هند به دنبال اخذ مالیات از معامله‌گران و صرافی‌های ارز دیجیتال است

اداره مالیات بر درآمد هند که زیر نظر وزارت دارایی این کشور فعالیت می‌کند، علاقه خود به جمع‌آوری مالیات بر درآمد معامله‌گران و صرافی‌های ارز دیجیتال را اعلام کرده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

هند,مقررات

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، اداره مالیات بر درآمد هند مالیات بر معامله‌گران ارزهای دیجیتال و مبادلات را به زودی در نظر می‌گیرد، کارشناسان معتقدند سرمایه‌گذاران باید مطمئن از معاملات خود باشند.

بر اساس گزارش «ET Now»، بخش مالیاتی که زیر نظر وزارت دارایی هند فعالیت می‌کند، علاقه‌ای به مالیات بر درآمد ارزهای دیجیتال از طریق تجارت و مبادلات اعلام کرده است. با این حال، منابع ادعا می‌کنند که این حرکت به ارزهای دیجیتال حق موقعیت دارایی معتبر را نخواهد داد.

نیسکال شتی (Nischal Shetty)، کارآفرین هندی، مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال وزیرایکس (WazirX)، در گفتگویی گفت که وضوح مالیات بر خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال (GST) در شناسایی طبقه دارایی ارزهای دیجیتال کمک می‌کند؛ وی افزود:

«این مهم نیست که درآمد ارزهای دیجیتال شما مانند سایر درآمدها مشمول مالیات است و باید در اظهارنامه مالیات بر درآمد اظهار شود. در حال حاضر، مشخص نیست که آیا مالیات بر خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال بر روی میزان ارزهای دیجیتال خریداری شده یا هزینه‌های تراکنش پرداخت شده توسط کاربر اعمال می‌شود یا خیر.»

در همین راستا، گزارش اولیه نشان می‌دهد که دولت هند معتقد است که تمام فعالیت‌هایی که برای ارزهای دیجیتال درآمد ایجاد می‌کنند، باید مالیات بگیرند. با این حال، یک پیشنهاد قانونی که به زودی منتشر می‌شود توسط کابینه، وضوح بیشتری در مورد این تصمیم ارائه می‌دهد. در ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور)، رئیس بانک مرکزی هند، شاکتیکانتا داس (Shaktikanta Das)، نگرانی‌ها در مورد ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را تکرار کرد: «ما نگرانی‌های جدی و عمده خود را در مورد ارزهای دیجیتال از نظر ثبات مالی به دولت منتقل کرده‌ایم.»

ایوان لوترا (Evan Luthra)، سرمایه‌گذار هندی از گروه لوترا، با اشاره به احتمالات ایجاد یک لایحه قانونی در زمینه مالیات بر ارزهای دیجیتال، گفت که مالیات بر ارزهای دیجیتال اتفاق خوبی است.

او گفته است: «من فکر می‌کنم سرمایه‌گذاران بالقوه چیزی برای ترس ندارند. دولت‌هایی که به پتانسیل واقعی ارزهای دیجیتال پی ببرند و برای حمایت از این نوآوری سیاست‌هایی را اتخاذ کنند، رهبران آینده خواهند بود.» بانک رزرو هند (RBI) در ۲۵ ژانویه (۶ بهمن) دفترچه‌ای را به اشتراک گذاشت و موارد استفاده از نسخه دیجیتالی ارز فیات را بررسی کرد. در حالی که دولت تنها دو گزینه مناسب برای ارزهای دیجیتال، پذیرش و ممنوعیت کامل می‌بیند، بانک رزرو هند در نظر دارد در صورت نیاز نسخه‌ای از ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را اجرا کند.

لینک کوتاه:b2n.ir/q34402 

برچسب ها :

نگرانی شدید رئیس بانک مرکزی هند درباره بیت کوین

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط