پایان دادگاه ریپل و کمیسیون بورس آمریکا نزدیک است

بالاخره، نبرد دو ساله ریپل و کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا به پایان خود نزدیک می‌شود. هر دو طرف پرونده در ۲ دسامبر (۱۱ آذر)، دفاعیه‌هایی در تقابل با یکدیگر مبنی بر درخواست حکم اجمالی به دادگاه ارسال کرده‌اند. ریپل در دادنامه خود اظهار کرد که دادگاه باید درخواست آن‌ها را بپذیرد و درخواست طرف مقابل را رد کند؛ زیرا کمسیون بورس و اوراق بهادار نتوانست ثابت کند که عرضه توکن ریپل بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ پیشنهاد یا فروش سرمایه‌گذاری بوده و تحت قوانین اوراق بهادار فدرال قرار نمی‌گیرد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ریپل,کمیسیون بورس آمریکا,قانون گذاری

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بالاخره، نبرد دو ساله ریپل و کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا به پایان خود نزدیک می‌شود. هر دو طرف پرونده در ۲ دسامبر (۱۱ آذر)، دفاعیه‌هایی در تقابل با یکدیگر مبنی بر درخواست حکم اجمالی به دادگاه ارسال کرده‌اند.

ریپل در دادنامه خود اظهار کرد که کمسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نتوانسته است ثابت کند که عرضه توکن ریپل بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۲۰ یک پیشنهاد یا فروش «قرارداد سرمایه‌گذاری» و در نتیجه تحت قوانین اوراق بهادار فدرال قرار نمی‌گیرد. ریپل در دادنامه خود اظهار کرد که دادگاه باید درخواست آن‌ها را بپذیرد و درخواست طرف مقابل را رد کند.

استوارت آلدروتی (Stuart Alderoty)، مشاور کل ریپل، در روز ۳ دسامبر (۱۲ آذر) در توییتر اعلام کرد که این « دفاعیه نهایی» ریپل است و از دادگاه می خواهد که به نفع آن ها رای نهایی را صادر کند.

او همچنین اظهار داشت که ریپل به دفاعی که از طرف کل صنعت ارزهای دیجیتال انجام داده افتخار می‌کند.

آلدروتی در پست دیگری در ۵ دسامبر (۱۴ آذر)، به انتقاد از کمسیون بورس و اوراق بهادار ادامه داد و از آن به عنوان «تنظیم کننده جهشی» یاد کرد و دو عبارتی را نقل کرد که به نظر او در انتهای یکدیگر قرار دارند.

اختلاف حقوقی جاری بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و ریپل در دسامبر ۲۰۲۰ آغاز شد، زمانی که SEC اقدام قانونی را علیه ریپل آغاز کرد و ادعا کرد که ۱.۳ میلیارد دلار با ارائه توکن بومی ریپل یعنی «XRP» به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده جمع آوری کرده است.

لینک کوتاه: b2n.ir/t58912 


 

عضو هیئت‌اجرایی بانک مرکزی اروپا: یورو دیجیتال، پول قابل‌برنامه‌ریزی نخواهد بود
صرافی نوبیتکس از ایردراپ فلر به هولدرهای ریپل (XRP) پشتیبانی می‌کند
قانون‌گذاران ژاپنی: ارزهای دیجیتال نیازمند نظارتی مانند بانک‌ها هستند
پلیس فتا الزامات فعالیت صرافی‌ها را منتشر کرد
خبر خوش برای علاقه‌مندان ریپل

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

XRP,ریپل,صرافی,نوبیتکس,ایردراپ,فلر,هولدرهای ریپل

صرافی نوبیتکس از ایردراپ فلر به هولدرهای ریپل (XRP) پشتیبانی می‌کند

صرافی نوبیتکس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد از ایردراپ توکن شبکه فلر به کاربران واجد شرایطی که هولدر XRP بوده‌اند پشتیبانی می‌کند.

خبر - ۱ هفته پیش
ژاپن,قانون گذاری,آژانس خدمات مالی ژاپن

قانون‌گذاران ژاپنی: ارزهای دیجیتال نیازمند نظارتی مانند بانک‌ها هستند

قانون‌گذاران مالی در ژاپن از نهادهای نظارتی جهان می‌خواهند که با ارزهای دیجیتال نیز مانند حوزه بانکداری رفتار کند و خواستار وضع قوانین سخت‌‌گیرانه‌تر برای این بخش هستند. به گفته مامورو یاناسه، معاون مدیرکل دفتر توسعه استراتژی و مدیریت آژانس خدمات مالی ژاپن، ارزهای دیجیتال باید کنترل شوند.

خبر - ۱ هفته پیش
پلیس فتا,صرافی,داخلی,کریپتولند,قانون گذاری,رمزارز,ارز دیجیتال

پلیس فتا الزامات فعالیت صرافی‌ها را منتشر کرد

پلیس فتا الزامات مورد نیاز برای فعالیت صرافی‌ها و کارگزاری‌های ارز دیجیتالی را منتشر کرد. این الزامات قوانین سخت‌گیرانه‌تری از آنچه صرافی‌ها تاکنون با آن درگیر بوده‌اند را برای آن‌ها وضع کرده است.

خبر - ۱ هفته پیش
ریپل,کمیسیون بورس آمریکا,قانون گذاری

خبر خوش برای علاقه‌مندان ریپل

مدیر سابق روابط توسعه‌دهندگان ریپل، مت همیلتون بار دیگر به جامعه طرفداران ریپل اعلام کرد که شایعات مربوط به خرید احتمالی توکن ریپل توسط دولت از بازار امکان‌پذیر نخواهد بود و دلیل اصلی او این است که ارزش ارزهای دیجیتال توسط کاربران آن‌ها به این ارزها نسبت داده می‌شود.

خبر - ۱ هفته پیش
روسیه,قانون گذاری,ارزدیجیتال بانک مرکزی,ارز دیجیتال ملی,تحریم‌

روسیه توسعه سیستم تسویه‌حساب ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌کند

به گزارش روزنامه روسی کمرسانت، با ادامه‌یافتن تحریم‌ها، بانک مرکزی این کشور در حال توسعه یک سیستم تسویه‌حساب بین‌المللی برای استفاده از ارز دیجیتال ملی خود است.

خبر - ۲ هفته پیش
قانون گذاری,برزیل,انگلستان,السالوادور,جمهوری آفریقای مرکزی,امارات متحده عربی,NFT

رویدادهای تاریخ‌ساز دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

حتی در بحبوحه آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال و حملات مکرر عمومی به این صنعت، برخی از دولت‌ها شجاعت پذیرش این نوآوری را پیدا کردند و نام آنها در فهرست برترین‌ها قرار گرفته است. برای مثال، امارات متحده عربی و السالوادور به پیشبرد دستور کار ارزهای دیجیتال خود ادامه دادند و بریتانیا هم تلاش زیادی برای ایجاد پایه‌های نظارتی نشان داد. در این میان، برزیل و آفریقا نیز به طور قانونی ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناختند.

خبر - ۲ هفته پیش
آمریکا,چهارچوب نظارتی,ارزهای دیجیتال,صرافی,FTX,قانون گذاری

قانون‌گذاران آمریکا برای تعیین چهارچوب نظارتی جدید در ارزهای دیجیتال تحت‌ فشار هستند

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، قانون‌گذاران ایالات متحده آمریکا از زمانی که صرافی FTX در ماه نوامبر (آبان) اعلام ورشکستگی کرد، در حال ارزیابی مجدد صنعت ارزهای دیجیتال هستند و برای تعیین چهارچوب نظارتی جدید در ارزهای دیجیتال تحت‌ فشار قرار گرفته‌اند. قانون‌گذاران از کمیسیون بورس آمریکا تقاضا دارند که رویکردی تهاجمی در بازار ارزهای دیجیتال اتخاذ کند.

خبر - ۳ هفته پیش
ارزهای دیجیتال,ایتالیا,مالیات,قانون گذاری

ایتالیا اخذ مالیات ۲۶درصدی از ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

پارلمان ایتالیا به‌تازگی برنامه بودجه جورجا ملونی، نخست‌وزیر این کشور را تصویب کرده است. بر اساس برنامه ملونی، از ابتدای سال ۲۰۲۳ معامله‌گران ایتالیایی ارزهای دیجیتال ملزم به پرداخت ۲۶درصد مالیات بر عایدی سرمایه خود خواهند بود. ضمن اینکه معاملات ارزهای دیجیتال در این کشور در صورتی مشمول مالیات می‌شوند که سود حاصل از آنها در هر دوره مالیاتی بیش از ۲٬۰۰۰ یورو باشد.

خبر - ۳ هفته پیش
ارز دیجیتال,چانگ پنگ ژائو,صرافی,کوین بیس,ریپل,کریس لارسن,گری وانگ

میلیاردرهای ارز دیجیتال طی ۹ ماه گذشته ۱۱۶میلیارد دلار از دست داده‌اند

ادامه بازار نزولی و شروع موج ورشکستگی‌های بزرگ میان فعالان صنعت ارزهای دیجیتال، تنها طی ۹ ماه گذشته باعث از بین رفتن ۱۱۶میلیارد دلار از ثروت بنیان‌گذاران و سرمایه‌گذاران شناخته‌شده این بخش شده است.

خبر - ۱ ماه پیش