پرونده ریپل: قاضی اجازه دسترسی کمیسیون بورس آمریکا به چت‌های کارکنان ریپل را صادر کرد

ریپل از طرف قاضی دستور گرفته است تا اطلاعات مربوط به پیام‌های کارکنان خود در پیام‌رسان اسلک (Slack) را به طور کامل به کمیسیون بورس آمریکا ارائه کند. این شرکت مدعی شده است که تهیه این اطلاعات هزینه‌ای ۱ میلیون دلاری دارد.

ریپل,کمیسیون بورس آمریکا

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ارزدیجیتال، سارا نتبرن (Sarah Netburn)، قاضی پرونده ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به شرکت ریپل دستور داده است تا ۱ میلیون پیام مربوط به کارکنان خود در اسلک را که در گزارش قبلی از ارائه آنها خودداری شده بود، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه کند.

با وجود اینکه ریپل ادعا می‌کند ارائه تمام پیام‌های موجود در اسلک هزینه‌ای ۱ میلیون دلاری برای این شرکت در پی دارد، قاضی اعلام کرده است که این پیام‌ها شواهدی ضروری و خاص برای رسیدگی به پرونده شکایت کمیسیون بورس از ریپل است که در آن این شرکت چند ملیلیارد دلاری متهم به فروش غیرقانونی توکن‌های «XRP» به صورت اوراق بهادار ثبت‌نشده است.

کمیسیون بورس آمریکا در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) شکایتی را علیه ریپل و مدیران این شرکت یعنی کریس لارسن (Christian Larsen) و برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) تنظیم و آنها را متهم کرد که توکن‌های XRP را، که از نظر این کمیسیون اوراق بهادار محسوب می‌شوند، بدون ثبت به فروش رسانده است.

بر اساس گزارش «Law360»، کمیسیون بورس آمریکا روز ۹ اوت (۱۸ مرداد) درخواست اصلی خود را برای الزام ریپل به دادگاه ارائه کرد و مدعی شد که پیام‌های ردوبدل‌شده میان کارکنان این شرکت «مربوط به ادعاها و دفاعیه‌های هر دو طرف دعوی است و با ملزومات پرونده تناسب دارد». کمیسیون بورس همچنین اعلام کرد که ریپل باید علاوه بر پیام‌های موجود در اسلک، پیام‌های مربوط به ۲۲ ایمیل سازمانی خود را هم به دادگاه ارائه کند.

کمیسیون بورس ماه گذشته به قاضی نتبرن گفته بود که فایل مربوط به پیام‌های اسلک که از سوی ریپل ارائه‌شده است ناقص به نظر می‌رسد. ریپل ابتدای این موضوع را تکذیب کرد اما کمی بعد مدعی شد که اشتباهی در پردازش اطلاعات رخ داده و در نهایت باعث شده است تا این شرکت تنها بخش کوچکی از پیام‌های مربوطه را پردازش کند و بیش از ۱ میلیون پیام مفقود شود.

کمیسیون بورس آمریکا در واکنش به این موضوع اعلام کرد که کوتاهی ریپل در ارائه کامل داده‌های مربوط به پیام‌های کارکنانش در اسلک به شدت زیان‌بار بوده و اطلاعاتی که این کمیسیون از ریپل دریافت کرده نشان می‌دهد که بقیه پیام‌ها هم بسیار مهم هستند.

کمیسیون بورس گفته است:

«این پیام‌ها شامل گفتگوهایی درباره تمایل ریپل به ایجاد نوسان در معاملات XRP، تأثیر اعلامیه‌ها و دخالت‌های ریپل بر قیمت XRP و همچنین ارتباط [خود] شرکت با این موضوع، ارتباط و اهمیت محوری فروش XRP و تجارت کلی شرکت ریپل و وضعیت قانونی توکن XRP است.»

ریپل گفته است که حکم دادگاه برای ارائه پیام‌های مربوط به کارکنان این شرکت، با توجه به هزینه ۱ میلیون دلاری و زمان چند ماهه‌ای که صرف تهیه آنها می‌شود، کاری ناعادلانه و غیرمنطقی است. قاضی نتبرن هم در پاسخ گفته است که اهمیت این پیام‌ها برای پرونده بسیار بیشتر از هزینه‌ای است که ریپل برای تهیه آنها پرداخت می‌کند.

قاضی نتبرن دراین‌باره گفته است:

«توافق قبلی ریپل برای ارائه پیام‌های موجود در اسلک، ارتباط بین منابع دو طرف دعوی و تعداد پیام‌هایی که مورد مناقشه قرار گرفته است، نسبت به هرگونه مسئولیتی که به ریپل تحمیل شود از اهمیت بیشتری برخورداری است.»

لینک کوتاه: b2n.ir/s77964 

اطمینان مدیرعامل ریپل از پیروزی شرکت ریپل، در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده!
مدیرعامل بایننس: موسسات مالی در حال اوج گیری هستند
جلسه علنی مجلس؛ ماینرهای از کار افتاده چین در آینده نزدیک وارد ایران خواهند شد
ادامه فشار SEC بر شرکت‌های ارز دیجیتال: به ما مراجعه کنید!
بانک مرکزی روسیه به بانک‌های این کشور دستور داد تراکنش‌های مرتبط با صرافی‌های ارز دیجیتال را مسدود کنند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

روسیه,قانون گذاری

بانک مرکزی روسیه به بانک‌های این کشور دستور داد تراکنش‌های مرتبط با صرافی‌های ارز دیجیتال را مسدود کنند

بانک مرکزی روسیه از بانک‌ها و مؤسسات مالی این کشور خواسته است کارت‌های اعتباری و تراکنش‌های الکترونیکی را که با صرافی‌های ارز دیجیتال در ارتباط هستند مسدود کنند. این نهاد دولتی از فعالیت‌های مرتبط با ارز دیجیتال با عنوان «اقتصاد زیرزمینی» یاد کرده است.

خبر - ۴ روز پیش
قانون گذاری

پرونده اپل و اپیک گیمز به نفع پذیرش ارزهای دیجیتال خواهد بود

بر اساس حکمی که قاضی پرونده اپل و اپیک گیمز (Epic Games) صادر کرده است، توسعه‌دهندگان اپ استور (App Store) از این پس می‌توانند از روش‌های پرداختی‌ای به‌غیر از روش پیش‌فرض اپل هم استفاده کنند. این اتفاق می‌تواند ارزهای دیجیتال را به‌عنوان گزینه‌ای برای برنامه‌های فعال در اپ استور مطرح کند.

خبر - ۵ روز پیش
مجلس,قانون گذاری,ایران

نیمه‌دوم امسال وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال در ایران مشخص می‌شود

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به بررسی موضوع ارزهای دیجیتال در کمیسیون اقتصادی عنوان کرد که مجلس به‌دنبال قانونی‌کردن جایگاه ارزهای دیجیتال در کشور است.

خبر - ۵ روز پیش