وزارت نیرو مقررات جدید تأمین برق مراکز استخراج ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

وزارت نیرو مقررات تأمین برق مراکز استخراج ارز دیجیتال را تصویب کرد. بر این‌ اساس، بهای هر کیلووات‌ساعت برق مصرفی مراکز استخراج برابر با قیمت متوسط ریالی صادراتی برق بر اساس نرخ تسعیر سامانه نیما و درحال‌حاضر ۲٬۵۳۰ تومان است. این نرخ هر سه ماه یک بار بر مبنای متوسط ریالی برق صادراتی و بر اساس میانگین سه‌ماهه نرخ تسعیر سامانه نیما، توسط شرکت توانیر اصلاح و به‌روزرسانی می‌شود.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

وزارت نیرو,قانون گذاری,استخراج,ارزهای دیجیتال,سامانه نیما

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دیجیاتو، در آبان ماه بود که هیات وزیران دولت آیین‌نامه استخراج ارزهای دیجیتال را تصویب کرد و بنا بر آن مقررات تامین برق مراکز استخراج ارزهای دیجیتال به وزارت نیرو محول شد. حال این وزارت‌خانه این مقررات را به شرح زیر به تصویب رسانده است. به گفته محمد خدادادی، مجری طرح تامین برق ارزهای دیجیتال شركت توانیر، مدت‌ زمان توقف فعالیت مراکز استخراج رمزدارایی‌ها به ۳ ماه کاهش پیدا کرده و تا ۳۰ درصد تخفیف تعرفه برای این مراکز در نظر گرفته شده است.

وزارت نیرو بهای هر کیلووات-ساعت برق مصرفی مراکز استخراج ارز دیجیتال را برابر با ۲۵۳۰ تومان تعیین کرده است. این نرخ هر ۳ ماه یک بار بر مبنای متوسط ریالی برق صادراتی و براساس میانگین سه‌ماهه نرخ تسعیر سامانه نیما، توسط شرکت توانیر اصلاح و به‌روزرسانی می‌شود.

تمام صاحبان ماینر باید از سال آینده نام مالک و مکان استقرار دستگاه‌ها را به سامانه جامع تجارت وزارت صمت اعلام کنند. اطلاعات هر ماینر برای وزارت نیرو، پلیس امنیت اقتصادی و سایر دستگاه‌های ذی‌نفع با مجوز وزارت صمت رویت پذیر خواهد شد.

مراکز استخراجی که ارز حاصل از صادرات ارز دیجیتال خود را براساس ضوابط بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند، از تخفیف حداکثر ۱۰ درصد برخوردار خواهند شد.

از روش‌های اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت‌های برق، احداث و بهره‌برداری از نیروگاه‌های حرارتی خارج از شبکه، احداث و بهره‌برداری از نیروگاه‌های حرارتی با تامین سوخت از محل گاز همراه، نیروگاه‌های تجدیدپذیر جدیدالاحداث و از طریق گواهی صرفه‌جویی انرژی الکتریکی می‌توان برق یک مرکز استخراج ارزهای دیجیتال را تامین کرد. البته صاحبان مراکز می‌توانند ترکیبی از روش‌های گفته شده را به کار گیرند.

خرید انرژی الکتریکی از شبکه جهت تأمین برق این مراکز در اوقات محدودیت‌دار ممنوع بوده و صرفا در اوقات عادی هر سال مجاز است.

شرکت توانیر موظف شده است طی حداکثر ۲ ماه پس از ابلاغ این مصوبه، نسبت به تعیین نقاطی از شبکه که به‌ لحاظ تامین برق مورد‌نیاز برای متقاضیان، محدودیت کمتری در ظرفیت انتقال توان شبکه و برق‌رسانی مواجه است، اقدام و فهرست آن را اعلام کند. شرکت توانیر می‌تواند در ابتدای اردیبهشت‌ هر سال نسبت به به‌روزرسانی و اعلام فهرست جدید اقدام کند.

شرکت توانیر همچنین بایستی در ابتدای هر فصل سال، بازه‌های زمانی و نحوه اعمال اوقات محدودیت‌دار و اوقات عادی را ابلاغ کند.

شرکت‌های برق موظف شده‌اند تا افراد متخلف را که از شبکه برق برای ماینینگ استفاده می‌کنند، شناسایی کنند. این شناسایی شامل پاداش خواهد بود.

