ورود چهارمین بانک بزرگ کره جنوبی به فضای نگهداری ارزهای دیجیتال

تعداد فزاینده‌ای از بانک‌های پیشرو کره جنوبی ضمن رعایت مقررات محلی، در حال تاسیس مشارکت با شرکت‌های کوچک برای ورود به بازار نگه‌داری ارزهای دیجیتال هستند.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بانک بزرگ کره جنوبی,ارزهای دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس گزارش ۱۱ ژوئیه (۲۱خرداد) از روزنامه اقتصادی کره، گروه مالی «Woori» آخرین موسسه مالی کره جنوبی است که اعلام کرده خدمات نگهداری دارایی‌های دیجیتال را راه اندازی می‌کند.

این بانک قصد دارد با همکاری «Coinplug»، شرکت مالی و فناوری مبتنی بر بیت کوین، یک سرمایه‌گذاری مشترک برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال، به نام «D Custody» راه بیندازد.

«Coinplug» بزرگترین سهامدار «D Custody» و پس از آن «Woori Bank» خواهد بود. انتظار می‌رود این سرمایه‌گذاری مشترک طی هفته‌های آینده شروع به کار کند.

قانون موجود کره اینگونه است که نهادهای داخلی قادر به دسترسی به خدمات مبادلات ارز دیجیتال نیستند، به این معنی که بانک‌های کشور فقط از طریق مشارکت‌های مشترک سرمایه‌گذاری سهام می‌توانند وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند.

با وجود این‌که ورود مستقیم بانک‌های محلی به بازار نگهداری دارایی‌های دیجیتال ممنوع است، تعداد فزاینده‌ای از موسسات مالی بزرگ کره‌ای در حال ایجاد سرمایه‌گذاری‌های مشترک با شرکت‌های کوچک برای دستیابی به جایگاهی در این صنعت هستند.

یک نماینده بانک ووری اظهار داشت:

«در بازارهای خارج از کشور، نگهداری دارایی‌های دیجیتال در بین خدمات جدید ارائه شده توسط بانک‌ها به روشی موفق و ثابت تبدیل شده است.»

از آگوست سال ۲۰۲۰ (مرداد ۱۳۹۹)، چهار بانک از پنج بانک بزرگ کره جنوبی قصد خود را برای راه اندازی خدمات نگهداری ارز دیجیتال اعلام کرده‌اند، از جمله «Kookmin Bank»، «Shinhan Bank»، « NH Nonghyup Bank» و «Woori Bank».

کوکمین (Kookmin)، بزرگترین موسسه مالی کره، قبل از تأسیس «Korea Digital Asset Co»، درخواست مارک تجاری برای خدمات نگه‌داری ارز دیجیتال خود را ثبت کرده بود. این پروژه با مشارکت صندوق سرمایه‌گذاری هاشد و «Haechi»، شرکت خدمات بلاک‌چین، در ماه نوامبر (آبان) پیاده سازی شد.

در ژوئن سال ۲۰۲۰ (خرداد ۹۹)، «Nonghyup Bank» یک کنسرسیوم خدمات مالی بلاک‌چین را با همکاری «Hexlant»، توسعه دهنده بلاک‌چین، راه‌اندازی کرد؛ این گروه اعلام کرد که قصد دارد یک کسب‌و‌کار نگه‌داری ارزهای دیجیتال را در کنار شرکت ارتباطات و اطلاعات کره راه اندازی کند.

در ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹)، بانک شین‌هان اعلام کرد که یک سرمایه‌گذاری استراتژیک در کنسرسیوم نگهداری ارز دیجیتال «Korea Digital Asset Trust» که توسط صرافی های محلی کوربیت پشتیبانی می‌شود، انجام داده است.

 لینک کوتاه: b2n.ir/b82738 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط