پل میان‌زنجیره‌ای هورایزن ۱۰۰ میلیون دلار هک شده است

هورایزن (Horizon)، یک پل میان‌زنجیره‌ای ویژه توکن‌های غیرمثلی که تیم هارمونی (Harmony) آن را توسعه داده، هک شده و ۱۰۰ میلیون دلار را از دست داده است. تیم هارمونی قصد دارد با همکاری با مقامات ملی و کارشناسان حوزه بلاک چین این مسئله را بررسی کند. در حال حاضر، در آدرس هکر ۹۹ میلیون دلار اتریوم وجود دارد. گفتنی است که پس از انتشار اخبار مربوط به این هک، قیمت توکن هارمونی حدود ۹ درصد کاهش یافت.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

هک,Horizon,هورایزن,توکن‌های غیرمثلی,Harmony,هارمونی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، طبق اعلام رسمی تیم پروژه در اوایل این جمعه، پل زنجیره‌ای هارمونیز هورایزن(Harmony’s Horizon) دچار هک ۱۰۰ میلیون دلاری شده است.

تیم هارمونی با مقامات ملی و کارشناسان تحلیل بلاک‌چین برای بررسی این سرقت تماس گرفته است.

آدرس مجرم، که در اطلاعیه لینک شده بود، در حال حاضر دارای ۹۹ دلار اتر است.

بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، هارمونی (ONE)، توکن اصلی بلاک‌چین، به خاطر خبر نزدیک به ۹ درصد سقوط کرده است.

آسیب‌پذیری پل‌های توکنی برای مدتی طولانی موضوع داغ صنعت ارزهای دیجیتال بوده است. در ژانویه، ویتالیک بوترین اتریوم در یک پست «Reddit» اظهار داشت که آنها «محدودیت‌های امنیتی اساسی» دارند. پل‌های توکن به دلیل فناوری پیچیده خود اغلب قربانی هک می‌شوند.

همانطور که توسط یوتودی گزارش شده است، زنجیره جانبی «Reddit»، که بازی ویدیویی آنلاین مبتنی بر توکن اکسی اینفینیتی را توان میبخشد، در اواخر ماه مارس با هک ۶۵۰ میلیون دلاری مواجه شد که گمان می‌رود یکی از بزرگ‌ترین هک‌ها در دنیای مالی غیرمتمرکز باشد. بعدها مشخص شد که این سرقت توسط هکرهای کره شمالی سازماندهی شده است.

در ماه فوریه، بازیگران بد دست به سرقت از «Wormhole» زدند و بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارزهای دیجیتال را سرقت کردند.

طبق داده‌های ارائه‌شده توسط «Dune Analytics» مستقر در نروژ، مجموعا ۱۱.۷ میلیارد دلار در پل‌های مختلف اتریوم به وسیله تقریباً ۲۵۰۰۰ سپرده‌گذار منحصربه‌فرد قفل شده است.

لینک کوتاه: b2n.ir/p22218 

 

کاهش ۸۰درصدی ارزهای دیجیتال سرقت‌شده توسط هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳
حساب توییتری ویتالیک بوترین هک شد
کانال تلگرام پپه هک شد
شکایت از اتمیک والت به‌دلیل زیان ۱۰۰میلیون دلاری ناشی از هک
گزارش: هکرهای کره شمالی در سال جاری تاکنون ۲۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت برده‌اند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

ویتالیک بوترین,هک,اتریوم

حساب توییتری ویتالیک بوترین هک شد

یک هکر ناشناس حساب کاربری ویتالیک بوترین، یک از بنیان‌گذاران اتریوم، در پلتفرم اکس (توییتر سابق) را هک کرده و با انتشار یک لینک مخرب برای تبلیغ NFTهای رایگان و تقلبی بیش از ۶۹۱,۰۰۰ دلار دارایی کاربران را سرقت کرده است. برخی بر این باورند که این اتفاق یک حمله «SIM Swapping» (مبادله سیم‌ کارت) بوده و بوترین باید مسئولیت آن را برعهده بگیرد.

خبر - ۲ هفته پیش
کانال تلگرام,پپه‌,هک,توییتر,pepecoineth

کانال تلگرام پپه هک شد

گردانندگان میم کوین پپه به‌تازگی در توییتر اعلام کرده‌اند دسترسی خود را به کانال تلگرامی «قدیمی» این پروژه از دست داده‌اند و دیگر کنترلی روی محتوایی که در این کانال قرار می‌گیرد، ندارند. گفته می‌شود یک حساب توییتری وابسته به پپه نیز با یوزرنیم «LordKekLol» به دست هکرها افتاده است. طبق این توییت، در حال حاضر تنها صفحه توییتر پپه (pepecoineth) موردتأیید گردانندگان این پروژه است.

خبر - ۲ هفته پیش
اتمیک والت,شکایت,هک,بلاک‌چین الیپتیک

شکایت از اتمیک والت به‌دلیل زیان ۱۰۰میلیون دلاری ناشی از هک

طبق گزارش‌ رسانه‌های آلمانی، گروهی متشکل از ۵۰ سرمایه‌گذاران بزرگ در روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع از اتمیک والت به‌دلیل زیان ناشی از هک ۱۰۰میلیون دلاری در ماه ژوئن (خرداد) شکایت کردند. به گفته وکلا، در جریان این هک که حداقل ۵٬۵۰۰ کیف پول را تحت‌تأثیر قرار داد این گروه از شاکیان مجموعاً ۱۲میلیون دلار از دست داده‌اند. شرکت تحلیل بلاک‌چین الیپتیک، گروه هکری لازاروس وابسته به دولت کره شمالی را مسئول این حمله اعلام کرده بود.

خبر - ۱ ماه پیش
گزارش,هک,هکرهای کره شمالی,کره شمالی,سرقت

گزارش: هکرهای کره شمالی در سال جاری تاکنون ۲۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت برده‌اند

بر اساس گزارشی که روز جمعه توسط شرکت اطلاعاتی بلاک‌چین «TRM Labs» منتشر شد، اگرچه سال هنوز به پایان نرسیده است، هکرهای مرتبط با کره شمالی در سال ۲۰۲۳ بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را دزدیده‌اند که بیش از ۲۰ درصد کل ارزهای دیجیتال سرقت شده در سال ۲۰۲۳ را تشکیل می‌دهد.

خبر - ۱ ماه پیش
کرو فایننس,یونی سواپ,هک,CRV

سقوط یک میلیارد دلاری ارزش کل سرمایه قفل‌شده کرو فایننس به‌دنبال اکسپویت اخیر آن

بر اساس داده‌های دیفای‌لاما، ارزش کل سرمایه‌های قفل‌شده در پروتکل کرو فایننس طی ۲۴ ساعت، حدود ۵۰ درصد کاهش یافت و از ۳.۲۶میلیارد دلار در ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) به ۱.۷۳۱میلیارد دلار رسیده است. دلیل این سقوط را می‌توان به اکسپویتی نسبت داد که باعث افزایش ترس از انحلال و ناتوانی در پرداخت مطالبات توسط این پروتکل شده است. طبق برخی از برآوردها، حدود ۷۰میلیون دلار از حداقل ۴ استخر نقدینگی در کرو فایننس به سرقت رفته است.

خبر - ۱ ماه پیش
پالی نتورک,هکر,هک,PolyNetwork,چانگ‌پنگ ژائو

پالی نتورک بار دیگر مورد حمله هکرها قرار گرفت

پالی نتورک (PolyNetwork)، یکی از پلتفرم‌های معروف دیفای، بار دیگر قربانی یک حمله هکری شد. در حمله اخیر، هکرها مقدار قابل توجهی از دارایی‌ها را در زنجیره‌های مختلف صادر کردند. این هک توسط شرکت امنیتی پکشیلد (PeckShield) در اوایل صبح امروز شناسایی شد.

خبر - ۲ ماه پیش
هک,کلاهبرداری,ارز دیجیتال,ایلان ماسک,جو بایدن

شهروند بریتانیایی که در هک حساب‌های جو بایدن و ایلان ماسک دست داشت به ۵ سال زندان محکوم شد

اخیراً یک شهروند بریتانیایی به دلیل ارتکاب جرایم سایبری از جمله سرقت دارایی‌های دیجیتالی به ارزش ۷۹۴ هزار دلار به پنج سال زندان محکوم شد. جوزف جیمز اوکانر که با عنوان «PlugwalkJoe» شناخته می‌شود علاوه بر حکم زندان، به بازپرداخت ۷۹۴ هزار دلار محکوم شد.

خبر - ۲ ماه پیش
استیبل کوین,استردی فایننس,اکسپلویت,پلتفرم وام‌دهی,هک

بازار استیبل کوین استردی فایننس پس از اکسپلویت ۸۰۰هزار دلاری اخیرش بازگشایی شد

پلتفرم وام‌دهی استردی فایننس اعلام کرد که ۳ روز پس از اکسپلویت اخیرش، بازار استیبل کوین خود را را بازگشایی و امکان دسترسی کاربران به دارایی‌هایشان را فراهم کرده است.

خبر - ۳ ماه پیش
اتمیک ولت,الیپتیک,هک,سرقت,لازاروس,کره شمالی

بررسی‌های الیپتیک نشان می‌دهد که بیش از ۱۰۰میلیون دلار از اتمیک ولت به سرقت رفته است

شرکت تحلیل بلاک‌چین الیپتیک در آخرین گزارش خود اعلام کرد که بررسی بیش از ۵٬۵۰۰ کیف پول متعلق به کاربران اتمیک ولت نشان می‌دهد که در جریان هک اخیر بیش از ۱۰۰میلیون دلار به سرقت رفته است. این شرکت، همچنین این حمله را با گروه لازاروس مرتبط می‌داند، یک گروه هکر وابسته به کره شمالی که تاکنون بیش از ۲میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت کرده است.

خبر - ۳ ماه پیش