ویلی وو: برآورد محافظه کارانه قیمت کنونی بیت کوین ۵۵,۰۰۰ دلار است

طبق مدلی به نام ارزیابی شوک عرضه، بیت کوین (BTC) باید حداقل ۵۵,۰۰۰ دلار ارزش داشته باشد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

پلن بی,BTC

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، در توییتی در ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور)، ویلی وو (Willy Woo )، تحلیل‌گر برجسته، برآورد محافظه کارانه‌ قیمت بیت کوین/دلار را اعلام کرد.

در حالی که بیت کوین هنوز ۵۰,۰۰۰ دلار را به عنوان سطح حمایتی تثبیت نکرده است، معیارهای درون زنجیره‌ای مدتی است که بسیار قوی‌تر شده‌اند. در حال حاضر، به اصطلاح مدل شوک عرضه به این معیارها ملحق شده است و تخمین قیمت محافظه کارانه برای بیت کوین ۵۵,۰۰۰ دلار است.

ارزیابی شوک عرضه به منبع بیت کوینی که در دسترس نیست تقسیم بر منبع بیت کوین موجود به دست می‌آید‌. این امر بسیار عمیق‌تر از نگاه اول است، زیرا وو از آن برای سنجش هدف سرمایه‌گذاران قبل از اینکه حتی پیشنهادات ارائه شود استفاده می‌کند.

او در یک پست وبلاگی در ماه گذشته توضیح داد: «با توجه به تقاضا و عرضه، سرمایه‌گذار که قصد فروش ندارد در طرف تقاضا قرار دارد در حالی که سرمایه‌گذار که مایل به فروش است در طرف عرضه قرار دارد.»

مدل ارزش افزون بر این، از الگوریتمی برای مقایسه شرایط مشابه عرضه و تقاضا در حال حاضر استفاده می‌کند، بنابراین برآورد قیمت منصفانه‌ای را ایجاد می‌کند.

وو در توئیت خود با اشاره به نسبت سکه‌های موجود در کیف پول‌های سرد در مقایسه با صرافی‌ها گفت: «این یک امری محافظه کارانه است زیرا یکی از معیارهای مدل ارزیابی شوک عرضه، مبادله شوک عرضه، در حال حاضر بسیار بالا است. بنابراین هیچ نگاهی به عقب امکان پذیر نیست.»

نمودار زیر نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین با یا بدون هیچ تغییری در جهت خواست سرمایه‌گذاران حرکت می‌کند.


مدل ارزیابی شوک عرضه بیت کوین منبع: (ویلی وو/ توییتر)

ارزیابی شوک عرضه بیت کوین یک عبارت رایج است که در بازار فعلی به لطف سال ۲۰۲۱ یک سال پس از نصف شدن بلاک‌های بیت کوین استفاده می‌شود. با توجه به این‌که ماینرها فقط ۶.۲۵ بیت کوین در هر بلاک را باز می‌کنند، تا کنون، بیت کوین تقریباً مشابه سال‌های قبل ۲۰۱۳- ۲۰۱۷ (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) رفتار کرده است.

حداقل هدف محافظه‌کارانه ۵۵,۰۰۰ دلار است که بالاتر از حداقل‌های بسته ماهانه تحلیلگر پلن‌بی است، که حدس می‌زند سپتامبر (شهریور) حداقل بسته ماهانه ۴۳,۰۰۰ دلار خواهد بود.

اما پس از آن، صعود به طور جدی از سر گرفته می‌شود و بیت کوین در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) با حداقل ۱۳۵,۰۰۰ دلار به پایان می‌رسد.

لینک کوتاه:b2n.ir/n23577

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط