پانترا قصد دارد سرمایه بیت کوین خود را 134 میلیون دلار دیگر افزایش دهد

صندوق سرمایه گذاری بیت‌کوینِ شرکت پانترا برای افزایش 134 میلیون دلاری سرمایه خود آماده می‌شود.

جمیله احسانی

نویسنده : جمیله احسانی

منبع : کوین تلگراف

Panter capital pic

title

این افزایش شدید سرمایه می‌تواند نشان‌دهنده تمایل پانترا به افزایش قیمت بیت کوین باشد.

به گزارش کوین تلگراف، روز گذشته غول سرمایه‌گذاری بیت کوین در ارائه‌ای که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) داشت، اعلام کرد که قصد دارد سرمایه موجود در صندوق سرمایه گذاری بیت کوین خود را تا 134 میلیون دلار افزایش دهد. این اقدام بزرگترین تلاش پانترا به منظور افزایش سرمایه خود در 7 سال اخیر است.

شرکت پانترا در سال 2013 میلادی به‌عنوان اولین صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین در ایالات متحده آمریکا تشکیل شد. این شرکت در ابتدای اقدام به خرید 13 میلیون دلار بیت کوین کرد و سپس آن را تا 25 میلیون دلار افزایش داد.

در سال 2018 اما، این صندوق تلاش‌های خود را به‌منظور افزایش سرمایه بیشتر کرد. این تلاش‌ها منجر به تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری سوم پانترا، با‌نام وِنچر فاند 3 (Venture Fund III) شد. این صندوق در بین سال سال های 2018 تا 2020 موفق به جمع آوری 164 میلیون دلار شده است.

اکنون که به نظر می‌رسد بازار ارز دیجیتال در روند صعودی جدیدی قرار گرفته است پرونده‌های ارائه شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان می‌دهد که پانترا اهداف بزرگی را دنبال می‌کند.

هنوز مشخص نشده است که پانترا برای این افزایش بزرگ سرمایه، صندوق جدیدی ایجاد می‌کند یا اینکه وانچر فاند سه را گسترش می‌دهد، اما با نگاهی به سابقه سرمایه‌‌گذاری‌های پانترا حقایقی درمورد استراتژی آینده این شرکت روشن می‌شود.

دن مورهِد (Dan Morehead)، مدیرعامل پانترا، در مصاحبه ای با کوین‌تلگراف گفت است که به عقیده او رشد سرویس‌های مالی غیرمتمرکز می‌تواند از رشد بیت‌کوین پیشی بگیرد و این شرکت اهداف سرمایه‌گذاری جدید خود را بر سرویس‌های مالی نو‌ظهور متمرکز کرده است. علاوه بر‌این به نظر می‌رسد که پانترا نیم‌نگاهی به سرویس‌های مبتنی بر ارز دیجیتال دارد. پانترا اخیرا اقدام به سرمایه گذاری در پلتفرم گلوب (Globe) کرده است که در دسته سرویس‌های مالی مبتنی بر ارز دیجیتال قرار می‌گیرد.

با این حال نمی توان رشد ارزش بیت کوین در‌پی گسترش دیفای (DeFi) و سایر سرویس‌های مبتنی بر ارز دیجیتال را نادیده گرفت. مورهِد قبل از این هدف پادشاه ارز‌های دیجیتال را مشخص کرده است؛ زمانی که اعلام کرد بیت‌کوین به قیمت 350,000 دلار می‌رسد.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

کشف آنزیمی که تکثیر ویروس کرونا را متوقف می‌کند

title

محققان دانشگاه "توبینگن" آلمان می‌گویند موفق به کشف آنزیمی موسوم به "گوانیلات کیناز ۱" شده‌اند که از نقاط ضعف جدید ویروس کرونا به شمار می‌رود و نشان داده است که حذف آن از بدن می‌تواند موجب جلوگیری از تکثیر این ویروس شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از اچ‌آی‌ای، جستجوی عوامل ضد ویروسی موثر علیه ویروس کرونا به شدت از سوی محققان در سراسر دنیا در حال پیگیری است. اکنون محققان دانشگاه "توبینگن" آلمان با استفاده از یک رویکرد جدید، نقطه ضعفی را در این ویروس کشف کرده‌اند که می‌تواند برای تولید دارو علیه آن مورد استفاده قرار گیرد.

محمد امین علی یاری

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط