هشدار: کلاهبرداران با استفاده از بیت کوین سرویس اینترنت استارلینک قلابی می‌فروشند!

کلاهبرداران با وعده فروش سرویس اینترنت ماهواره‌ای ایلان ماسک که استارلینک نام دارد با درخواست بیت کوین، جیب ایرانی‌ها را خالی می‌کنند.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

هشدار: کلاهبرداران با استفاده از بیت کوین سرویس اینترنت استارلینک قلابی می‌فروشند!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از فینبولد، این کلاهبرداری توسط کاربران ردیت و توییتر برجسته شد؛ آن‌ها اشاره کردند که وب‌سایت StarlinkIran.com به دلیل وجود نقص‌های آشکار و موارد مشکوک، اساساً یک کلاهبرداری است.

برجسته‌ترین مورد مشکوک این است که ایران هیچ ارتباطی با استارلینک ندارد و هنوز هیچ سفارشی هم در این زمینه ثبت نشده است.

طبق اعلام وب‌سایت کلاهبرداری استارلینک‌ایران، ایرانیانی که درخواست این خدمات را دارند با پرداخت هزینه سخت افزاری به مبلغ ۲۴۹ دلار و شارژ ماهانه ۴۹ دلار، که همه از طریق بیت کوین قابل پرداخت است، می‌توانند این سرویس را خریداری کنند.

این وب سایت دلیل انتخاب بیت کوین برای پرداخت را «محرمانه بودن تراکنش» عنوان می‌کند.

اما طبق وبسایت رسمی استارلینک، قیمت کیت اینترنت ماهواره‌ای ۴۹۹ دلار و هزینه خدمات ماهانه ۹۹ دلار است.

حضور در شبکه های اجتماعی

علاوه بر موارد ذکر شده، شرکت «استارلینک ایران» دارای حساب‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مختلف با تعداد قابل توجهی دنبال‌کننده است. اما تعامل و فعالیت کاربران در این حساب‌ها بسیار پایین است و با تعداد دنبال‌کنندگان همخوانی ندارد. لازم به ذکر است، برخی از کاربران در رابطه با کلاهبرداری بودن این سرویس شکایت کرده‌اند.

به نظر می‌رسد کلاهبرداران از مشکلات فعلی اینترنت ایران سوءاستفاده کرده و بیت کوین نیز به دلیل طبیعت آن و پرداخت‌ها ناشناس، بهترین روش پرداختی برای آن‌ها است.

سرویس اینترنت استارلینک نوید دهنده سرعت بالا و اتصال پایدار است، این قابلیت‌ها همان چیزی است که کاربران در اکثر نقاط جهان، به‌خصوص در ایران، به دنبال آن هستند. این سرویس هنوز در سطح جهانی گسترش نیافته است، اما وبسایت رسمی استارلینک در حال حاضر سفارش دریافت می‌کند.

 لینک کوتاه: b2n.ir/x62026 

ایلان ماسک: من ساتوشی ناکاموتو نیستم
ایلان ماسک در توییتر به یک بازی مرتبط با NFTها اشاره کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

برای نخستین بار / ایران بدون قرمز و نارنجی کرونا

title

برای نخستین بار تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی کرونا در ایران به صفر رسید.

اپلیکیشن ماسک اعلام کرد:

با عبور کامل کشور از خیز پنجم کرونا، هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی نیست

با این وجود، به دلیل گسترش سویه امیکرون (کرونای آفریقای جنوبی) در بیش از ۸۰ کشور جهان، رعایت مراقبت‌های بهداشتی کماکان ضروری است

 

منبع : asriran.com

مطالب مرتبط

ایلان ماسک,NFT,بازی

ایلان ماسک در توییتر به یک بازی مرتبط با NFTها اشاره کرد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، توجه عموم را به یکی از نسخه‌های بازی شوتری اول شخص محبوب «DOOM II» جلب کرده است. در این نسخه همه دشمنان درون بازی با تصاویر مربوط به مجموعه توکن‌های غیرمثلی «Bored Ape Yacht Club» که اخیراً از نظر کف قیمتی از کریپتو پانکس «CryptoPunks» پیشی گرفته است، جایگزین شده‌اند.

خبر - ۴ هفته پیش
شیبا اینو,سانتا فلوکی,ایلان ماسک,ارز دیجیتال

توییت ایلان ماسک منجر به پامپ یک میم کوین دیگر شد

سانتا فلوکی (HOHOHO)، یک میم کوین مبتنی بر شبکه بایننس اسمارت چین (BEP-20)، اوایل امروز با رشد خیره‌کننده ۳,۹۴۴ درصدی مواجه شد.

خبر - ۱ ماه پیش
دوج کوین,ایلان ماسک,نقشه راه

دوج کوین برنامه‌های خود را برای سال ۲۰۲۲ اعلام کرد

بنیاد دوج کوین نقشه راهی منتشر کرده است که جزئیات برنامه‌های آینده خود در سال ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد. دوج کوین در نقشه راه خود گفته است این پروژه جامعه‌محور و در خدمت همه ذی‌نفعان است. این بنیاد، نخستین ستون اتکا دوج کوین برای حرکت رو به جلوی خود را تبدیل‌شدن این میم کوین به یک ارز دیجیتال مفید می‌داند و می‌گوید برای رسیدن به این هدف، کاربردی بودن را بر درخشش‌های فنی ارجح می‌داند. گفتنی است که نام ویتالیک بوترین و ایلان ماسک هم در این نقشه راه به چشم می‌خورد.

خبر - ۱ ماه پیش