هشدار صندوق بین‌المللی پول درباره ریسک پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال

صندوق بین المللی پول (IMF) در یک پست وبلاگی که در ۱ اکتبر (۹ مهر) منتشر شد، برخی از خطراتی را که صنعت ارزهای دیجیتال برای بخش مالی ایجاد می‌کند، بیان کرد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

استیبل کوین,صندوق بین المللی پول

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، فابیو ناتالوچی، دیمیتریس دراکوپولوس و ایوان پاپاژورجیو، نویسندگان پست وبلاگ، با تصویب پذیرش گسترده دارایی‌های ارز دیجیتال استدلال می‌کنند که این پدیده اجرای سیاست‌های پولی و مالی را دشوارتر می‌کند. صندوق بین‌المللی پول در مورد خطرات مصرف کننده اظهار می‌کند که قطع شدن صرافی‌های ارزهای دیجیتال در دوره‌های بی‌ثباتی شدید بازار هنوز آثار منفی محسوسی ایجاد نکرده است، اما با افزایش روزافزون ارزهای دیجیتال، تأثیر آنها همچنان در حال افزایش است. سناتور آمریکایی الیزابت وارن اخیراً از کوین بیس به دلیل جلوگیری از دسترسی مشتریان خود به وجوه خود در حین حرکت‌های شدید بازار انتقاد کرد. جرایم سایبری، پولشویی و فرار مالیاتی و همچنین مصرف انرژی برخی از نگرانی‌های اصلی صندوق بین‌المللی پول است. به گفته اقتصاددانان صندوق بین‌المللی پول، سیستم مالی ممکن است تحت تأثیر ضربه ناگهانی قرار بگیرد که ناشی از رشد سریع بخش استیبل کوین است.

این سازمان از نهادهای نظارتی می‌خواهد تا به منظور اجتناب از آربیتراژ نظارتی اقدام سریع انجام دهند:

«ماهیت جهانی دارایی‌های ارز دیجیتال به این معناست که سیاست‌گذاران باید هماهنگی بین مرزی را برای به حداقل رساندن خطرات آربیتراژ نظارتی و نظارت و اجرای موثر تضمین کنند.»

لینک کوتاه:b2n.ir/j32197 

کمیسون معاملات آتی کالای آمریکا تتر را ۴۱ میلیون دلار جریمه کرد
صندوق بین‌المللی پول گزارشی درباره خطرات پذیرش ارزهای دیجیتال منتشر کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط