وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید احتمالا بانک‌های بیشتری با یکدیگر ادغام می‌شوند

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید که صنعت بانکداری احتمالاً در غول‌های بزرگ‌تر ادغام خواهد شد، زیرا این صنعت همچنان روزهای سختی می‌گذرد. این هفته، یلن با بیش از بیست مدیر اجرایی مؤسسه سیاست بانکی (BPI) ملاقات کرد تا در مورد وضعیت فعلی اقتصاد و دستور کار اقتصادی بایدن گفتگو کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

خزانه‌داری آمریکا,جانت یلن,آمریکا,بانکداری

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «dailyhodl»، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید که صنعت بانکداری احتمالاً به غول‌های بزرگ‌تر تبدیل خواهد شد، زیرا این صنعت همچنان به روزهای سختی می‌گذرد.

این هفته، یلن با بیش از بیست مدیر اجرایی مؤسسه سیاست بانکی (BPI) ملاقات کرد تا در مورد وضعیت فعلی اقتصاد و دستور کار اقتصادی بایدن گفتگو کند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا مجدداً بر قدرت و سلامت سیستم بانکی ایالات متحده تأکید کرد و خاطرنشان کرد که این سیستم به خوبی با نقدینگی قوی همراه است. وی خاطرنشان کرد که اقدام قاطع فدرال و دولت در ماه گذشته برای حمایت از سپرده گذاران به تقویت اعتماد عمومی به سیستم بانکی کمک کرد.

اگرچه به‌نظر می‌رسد یلن روی قدرت سیستم بانکی ایالات متحده تاکید داشته اما CNN به نقل از منابع آگاه به این موضوع اشاره می‌کند که وزیر خزانه داری در این نشست درباره احتمال ادغام بانک‌ها صحبت کرده است.

به گزارش CNN، یلن به مدیران اجرایی گفته است که ممکن است در آینده ادغام بانک‌های بیشتری لازم باشد.

اظهارات یلن پس از تصاحب بزرگ بانک فرست ریپابلیک توسط جی‌پی‌مورگان بیان می‌شود که ماه گذشته قبل از تصرف توسط دولت ایالات متحده سقوط کرد.

جی‌پی‌مورگان چیس، بزرگترین بانک در ایالات متحده، حدود ۱۷۳ میلیارد دلار وام، ۳۰ میلیارد دلار اوراق بهادار و ۹۲ میلیارد دلار سپرده، چه بیمه شده و چه بدون بیمه، به دست آورد.

جیمی دیمون، منتقد بیت کوین (BTC) و مدیر عامل این بانک، گفت:

«دولت ما از ما و دیگران دعوت کرد تا گام برداریم، و ما انجام دادیم... این خرید به طور کلی به نفع شرکت ما است، برای سهامداران سودمند است، به پیشرفت بیشتر استراتژی ثروت ما کمک می‌کند و مکمل امتیاز فعلی ما است.»

در حالی که سهامداران دیمون و جیپیمورگان از این تصاحب راضی بودند، دیگران نگران تمرکز فزاینده قدرت در صنعت بودند.

الیزابت وارن، نماینده دموکرات ماساچوست، که همچنین یکی از مخالفان سرسخت ارزهای دیجیتال است، طبق گزارش‌ها هشدار داد که اندازه جی‌پی مورگان در حال تبدیل شدن به یک تهدید بالقوه برای آمریکایی‌ها است.

وی در ادامه گفت:

«آنچه در اینجا اتفاق افتاد به این دلیل است که یک بانک تحت نظارت نبود و شروع به ورشکستگی کرد، دولت فدرال به جی‌پی مورگان چیس کمک کرد تا حتی بزرگ‌تر شود ممکن است امروز خوب به نظر برسد، در حالی که همه چیز در حال انجام است، اما در نهایت اگر یکی از آن بانک‌های غول پیکر، جی‌پی مورگان چیس، شروع به تزلزل کند، مالیات دهندگان آمریکایی کسانی هستند که در خط خواهند بود.»

لینک کوتاه: b2n.ir/q54872 

افشاگری جدید از ایمیل‌های مقامات آمریکایی به نفع ریپل
بایدن: من قراردادی را امضا نمی‌کنم که باعث سودآوری معامله‌گران ارزهای دیجیتال شود
نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا برای کمک‌های مالی به کمپین خود بیت کوین می‌پذیرد
پیروزی بزرگ ریپل و صنعت ارزهای دیجیتال در برابر آمریکا
مکس کایزر: رئیس SEC درست می‌گوید

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

جو بایدن,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,ایالات متحده,سقف بدهی,آمریکا

بایدن: من قراردادی را امضا نمی‌کنم که باعث سودآوری معامله‌گران ارزهای دیجیتال شود

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفته است که مایل به امضای قرارداد سقف بدهی نیست که به سود معامله‌گران ارزهای دیجیتال باشد. در آخرین روز مذاکرات گروه ۷ در ژاپن، بایدن به مذاکرات بودجه پرداخت و مدعی شد که شرایط پیشنهادی رهبران جمهوری خواه «غیرقابل قبول» است. رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: «من با قراردادی موافقت نمی‌کنم که از تقلب‌های مالیات بر ثروت و معامله‌گران ارزهای دیجیتال محافظت می‌کند و در عین حال کمک‌های غذایی را برای نزدیک به یک میلیون آمریکایی به خطر می‌اندازد.»

خبر - ۶ روز پیش
ریاست‌جمهوری آمریکا,کمک‌های مالی,بیت کوین,رابرت اف کندی جونیور,ایالات متحده آمریکا

نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا برای کمک‌های مالی به کمپین خود بیت کوین می‌پذیرد

رابرت اف کندی جونیور، اولین نامزد ریاست‌جمهوری در تاریخ ایالات متحده آمریکاست که اعلام کرده برای کمک‌های مالی به کمپین خود، بیت کوین می‌پذیرد. طبق گفته‌های او، بیت کوین نماد دموکراسی و آزادی است و قدرت، دوام و انعطاف‌پذیری آن به دنیا ثابت شده است.

خبر - ۱ هفته پیش
ریپل,ارزهای دیجیتال,آمریکا,SEC,کمیسیون بورس و اوراق بهادار

پیروزی بزرگ ریپل و صنعت ارزهای دیجیتال در برابر آمریکا

شرکت ریپل در نبرد حقوقی طولانی‌مدت خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده، موفق به کسب یک پیروزی دیگر شده است.

خبر - ۱ هفته پیش
SEC,مکس کایزر,Max Keiser,بیت‌کوین,گری گنسلر,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

مکس کایزر: رئیس SEC درست می‌گوید

مکس کایزر (Max Keiser)، مجری معروف آمریکایی و یکی از طرفداران بیت‌کوین، در توییتر اعلام کرده که گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، درست می‌گوید و هر ارز دیجیتالی به‌جز بیت‌کوین نوعی اوراق بهادار محسوب می‌شود.

خبر - ۱ هفته پیش
کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,تتر,آمریکا,دلار,USDT

وکیل سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده: تتر، دلار آمریکا را جعل می‌کند

جان رید استارک، وکیل سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، نگرانی‌های جدی را در مورد استیبل‌کوین محبوب تتر مطرح کرده و آن را به «جعل» بودن متهم کرده است. او اشاره می‌کند که تتر که اغلب به آن USDT گفته می‌شود، سعی می‌کند از دلار آمریکا تقلید کند اما ویژگی‌های ارز را ندارد. وکیل سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در پایان تاکید داشت که تتر یک جعل‌کننده است.

خبر - ۱ هفته پیش
کوین‌بیس,ایالات‌متحده,ارزهای دیجیتال,آمریکا,اتاق بازرگانی ایالات‌متحده

اتاق بازرگانی ایالات‌متحده از دادخواست کوین‌بیس برای قانون‌گذاری شفاف ارزهای دیجیتال حمایت کرد

اتاق بازرگانی ایالات متحده از تلاش‌های کوین‌بیس برای قانون‌گذاری شفاف و بهتر دارایی‌های دیجیتال حمایت می‌کند. صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس در ماه گذشته درخواستی را به دادگاه ارائه کرد تا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را وادار کند به درخواست قبلی این شرکت که درخواست راهنمایی برای صنعت دارایی‌های دیجیتالی کرده بود، پاسخ دهد.

خبر - ۲ هفته پیش
قیمت بیت کوین,بیت کوین,آمریکا,ارزهای دیجیتال,تورم

سقوط سپرده‌های بانکی در آمریکا و تأثیر آن روی قیمت بیت کوین

بر اساس داده‌های منتشرشده سپرده‌های بانکی ایالات متحده برای اولین بار در بیش از ۲ سال گذشته، به کمتر از ۱۷ تریلیون دلار کاهش یافته است. این می‌تواند نشان‌دهنده آن باشد که مردم پول خود را از بانک‌ها خارج کرده و به بازار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین منتقل می‌کنند. بنابراین، می‌تواند یک سیگنال مثبت برای بیت کوین در نظر گرفته شود. یکی از دلایل بالقوه این روند، موج اخیر ورشکستگی بانک‌ها در ایالات متحده است.

خبر - ۲ هفته پیش
چانگ پنگ ژائو,بایننس,بایننس آمریکا

بایننس آمریکا به‌دنبال کاهش نفوذ چانگ پنگ ژائو در بحبوحه سخت‌گیری نهادهای نظارتی است

طبق گزارش‌ها، مدیران بایننس آمریکا به‌دنبال راه‌هایی برای کاهش نفوذ چانگ پنگ ژائو، بنیان‌گذار این صرافی باهدف جلوگیری از بروز مشکل در دریافت مجوزهای نظارتی هستند.

خبر - ۲ هفته پیش
بیت کوین,BTC,شایعه,آمریکا,آرخام اینتلجنس

شایعه جابه‌جایی بیت کوین توسط دولت آمریکا؛ آیا این خبر صحت دارد؟

شب گذشته دوباره شایعاتی مبنی بر فروش بیت کوین توسط دولت آمریکا منتشر شد و به دنبال آن قیمت این ارز کاهش یافت. در واکنش به این شایعات، شرکت آرخام اینتلجنس (Arkham Intelligence) اعلام کرد هیچ تراکنشی در کیف پول‌های مرتبط با دولت آمریکا صورت نگرفته است.

خبر - ۲ هفته پیش