هشدار: کلاهبرداران با استفاده از بیت کوین سرویس اینترنت استارلینک قلابی می‌فروشند!

کلاهبرداران با وعده فروش سرویس اینترنت ماهواره‌ای ایلان ماسک که استارلینک نام دارد با درخواست بیت کوین، جیب ایرانی‌ها را خالی می‌کنند.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

هشدار: کلاهبرداران با استفاده از بیت کوین سرویس اینترنت استارلینک قلابی می‌فروشند!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از فینبولد، این کلاهبرداری توسط کاربران ردیت و توییتر برجسته شد؛ آن‌ها اشاره کردند که وب‌سایت StarlinkIran.com به دلیل وجود نقص‌های آشکار و موارد مشکوک، اساساً یک کلاهبرداری است.

برجسته‌ترین مورد مشکوک این است که ایران هیچ ارتباطی با استارلینک ندارد و هنوز هیچ سفارشی هم در این زمینه ثبت نشده است.

طبق اعلام وب‌سایت کلاهبرداری استارلینک‌ایران، ایرانیانی که درخواست این خدمات را دارند با پرداخت هزینه سخت افزاری به مبلغ ۲۴۹ دلار و شارژ ماهانه ۴۹ دلار، که همه از طریق بیت کوین قابل پرداخت است، می‌توانند این سرویس را خریداری کنند.

این وب سایت دلیل انتخاب بیت کوین برای پرداخت را «محرمانه بودن تراکنش» عنوان می‌کند.

اما طبق وبسایت رسمی استارلینک، قیمت کیت اینترنت ماهواره‌ای ۴۹۹ دلار و هزینه خدمات ماهانه ۹۹ دلار است.

حضور در شبکه های اجتماعی

علاوه بر موارد ذکر شده، شرکت «استارلینک ایران» دارای حساب‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مختلف با تعداد قابل توجهی دنبال‌کننده است. اما تعامل و فعالیت کاربران در این حساب‌ها بسیار پایین است و با تعداد دنبال‌کنندگان همخوانی ندارد. لازم به ذکر است، برخی از کاربران در رابطه با کلاهبرداری بودن این سرویس شکایت کرده‌اند.

به نظر می‌رسد کلاهبرداران از مشکلات فعلی اینترنت ایران سوءاستفاده کرده و بیت کوین نیز به دلیل طبیعت آن و پرداخت‌ها ناشناس، بهترین روش پرداختی برای آن‌ها است.

سرویس اینترنت استارلینک نوید دهنده سرعت بالا و اتصال پایدار است، این قابلیت‌ها همان چیزی است که کاربران در اکثر نقاط جهان، به‌خصوص در ایران، به دنبال آن هستند. این سرویس هنوز در سطح جهانی گسترش نیافته است، اما وبسایت رسمی استارلینک در حال حاضر سفارش دریافت می‌کند.

 لینک کوتاه: b2n.ir/x62026 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط