۰۱۸ هم در رابطه با شکل فعالیت‌های بایننس در ژاپن هشدار داده بود.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

نگرانی مقامات ژاپنی از فعالیت‌های بایننس در این کشور؛ سفره بایننس هر روز کوچک‌تر می‌شود!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «The Block»، آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) که نهاد مسئول نظارت بر فعالیت‌های موسسات مالی این کشور است، گفته است بایننس بدون اخذ مجوز در حال تجارت با شهروندان ژاپن است.

آژانس خدمات مالی ژاپن پیش از این هم یک بار در سال ۲۰۱۸ در رابطه با فعالیت‌های بایننس در این کشور هشدار داده بود. در آن زمان ناظران ژاپنی گفته بودند اگر بایننس بدون دریافت مجوزهای لازم به فعالیت‌های خود ادامه دهد، با کیفرخواست مقامات این کشور روبه‌رو خواهد شد. این اتفاق سبب شد تا بایننس دفاتر رسمی خود را به جزیره مالت منتقل کند. گفتنی است که این اقدامات مربوط به قبل از پیاده‌سازی سیاست‌های غیرمتمرکزسازی از سوی بایننس است.

سال گذشته بایننس اعلام کرده بود که قصد دارد در آینده رفته‌‌رفته محدودیت‌های خاصی را برای معاملات شهرواندان ژاپنی اعمال کند. با این وجود از آن زمان تاکنون محدودیتی بر فعالیت کاربران ژاپنی اعمال نشده و حتی امکان ساخت حساب جدید هم همچنان برای کاربران این کشور وجود دارد. علاوه بر این اگر با استفاده از «VPN» و آی‌پی (IP) ژاپن وارد بایننس شوید، هیچ هشداری در رابطه با محدود شدن فعالیت‌های این آی‌پی برای شما صادر نمی‌شود.

سخنگوی بایننس گفته است:

«ما اخیراً فعالیت خاصی در ژاپن نداشته‌ایم و کاربران ژاپنی را به فعالیت [در صرافی خود] دعوت نکرده‌ایم.»

سخنگوی بایننس در پاسخ به این سوال که آیا کاربران ژاپنی می‌توانند به وب سایت آنها وارد شوند و به معامله بپردازند گفت که نمی‌تواند در مورد این‌که کاربران ژاپنی چه کاری انجام می‌دهند و چه کاری انجام نمی‌دهند اظهار نظر کند.

آژانس خدمات مالی ژاپن ماه گذشته هم در رابطه با فعالیت‌های صرافی بای بیت (ByBit) هم هشدار داده بود و گفته بود که این صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال بدون داشتن مجوز در حال فعالیت در این کشور است.

لینک کوتاه: b2n.ir/m52263 

صرافی بایننس معاملات آتی در استرالیا را متوقف می‌کند
فشارهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار برنامه وام دهی کوین بیس را متوقف کرد
صرافی FTX کسب و کار خود را در باهاما گسترش می‌دهد
نقش احتمالی بایننس در دستکاری بازار ارز دیجیتال بررسی می‌شود

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط