همکاری بنیاد استلار با صرافی مرکادو بیت کوین برای توسعه ارز دیجیتال ملی برزیل

بنیاد توسعه استلار (SDF) با مرکادو بیت کوین (Mercado Bitcoin)، بزرگترین صرافی آمریکای لاتین برای توسعه یکی از ۹ پروژه انتخاب‌شده برای لیفت چلنج رئال دیجیتال (LIFT Challenge Real Digital) همکاری کرده است. لیفت چلنج رئال دیجیتال، یک محیط مشارکتی است که توسط بانک مرکزی برزیل برای بررسی موارد استفاده از ارز دیجیتال ملی (CBDC) راه‌اندازی شده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بنیاد استلار,مرکادو بیت کوین,ارز دیجیتال ملی,برزیل

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، صرافی برزیلی مرکادو بیت کوین (Mercado Bitcoin) روز سه شنبه همکاری خود را با بنیاد توسعه استلار (SDF) اعلام کرد. این شرکت گفت که قصد دارد یکی از 9 پروژه انتخاب شده برای لیفت چلنج رئال دیجیتال (LIFT Challenge Real Digital)  را که توسط بانک مرکزی برزیل ترویج می شود، توسعه دهد.
برای لیفت چلنج رئال دیجیتال یک محیط مشارکتی است که توسط بانک مرکزی برزیل (Bacen) و با مشارکت فدراسیون ملی انجمن های سرورهای بانک مرکزی (Fenasbac) انجام می‌شود. با اعلام ادغام استلار ، بنیاد توسعه استلار به کنسرسیوم ایجاد شده توسط مرکادو بیت کوین برای توسعه راه حل‌هایی برای ریل دیجیتال (Real Digital) و همچنین دارای «CPQD» و «ClearSale » خواهد پیوست.

مدیر عامل توسعه «Stellar Denelle Dixon» گفت که شبکه استلار آماده است تا از مرکادو بیت کوین و بانک مرکزی برزیل حمایت کند زیرا آنها موارد استفاده را برای آینده ریل دیجیتال بررسی می‌کنند.
بر اساس این بیانیه، مرکادو بیت کوین به دلیل سرعت، کارایی و امنیت پروتکل، شبکه استلار را انتخاب کرد.
رینالدو رابلو(Reinaldo Rabelo)،مدیر عامل مرکادو بیت کوین، گفت:

 «ما در کنسرسیومی از شرکت‌هایی هستیم که ساختار و جاه‌طلبی برای ایجاد راه‌حل‌های قوی برای بازار مالی از طریق فناوری بلاک چین دارند. استفاده از شبکه استلار به ما این امکان را می‌دهد که یک پرونده کامل را برای ارزیابی توسط بانک مرکزی ارائه کنیم.»
علاوه بر کنسرسیوم ایجاد شده توسط مرکادو بیت کوین، بانک مرکزی برزیل همچنین پروتکل آوه (AAVE) و «ConsenSys» را با همکاری ویزا و مایکروسافت برای توسعه موارد استفاده برای ریل دیجیتال کشور انتخاب کرد.

 لینک کوتاه:  b2n.ir/s81183 

 

شرکت اپراتور مرکادو بیت کوین قصد دارد تعدادی از کارمندانش را اخراج کند
رئیس بانک مرکزی: آزمایش ارز دیجیتال ملی ایران تا چند ماه دیگر آغاز خواهد شد
نظرسنجی بانک تسویه حساب‌های بین المللی: ۹۰ درصد بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال ملی را بررسی می‌کنند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

سائوپائولو,شیبا اینو,برزیل,باشگاه فوتبال

باشگاه فوتبال سائوپائولو برزیل پذیرش شیبا اینو را آغاز کرد

باشگاه فوتبال سائوپائولو اف‌سی (Sao Paulo FC) برزیل اعلام کرده که با همکاری شرکت بیتسو (Bitso)، اسپانسر و شریک رسمی خود، پذیرش ارزهای دیجیتال از جمله شیبا اینو را برای خرید بلیت مسابقات آغاز کرده است. به این ترتیب، سائوپائولو، که یکی از بزرگ‌ترین و پرافتخارترین باشگاه‌های برزیل است، به اولین تیمی در این کشور تبدیل می‌شود که ارزهای دیجیتال را می‌پذیرد.

خبر - ۲ هفته پیش
بانک مرکزی,ارز دیجیتال ملی,آزمایش,ایران,داخلی

رئیس بانک مرکزی: آزمایش ارز دیجیتال ملی ایران تا چند ماه دیگر آغاز خواهد شد

علی صالح‌آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی، گفته است تا چند ماه دیگر آزمایش پروژه ارز دیجیتال ملی ایران در برخی از مناطق کشور آغاز خواهد شد. به‌گفته صالح‌آبادی، قرار است طول این دوره آزمایشی ۶ ماه باشد.

