پلیس انگلیس به دنبال اختیارات بیشتر برای کنترل و ضبط ارزهای دیجیتال مجرمان است

طبق گفته پلیس لندن، دولت باید تغییرات قانونی بیشتری برای مقابله با انتقال ارزهای دیجیتال توسط مجرمان اعمال کند. مقامات در تلاش‌اند که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، از قوانین مشابهی که در معاملات نقدی پیروی می‌شود، استفاده کنند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

پلیس انگلیس به دنبال اختیارات بیشتر برای کنترل و ضبط ارزهای دیجیتال مجرمان است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از فین‌بلد، میک گالاگر (Mick Gallagher)، رئیس اداره کارآگاهان لندن گفت:

«گفتگوهایی در مورد چگونه تراز کردن ارزهای دیجیتال با همان نوع رویکردی که در مورد جرایم مبتنی‌بر پول نقد اعمال می‌شود داریم. ارزهای دیجیتال، قابل دیدن نیستند، سریع هستند، در تمام جهان در‌جریان هستند و قابل لمس نیستند.»

این اقدامات پلیس لندن پس از آن صورت می‌گیرد که سازمان تنظیم مقررات مالی کشور (FCA) گفت که بیشتر مشاغل موجود در حوزه ارزدیجیتال به طور کامل با سیاست‌های ضد‌پولشویی مطابقت ندارند.

علاوه بر این، FCA مهلتی را که باید مشاغل حوزه ارزهای دیجیتال در کشور ثبت نام می‌کردند را  هشت ماه به تعویق انداخت. در حال حاضر، فقط پنج شرکت در حوزه ارز‌های دیجیتال به صورت رسمی به ثبت FCA رسیده‌اند. ۹۰ شرکت دیگر از طریق طرح اجازه موقت، در حال ارزیابی هستند.

قابلیت‌های بیت کوین برای کمک به فعالیت‌های مجرمانه، از جمله دلایلی است که منتقدان را وا‌می‌دارد تا برای ممنوعیت دارایی‌های این افراد، فشار ‌آورند.

علاوه بر این، نهاد‌های قضایی دیگری نیز در حال فعالیت برای نظم بخشیدن به این حوزه هستند. به عنوان مثال، در اوایل سال جاری، بانک مرکزی اروپا با اشاره به نگرانی‌های مربوط به پولشویی، وضع قوانین جهانی در بیت کوین را خواستار شد.

اخیراً چین نیز با بیان این‌که ارز‌های دیجیتال می‌تواند سیستم مالی را بی‌ثبات کنند، از ممنوعیت استخراج و معاملات ارز‌های دیجیتال خبر داد. پیرو این اخبار، قیمت بیت کوین نیز تقریباً ۵۰ درصد از بالاترین میزان تاریخ خود در ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) یعنی ۶۴,۸۰۰ دلار سقوط کرد.

در آن روی سکه، علی‌رغم شک و تردید نظارت‌کنندگان، بیت کوین شاهد افزایش سرمایه‌گذاران سازمانی بوده است. علاوه بر این ، وام‌دهندگان مانند گلدمن ساکس (Goldman Sachs) و  استانداردچارترد (Standard Chartered)، زمینه‌ها برای معاملات ارزهای دیجیتال را برای نفوذ بیشتر در رقابت فعلی فراهم کرده‌اند.

لینک کوتاه:  b2n.ir/p95438 

بانک مرکزی آفریقای جنوبی مشغول انجام مطالعه بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی است
بانک مرکزی اوکراین رسما اجازه صدور ارز دیجیتال را دریافت کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

نیجریه,ارز دیجیتال,مقررات

افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در نیجریه به رغم سخت‌گیری‌های دولت

پذیرش ارزهای دیجیتال در نیجریه به‌رغم سخت‌گیری‌های دولت این کشور به رشد خود ادامه می‌دهد؛ به طوری که حجم معاملات نظیر به نظیر بیت کوین در این کشور دومین هفته قدرتمند خود را پشت‌ سر گذاشته و رکورد جدیدی ثبت کرده است.

خبر - ۱۱ ساعت پیش
ارزهای دیجیتال,ارز دیجیتال بانک مرکزی,بیت کوین,قانون‌گذاری

بانک مرکزی آفریقای جنوبی مشغول انجام مطالعه بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی است

لستیا کانیاگو، رئیس بانک مرکزی آفریقای جنوبی (SARB) بار دیگر تایید کرد که این نهاد در حال امکان سنجی و انجام مطالعات برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور است. کانیاگو در مجمع عمومی سالیانه بانک مرکزی آفریقای جنوبی عنوان کرد که نهاد تحت هدایت وی، مشغول انجام مطالعاتی در زمینه پیشرفت‌های بانک مرکزی سایر کشورها در حوزه ارز دیجیتال بانک مرکزی است.

خبر - ۲ روز پیش
کاردانو,آلت کوین,ارز دیجیتال

پیتر برانت: احتمال ریزش ۶۰ تا ۹۰ درصدی کاردانو وجود دارد

پیتر برنت، تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال، ضمن اشاره به یک الگوی نزولی کلاسیک در نمودار کاردانو، عنوان کرده است که قیمت کاردانو ممکن است با سقوطی ۹۰ درصدی روبه‌رو شود. این در حالی است که برخی از کارشناسان دیگر هم از احتمال سقوط قیمت کاردانو خبر داده‌اند.

خبر - ۳ روز پیش