وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید احتمالا بانک‌های بیشتری با یکدیگر ادغام می‌شوند

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید که صنعت بانکداری احتمالاً در غول‌های بزرگ‌تر ادغام خواهد شد، زیرا این صنعت همچنان روزهای سختی می‌گذرد. این هفته، یلن با بیش از بیست مدیر اجرایی مؤسسه سیاست بانکی (BPI) ملاقات کرد تا در مورد وضعیت فعلی اقتصاد و دستور کار اقتصادی بایدن گفتگو کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

خزانه‌داری آمریکا,جانت یلن,آمریکا,بانکداری

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «dailyhodl»، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید که صنعت بانکداری احتمالاً به غول‌های بزرگ‌تر تبدیل خواهد شد، زیرا این صنعت همچنان به روزهای سختی می‌گذرد.

این هفته، یلن با بیش از بیست مدیر اجرایی مؤسسه سیاست بانکی (BPI) ملاقات کرد تا در مورد وضعیت فعلی اقتصاد و دستور کار اقتصادی بایدن گفتگو کند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا مجدداً بر قدرت و سلامت سیستم بانکی ایالات متحده تأکید کرد و خاطرنشان کرد که این سیستم به خوبی با نقدینگی قوی همراه است. وی خاطرنشان کرد که اقدام قاطع فدرال و دولت در ماه گذشته برای حمایت از سپرده گذاران به تقویت اعتماد عمومی به سیستم بانکی کمک کرد.

اگرچه به‌نظر می‌رسد یلن روی قدرت سیستم بانکی ایالات متحده تاکید داشته اما CNN به نقل از منابع آگاه به این موضوع اشاره می‌کند که وزیر خزانه داری در این نشست درباره احتمال ادغام بانک‌ها صحبت کرده است.

به گزارش CNN، یلن به مدیران اجرایی گفته است که ممکن است در آینده ادغام بانک‌های بیشتری لازم باشد.

اظهارات یلن پس از تصاحب بزرگ بانک فرست ریپابلیک توسط جی‌پی‌مورگان بیان می‌شود که ماه گذشته قبل از تصرف توسط دولت ایالات متحده سقوط کرد.

جی‌پی‌مورگان چیس، بزرگترین بانک در ایالات متحده، حدود ۱۷۳ میلیارد دلار وام، ۳۰ میلیارد دلار اوراق بهادار و ۹۲ میلیارد دلار سپرده، چه بیمه شده و چه بدون بیمه، به دست آورد.

جیمی دیمون، منتقد بیت کوین (BTC) و مدیر عامل این بانک، گفت:

«دولت ما از ما و دیگران دعوت کرد تا گام برداریم، و ما انجام دادیم... این خرید به طور کلی به نفع شرکت ما است، برای سهامداران سودمند است، به پیشرفت بیشتر استراتژی ثروت ما کمک می‌کند و مکمل امتیاز فعلی ما است.»

در حالی که سهامداران دیمون و جیپیمورگان از این تصاحب راضی بودند، دیگران نگران تمرکز فزاینده قدرت در صنعت بودند.

الیزابت وارن، نماینده دموکرات ماساچوست، که همچنین یکی از مخالفان سرسخت ارزهای دیجیتال است، طبق گزارش‌ها هشدار داد که اندازه جی‌پی مورگان در حال تبدیل شدن به یک تهدید بالقوه برای آمریکایی‌ها است.

وی در ادامه گفت:

«آنچه در اینجا اتفاق افتاد به این دلیل است که یک بانک تحت نظارت نبود و شروع به ورشکستگی کرد، دولت فدرال به جی‌پی مورگان چیس کمک کرد تا حتی بزرگ‌تر شود ممکن است امروز خوب به نظر برسد، در حالی که همه چیز در حال انجام است، اما در نهایت اگر یکی از آن بانک‌های غول پیکر، جی‌پی مورگان چیس، شروع به تزلزل کند، مالیات دهندگان آمریکایی کسانی هستند که در خط خواهند بود.»

لینک کوتاه: b2n.ir/q54872 

بانک مرکزی آمریکا افزایش نرخ بهره را متوقف کرد
قاضی درخواست کمیسیون بورس برای دسترسی به زیرساخت فناوری بایننس آمریکا را رد کرد
کمیسیون بورس آمریکا، شعبه آمریکایی بایننس را به همکاری‌نکردن در تحقیقات پرونده متهم کرد
مدیر عامل شعبه آمریکا صرافی بایننس استعفا داد؛ یک‌سوم کارکنان این صرافی اخراج شدند!
کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا سه پروتکل دیفای به اتهام ارائه معاملات غیرقانونی جریمه کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,SEC,بایننس,صرافی,شعبه آمریکایی بایننس

قاضی درخواست کمیسیون بورس برای دسترسی به زیرساخت فناوری بایننس آمریکا را رد کرد

ضیا فاروکی، یک قاضی فدرال، درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را برای دسترسی به زیرساخت فناوری بایننس آمریکا در جلسه روز گذشته رد کرد. این جلسه باهدف بحث در مورد پیشنهاد کمیسیون بورس برای وادارکردن بایننس به ارائه اطلاعات دقیق‌تر و معرفی مدیرانش به‌عنوان شاهد برگزار شد که محل اختلاف آن‌ها در هفته گذشته بود.

خبر - ۶ روز پیش
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,SEC,بایننس,صرافی,شعبه آمریکایی بایننس

کمیسیون بورس آمریکا، شعبه آمریکایی بایننس را به همکاری‌نکردن در تحقیقات پرونده متهم کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، بایننس آمریکا به همکاری‌نکردن و نداشتن شفافیت در جریان تحقیقات خود در مورد این صرافی ارز دیجیتال متهم کرده است. بر اساس اسناد پرونده، این آژانس ادعا می‌کند که هلدینگ بایننس آمریکا، تاکنون تنها ۲۲۰ سند آن هم به‌شکل اسکرین شات و اسناد نامفهوم بدون تاریخ و امضا ارائه کرده است.

خبر - ۱ هفته پیش
صرافی,بایننس,اخراج,شعبه آمریکا صرافی بایننس

مدیر عامل شعبه آمریکا صرافی بایننس استعفا داد؛ یک‌سوم کارکنان این صرافی اخراج شدند!

طبق گزارش‌ها، یکی از سخن‌گویان بایننس، جدایی برایان شرودر، مدیر عامل این صرافی و اخراج یک‌سوم نیروی کار این شرکت، حدود ۱۰۰ کارمند را تأیید کرده است. او افزود که نورمن رید، مدیر ارشد حقوقی این صرافی، به‌طور موقت جایگزین شرودر شده است.

خبر - ۱ هفته پیش
کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا,اوپین,زیروایی‌اکس,دریکس,جریمه

کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا سه پروتکل دیفای به اتهام ارائه معاملات غیرقانونی جریمه کرد

کمیسیون معاملات آتی کالا ایالات متحده، روز گذشته اعلام کرد که سه پروتکل دیفای «اوپین»، «زیروایی‌اکس»، و «دریکس» را به اتهام ارائه معاملات غیرقانونی مشتقات جریمه کرده است. بر اساس گزارش این آژانس، این سه شرکت به‌دلیل استفاده از پروتکل‌های مبتنی بر بلاک چین و قراردادهای هوشمند برای راه‌اندازی پلتفرم‌های معاملاتی با اتهام مختلفی روبه‌رو هستند.

خبر - ۲ هفته پیش
کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا,ریپل,SEC,براد گارلینگ هاوس,ایکس

مدیرعامل ریپل: «کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا خارج از کنترل است»

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) همچنان بخاطر رویکرد خود به مقررات ارز دیجیتال مورد توجه است. در یکی از جدیدترین انتقادات، براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، در پست ایکس (توئیتر سابق) رویکرد کمیسیون برای مدیریت بخش ارزهای دیجیتال را «خارج از کنترل» نامید. به گفته گارلینگ هاوس، کمیسیون بورس و اوراق بهادار همواره در تفسیر حقایق و قانون اشتباهاتی مرتکب شده است.

خبر - ۳ هفته پیش
یو‌اس‌دی کوین,سیرکل,خزانه‌داری آمریکا,ایالات متحده,آپتیمیزم,بیس

یو‌اس‌دی کوین بر روی شبکه‌های آپتیمیزم و بیس عرضه می‌شود

شرکت سیرکل اعلام کرد که در این هفته، استیبل کوین یو‌اس‌دی‌ کوین را به‌شکل بومی بر روی دو بلاک چین آپتیمیزم و بیس عرضه می‌شود. این شرکت گفت که عرضه یو‌اس‌دی کوین از ۳۰ اوت (۸ شهریور) بر روی آپتیمیزم آغاز شده و این نسخه بومی جدید به‌تدریج جایگزین نسخه کنونی می‌شود که از بلاک چین اتریوم پل شده است. سیرکل همچین از عرضه استیبل کوین خود بر روی شبکه بیس به‌عنوان جایگزین نسخه موجود پل‌شده از اتریوم خبر داد.

خبر - ۳ هفته پیش
گری اسکیل,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,تراست بیت کوین,صندوق قابل معامله در بورس

پیروزی گری اسکیل در پرونده علیه کمیسیون بورس آمریکا

دادگاه استیناف فدرال به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دستور داد تا رد پیشنهاد صادرکننده تراست، مبنی بر تبدیل تراست بیت کوین گری اسکیل به صندوق قابل معامله در بورس را «تخلیه» کند.

خبر - ۳ هفته پیش
کوین‌شیرز,CoinShares,سرمایه‌گذاری,بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

کوین‌شیرز: ناامیدی سرمایه‌گذاران از تأیید ETFها دلیل فروش گسترده بیت کوین بوده است

طبق آخرین گزارش کوین‌شیرز، ناامیدی سرمایه‌گذاران نهادی از تصمیمات کمیسیون بورس آمریکا در مورد صدور مجوز ETFها، منجر به فروش گسترده ۵۵میلیون دلار ارز دیجیتال در ۷روز گذشته شده است. جیمز باترفیل، رئیس تحقیقات کوین‌شیرز دراین‌باره گفت که تأثیر منفی این مسئله بر احساسات بازار باعث خروج ۲۷میلیون دلار سرمایه از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین شده است.

خبر - ۱ ماه پیش
ایلان ماسک,بیت کوین,انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا,آمریکا

ایلان ماسک از نامزد طرفدار بیت کوین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حمایت کرد

ایلان ماسک اخیراً در توییتی و در واکنش به صحبت‌های ویوک راماسوامی، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، گفته «او نامزد بسیار امیدوارکننده‌ای است». ویواک جزو نامزدهای طرفدار بیت کوین در انتخابات پیش رو محسوب می‌شود و پیش‌تر در جریان سخنرانی خود در کنفرانس «بیت کوین ۲۰۲۳» شنوندگان را دعوت کرده بود تا «انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا را به یک همه‌پرسی برای ارزهای فیات» تبدیل کنند.

خبر - ۱ ماه پیش