خبر - ۱ ماه پیش
نظرسنجی,بانک تسویه حساب‌های بین المللی,ارز دیجیتال ملی

نظرسنجی بانک تسویه حساب‌های بین المللی: ۹۰ درصد بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال ملی را بررسی می‌کنند

بخش اقتصادی بانک تسویه حساب‌های بین الملل روز جمعه در گزارش خود عنوان کرد که ۹۰ درصد ۸۱ بانکی که از اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۱ از آن‌های نظرسنجی شده است، به نوعی درگیر توسعه ارز دیجیتال ملی بوده‌اند. ۲۶ درصد از این بانک‌ها ارز دیجیتال ملی خود را آزمایش کرده و بیش از ۶۰ درصد آن‌ها مشغول آزمایش اثبات مفهوم مرتبط با یک ارز دیجیتال بوده‌اند.

خبر - ۱ ماه پیش
برزیل,CBDC,بانک مرکزی

بانک مرکزی برزیل امسال یک آزمایش اولیه برای ارز دیجیتال خود انجام خواهد داد

بانک مرکزی برزیل تأیید کرده است که آزمایشی را در مورد اجرای ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی (CBDC) اجرا خواهد کرد. روبرتو کامپوس نتو، رئیس بانک نیز اعلام کرد که این آزمایش جدید شامل عرضه ثابت توکن مذکور خواهد بود و به تفصیل این پایلوت طی شش ماه آخر سال جاری اجرا خواهد شد.

خبر - ۲ ماه پیش
کوین بیس,برزیل,2TM,مرکادو بیت

کوین بیس به دنبال تصاحب بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در برزیل است

طبق گزارش روز یکشنبه روزنامه استادایو برزیل، صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس گلوبال در حال مذاکره برای تصاحب شرکت 2TM، مالک صرافی مرکادو بیت کوین (Mercado Bitcoin) است. صرافی مرکادو بیت کوین بزرگ‌ترین پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال در برزیل است و تعداد کاربران آن در سال ۲۰۲۱ به ۳.۲ میلیون مشتری رسیده است. همچنین در سال ۲۰۲۱ حجم معاملات مرکادو بیت کوین از ۷.۱ میلیارد دلار فراتر رفته است.

خبر - ۳ ماه پیش
برزیل,CBDC,بانک مرکزی

ریودوژانیرو از سال ۲۰۲۳ بیت کوین را برای پرداخت مالیات بر املاک می‌پذیرد

شهر ریودوژانیرو برزیل از سال آینده رسماً پذیرش بیت کوین را در پرداخت مالیات‌های مربوط به املاک و مستغلات شهری آغاز خواهد کرد. این قوانین جدید مالیاتی و حامی ارز دیجیتال که از سوی وزیر توسعه اقتصادی و نوآوری برزیل اعلام شده است، از سال ۲۰۲۳ اجرایی می‌شود.

خبر - ۳ ماه پیش
مالیات,پرداخت,برزیل,ریو دو ژانیرو,NFT

تا سال ۲۰۲۳، امکان پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال در دومین شهر بزرگ برزیل فراهم خواهد شد

بر اساس گزارش منتشرشده از «Bloomberg Línea»، ریو دو ژانیرو، دومین شهر بزرگ کشور برزیل، تا سال ۲۰۲۳ امکان پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال را برای شهروندان خود فراهم خواهد کرد. طبق اعلام شهرداری ریو دو ژانیرو، این شهر چندین شرکت را برای تبدیل ارزهای دیجیتال به رئال برزیل (پول ملی این کشور) استخدام خواهد کرد. این شهر قصد دارد تصاویری از مقاصد گردشگری خود را هم به‌صورت یک مجموعه NFT منتشر کند.

خبر - ۳ ماه پیش
علی صالح‌آبادی,بانک مرکزی,ایران,ارز دیجیتال ملی,رمزریال

رئیس بانک مرکزی ایران: در سال جدید ارز دیجیتال ملی جایگزین اسکناس می‌شود

علی صالح‌آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران، اخیراً گفته است در سال جدید و پس از انتشار «رمزریال»، ارز دیجیتال ملی ایران، افراد می‌توانند اسکناس‌های ریال خود را تحویل بانک مرکزی دهند و معادل آن رمزریال تحویل بگیرند که این رمزریال قابل‌استفاده برای سرمایه‌گذاری نیست و صرفاً جایگزین اسکناس خواهد شد. بانک مرکزی هدف خود از طراحی رمزریال را تبدیل اسکناس به یک موجودیت قابل‌برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی اعلام کرده است تا با این فرآیند پول دارای موجودیت هوشمند شود.

خبر - ۳ ماه پیش
برزیل,CBDC,بانک مرکزی

مدیر بانک توسعه برزیل، بینش جدیدی در مورد توسعه شبکه بلاک چین ارائه می‌دهد

گلادستون آرانتس، مدیر بانک توسعه برزیل (BNDES)، جزئیات جدیدی در مورد پیشرفت شبکه بلاک چین برزیل ارائه کرد، پروژه‌ای که از سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) در حال توسعه است.

خبر - ۳ ماه پیش