مراکز استخراج رمزدارایی که از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر نسبت به تامین برق خود اقدام می‌کنند، امکان ارائه خدمات ترانزیت و هموارسازی برق برای آن‌ها فراهم است. انرژی الکتریکی این دسته از مراکز در فصول گرم و سرد سال نیز قطع نمی‌شود و متناسب با برق تزریق شده به شبکه توسط نیروگاه، انرژی مرکز استخراج رمزدارایی حتی در فصول گرم یا سرد سال قابلیت تامین خواهد داشت.

محمد خدادادی در راستای این مصوبه افزوده است:

«ساین سند نسبت به مصوبه قبلی هیات وزیران که در سال ۹۸ به تصویب رسیده بود، متنوع‌تر شده است. در مصوبه قبلی وزارت نیرو انرژی مراکز استخراج رمز دارایی‌ها به یک انرژی مشخص محدود بود و مرکزی که از برق استفاده می‌کرد حق استفاده از انشعاب گاز را نداشت؛ اما بر اساس مصوبه وزارت نیرو از این به بعد انرژی این مراکز می‌تواند هم‌زمان گاز و برق و گاز فلر، انرژی تجدیدپذیر و حتی ترکیبی از تمام این انرژی‌ها باشد. به این واسطه، مراکز استخراج رمزدارایی‌ها، می‌توانند در ۴ ماه گرم سال، انرژی خود را از منبع دیگری به غیر از شبکه سراسری برق تامین کنند و مدت‌زمان توقف فعالیت آنها به ماه‌های سرد سال کاهش پیدا کند.»

خدادادی تصریح کرد که لایحه افزایش جریمه‌های مراکز غیرمجاز هم در حال تصویب است و مقرر شده جریمه‌ها از سقف برق صادراتی به ۵ برابر میزان برق صادراتی افزایش پیدا کند.

اجرای این سند برای معاونت‌های حوزه ستادی، شرکت مادر تخصصی توانیر، تولید نیروی برق حرارتی، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و موسسات و مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت نیرو لازم الاجرا است.

لینک کوتاه: b2n.ir/m18233 

 

سقوط شاخص ترس و طمع به سطح ماه مارس پس از شکایت کمیسیون بورس آمریکا از بایننس
کاهش ارزش سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیری در صنعت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳
شرکت توانیر ساعات خاموشی مزارع استخراج رمزارز در تابستان را اعلام کرد
بایننس درحال بازنگری ساختار سازمانی خود است
اتحادیه اروپا قانون تازه‌ای را برای کسب‌وکارهای دارایی دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این محیط وضع می‌کند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

سرمایه‌گذاری‌,سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر,ارزهای دیجیتال

کاهش ارزش سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیری در صنعت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳

داده‌های وب‌سایت پیچ‌بوک نشان می‌دهد که تا ۱۶ مه (۲۶ اردیبهشت) فقط ۸ صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیرِ متمرکز بر ارزهای دیجیتال، توانستند در مجموع ۵۰۰میلیون دلار جمع‌آوری کنند.

خبر - ۲۴ ساعت پیش
توانیر,قانون گذاری,داخلی,استخراج ارزهای دیجیتال

شرکت توانیر ساعات خاموشی مزارع استخراج رمزارز در تابستان را اعلام کرد

شرکت توانیر امروز در ابلاغیه‌ای ساعت‌های خاموشی مراکز استخراج رمزارز (در فصل گرما) را تا تاریخ ۱۵ شهریور اعلام کرد.

خبر - ۳ روز پیش
بایننس,صرافی,ارزهای دیجیتال,اخراج کارکنان

بایننس درحال بازنگری ساختار سازمانی خود است

بایننس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، پس از گزارش‌های اخیر مبنی بر اخراج کارکنان، اعلام کرده است که درحال ارزیابی مجدد نقش‌ها و ساختار سازمانی خود است. به گفته سخنگوی بایننس، آن‌ها در حال بررسی داخلی ساختار سازمانی خود هستند و ممکن است تغییراتی را برای اطمینان از کارایی و اثربخشی بهینه انجام دهند.

خبر - ۶ روز پیش
اتحادیه اروپا,EU,MiCA,پولشویی,قانون‌گذاری,ارزهای دیجیتال

اتحادیه اروپا قانون تازه‌ای را برای کسب‌وکارهای دارایی دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این محیط وضع می‌کند

اتحادیه اروپا (EU) رسما قانون جدیدی را امضا کرده است که مربوط به قوانین مجوزهای دارایی دیجیتال و پولشویی است. این حرکت گامی مهم در جهت تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا است.

خبر - ۶ روز پیش
ارزهای دیجیتال,مالیات,رمزارز,سازمان امور مالیاتی,هادی سبحانیان,داخلی

رئیس سازمان امور مالیاتی: درآمد از ارزهای دیجیتال مالیات دارد

هادی سبحانیان، رئیس کل جدید سازمان امور مالیاتی که کار خود را از اواخر فروردین امسال آغاز کرده، به‌تازگی درباره مالیات بر ارزهای دیجیتال گفته است: «اگر سازمان چنین درآمدی را شناسایی کند اقدام به اخذ مالیات خواهد کرد و در قانون جدید سفته بازی هم مالیات بر رمزارز آورده شده است.» او همچنین از طرح مالیات بر عایدی سرمایه مجلس حمایت کرده و گفته دولت معتقد است اخذ این مالیات در شرایط کنونی واجب است.

خبر - ۷ روز پیش
تتر,استیبل کوین,اروگوئه,سرمایه‌گذاری,استخراج بیت‌کوین,بیت‌کوین

تتر با هدف استخراج بیت‌کوین، در کشور اروگوئه سرمایه‌گذاری کرد

تتر، بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان، اعلام کرده است که در حال سرمایه‌گذاری در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر برای استخراج بیت‌کوین در اروگوئه است. اندازه سرمایه‌گذاری و «شرکت دارای مجوز محلی» که با آن شریک شده در بیانیه مطبوعاتی فاش نشده است.

خبر - ۱ هفته پیش
بایننس,پیش‌بینی,مصاحبه,ارزهای دیجیتال,چانگ پنگ ژائو,بلاک‌چین

مدیرعامل بایننس موفقیت‌های بیشتری را برای صنعت ارزهای دیجیتال پیش‌بینی می‌کند

در مصاحبه اخیری، مدیر عامل بایننس در مورد مسیر جدید بالقوه برای بازار ارز دیجیتال صحبت کرده است. چانگ پنگ ژائو روندهای مختلفی را که می‌تواند آینده صنعت ارزهای دیجیتال را شکل دهد، مورد بحث قرار داده است. او پیش بینی می‌کند که این صنعت در سال‌های آینده موفقیت و رشد قابل توجهی را تجربه کند.

خبر - ۱ هفته پیش
مالیات,سقف بدهی,ایالات متحده,وارن دیویدسون,برق,استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال

رد طرح دریافت مالیات ۳۰درصدی از استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال در توافق سقف بدهی ایالات متحده

قانون‌گذاران ایالات متحده در ۲۸ مه (۷ خرداد) پیش‌نویس لایحه‌ای را منتشر کردند که به دولت اجازه می‌دهد تا سقف بدهی را پس از انجام مذاکرات افزایش دهد. طبق این لایحه پیشنهادی، سقف بدهی به مدت ۲ سال تعلیق می‌شود و دولت ایالات متحده اجازه خواهد داشت تا به استقراض پول و تسویه بدهی‌های خود ادامه دهد. به گفته وارن دیویدسون، نماینده اوهایو، بخش مالیات‌های پیشنهادی این لایحه، از جمله مالیات ۳۰درصدی بر برق مصرفی استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال حدف خواهد شد که به‌عنوان بخشی از بودجه سال ۲۰۲۴ دولت پیشنهاد شده بود.

خبر - ۱ هفته پیش
اف‌بی‌آی,FBI,اداره تحقیقات فدرال,آگهی‌های شغلی جعلی,کلاهبرداری,ارزهای دیجیتال

اف‌بی‌آی: مراقب آگهی‌های شغلی جعلی باشید

اداره تحقیقات فدرال (FBI) درمورد آگهی‌های شغلی جعلی که متقاضیان را برای ارتکاب کلاهبرداری در صنعت ارزهای دیجیتال آزار می‌دهند، هشدار داده است.

خبر - ۱ هفته پیش