پرونده قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال روی میز کمیسیون اقتصادی مجلس

احکام قانونی پیشنهادی مرتبط با ساماندهی وضعیت ارزهای دیجیتال در کارگروه اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

ارز دیجیتال در ایران,صرافی ارز دیجیتال,قانون گذاری

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از میهن بلاکچین ، کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در روزهای یک‌شنبه، دوشنبه و‌سه شنبه (۱۴، ۱۵ و ۱۶ شهریور ماه) جلسات خود را در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌کنند.

بر اساس این گزارش انتخاب نمایندگان داوطلب واجد شرایط برای عضویت در هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، در اجرای تبصره(۳) ماده (۵۷) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، عضویت در کمیسیون‌های مشترک طرح‌های الزام به انتشار اطلاعات و شفافیت، عضویت در کمیسیون مشترک طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی به همراه رای گیری تقاضای اعمال ماده (۲۳۴) آیین‌نامه داخلی مجلس در خصوص مغایرت‌های قانونی در اجرای قانون چک ب) اجرای ماده (۱۱) قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، رای‌گیری نهایی در خصوص تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت شستا از سال ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۹ و ادامه بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه دستور کار روز یک‌شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس است.

همچنین کارگروه بازار سرمایه جهت بررسی طرح اصلاح موادی از قانون اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران و کارگروه اقتصاد دیجیتال جهت بررسی احکام قانونی پیشنهادی مرتبط با ساماندهی وضعیت ارزهای دیجیتال در کشور روز دوشنبه هفته جاری تشکیل جلسه می‌دهند.

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش این کمیسیون درباره وضعیت استخراج ارزهای دیجیتال در دستور کار پارلمان قرار دارد، گفت:

«در روزهای آینده این گزارش در صحن مجلس قرائت خواهد شد.»

وی ادامه داد:

«پس از قرائت این گزارش براساس ماده ۴۵ آن را تبدیل به طرحی خواهیم کرد که در آن سازوکارهای جدیدی برای ارزهای دیجیتال و فعالیت در این زمینه در نظر گرفته شود، سایر کشورها نیز در این زمینه ورود پیدا کرده‌اند به‌گونه‌ای که برخی از کشور‌ها ضابطه‌مندی ارزهای‌دیجیتال را به‌طور کامل پذیرفته و برخی دیگر نیز هنوز اقدام نکرده‌اند که ما نیز باید این بازار را ضابطه‌مند کنیم.»

پورابراهیمی با ابراز اینکه در طرح مجلس برای وزارت‌خانه‌های نیرو، ارتباطات، اقتصاد و بانک مرکزی تکالیفی را در جهت سامان‌دهی بازار رمزارزها تعیین خواهیم کرد، اضافه کرد:

«مجلس درصدد این است صرافی‌های تخصصی در حوزه ارزهای دیجیتال ایجاد شود تا مبادلات در این حوزه هدفمند شود.»

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید به اینکه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نباید موضوع ارزهای دیجیتال را رها کنند، گفت:

«سایت‌هایی که در این خصوص در حال اقدام هستند باید در چهارچوب ضوابط کشور عمل کنند که باید قوانینی در این زمینه تدوین شود.»

لینک کوتاه: b2n.ir/e70226 

رجب طیب اردوغان: ترکیه در حال جنگ با ارزهای دیجیتال است
نقش احتمالی بایننس در دستکاری بازار ارز دیجیتال بررسی می‌شود
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: ساماندهی تبادل ارزهای دیجیتال در اولویت است
رکورد خروج روزانه اتریوم از صرافی های متمرکز شکسته شد
اطمینان مدیرعامل ریپل از پیروزی شرکت ریپل، در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط