پنج ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

آیا بلاتکلیفی بیت کوین نزدیک به مرز ۴۸,۰۰۰ دلار منجر به افزایش رزرو سود می‌شود؟ آیا آلت کوین‌ها می‌توانند وجوهی را که از بازار بیت کوین خارج می‌شوند به سمت خود جذب کنند؟ در ادامه نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر هفته که ممکن است طی چند روز آینده روند صعودی خود را افزایش دهند مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم. با ما باشید.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

title

بیت کوین (BTC) در نزدیکی مرز ۴۸,۰۰۰ دلار با چالشی سخت از سوی فروشنده‌ها روبرو شده است. سطوح خرید و فروش حاکی از آن هستند که فروشندگان سطح ۴۸,۰۰۰ دلار جایگاه خود را حفظ کرده‌اند.

پلن بی (PlanB)، خالق مدل انباشت به جریان قیمت بیت کوین، گفته است اگر بیت کوین بتواند ماه آگوست (مرداد و شهریور) را با قیمتی بالای ۴۷,۰۰۰ دلار به پایان برساند، قیمت نهایی « سناریوی بدترین حالت» در پایان سال در تراز ۱۳۵,۰۰۰ دلار ممکن است محقق شود.

با وجود رکودی جزئی، پذیرش نهادی بیت کوین همچنان در حال افزایش است. پرونده‌های مربوط به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نشان می‌دهد که چهار شرکت مدیریت دارایی بزرگ، سهام تراست بیت کوین گری اسکیل را خریداری کرده‌اند.

یک نظرسنجی از ۴۲,۰۰۰ نفر در ۲۷ کشور جهان که توسط وب سایت مقایسه محصولات «Finder » انجام شده است، میزان پذیرش بالای این ارز را در آسیا نشان می‌دهد. در میان کشورهای بررسی شده، ویتنام با ۴۱ درصد از بالاترین میزان پذیرش برخوردار است؛ پس از آن نیز هند و اندونزی با ۳۰ درصد پذیرش در رتبه های بعد قرار دارند.

پاسخ دهندگان در انگلستان و ایالات متحده در مقایسه با همتایان آسیایی خود، نرخ پذیرش پایینی بین ۸ و ۹ درصد را گزارش کردند. با این حال، این گزارش هشدار داد که «با توجه به زیرساخت‌های مختلف گوگل در هر منطقه، همه نظرسنجی ها نمی‌توانند در سطح ملی نماینده آن منطقه باشند».

آیا بلاتکلیفی بیت کوین نزدیک به مرز ۴۸,۰۰۰ دلار منجر به افزایش رزرو سود می‌شود؟ آیا آلت کوین‌ها می‌توانند وجوهی را که از بازار بیت کوین خارج می‌شوند به سمت خود جذب کنند؟ در ادامه نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر هفته که ممکن است طی چند روز آینده روند صعودی خود را افزایش دهند مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم. با ما باشید.

بیت کوین

بیت کوین روز ۱۴ آگوست (۲۳ مرداد) از خط مقاومت الگوی گوه صعودی کاهش یافت. این نشان می‌دهد که فروشنده‌ها تسلیم نشده‌اند و به شدت از این خط مقاومت دفاع می‌کنند.

 


جفت ارز  بیت کوین/تتر (BTC/USDT) اکنون می‌تواند تا خط حمایت گوه سقوط کند که به نوبه خود عامل جذب خریداران به سمت این ارز خواهد بود. در صورت کاهش قیمت از این سطح، خریدارها دوباره سعی می‌کنند روند صعودی را از سر بگیرند. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این گوه، الگوی نزولی مذکور را بی اعتبار کرده و راه را برای رالی بیت کوین تا مرز ۵۳,۰۰۰ دلار و سپس ۶۰,۰۰۰ دلار باز می‌کند.

میانگین‌های متحرک شیبی صعودی داشته و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد بازار تحت کنترل خریدارها می‌باشد.

بر خلاف این فرض، اگر فروشنده‌ها  قیمت را تا زیر گوه کاهش دهند، این جفت ارز می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۲,۶۸۲ دلار) برسد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، خریدارها یکبار دیگر تلاش می‌کنند تا روند صعودی را از سر بگیرند.

اما اگر قیمت تا مرز میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، احتمال دارد این جفت ارز تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۷,۱۷۶ دلار) کاهش یابد.

  


ظاهراً فروشنده‌ها در منطقه‌ای بین ۴۶,۷۴۳.۴۷ دلار و ۴۸,۱۴۴ دلار با چالش سختی روبرو هستند. آنها در نمودار ۴ ساعته قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰  پایین کشانده‌اند. در صورت شکست قیمت زیر این حمایت مهم، این جفت ارز می تواند حتی تا ۴۳,۷۷۰ دلار و پس از آن، تا ۴۲,۴۵۱.۶۷ دلار کاهش یابد.

مسطح شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و واقع شدن RSI در نزدیکی نقطه میانی نشان می‌دهد که مومنتوم حرکت صعودی احتمالاً در حال ضعیف شدن است.

اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و از منطقه مقاومت بالاسری عبور کند، نشان می دهد که خریدارها با هر افت جزئی قیمت مشغول خرید می‌شوند. این اتفاق می‌تواند نشان دهنده از سرگیری حرکت صعودی این ارز باشد.

اتریوم کلاسیک

 روز ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد)، قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) بالای مقاومت بالاسری موجود در تراز ۶۳.۵۶ دلار شکست و با بسته شدن در همین سطح، یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد. هدف این الگوی صعودی ۹۴.۹۱ دلار است.

 


معمولاً پس از شکستن یک الگو، قیمت کاهش می‌یابد و سطح شکست را بار دیگر لمس می‌کند. در این مورد، احتمال دارد طی چند روز آینده جفت ارز اتریوم کلاسیک/تتر (ETC/USDT) سطح ۶۳.۵۶ دلار را دوباره لمس کند. اگر خریدارها موفق شوند این سطح را به یک حمایت خوب تبدیل کنند، این جفت ارز می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۷ دلار) و قرارگرفتن RSI در منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که خریدارها برتری دارند. اگر قیمت به زیر ۶۳.۵۶ دلار برسد، این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد.

بازگشت قدرتمند از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می‌دهد که احساسات صعودی حاکم بر بازار این ارز همچنان بدون تغییر باقی مانده‌اند. پس از آن، خریداران یکبار دیگر تلاش خواهند کرد روند صعودی خود را از سر بگیرند. اگر فروشنده‌ها قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند، این دیدگاه مثبت اعتبار خود را از دست می‌دهد. این امر می‌تواند منجر به کاهش قیمت تا SMA ۵۰  روزه (۵۱ دلار) شود.

 


نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که این جفت به طور کلی در یک روند صعودی قرار دارد. فروشنده‌ها تلاش می‌کنند تا این حرکت صعودی را در ۷۶.۱۶ دلار متوقف کنند، اما نشانه مثبت موجود این است که خریدارها  تسلط چندانی بر اوضاع نداشته‌اند. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و واقع شدن RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان دهنده برتری خریداران است.

در صورتی که خریدارها بتوانند روند افزایش قیمت را تا بالای ۷۶.۱۶ دلار پیش ببرند، مانع بعدی پیش روی آنها می‌تواند در ۸۴.۱۶ دلار باشد. برعکس، اگر فروشنده‌ها قیمت را به زیر ۷۰ دلار بکشانند، احتمال دارد این جفت ارز تا EMA ۲۰ کاهش یابد. یک جهش قوی از این سطح نشان می‌دهد که احساسات بازار مثبت است، اما شکست قیمت زیر این سطح ممکن است قیمت را تا سطح ۶۳.۵۶ دلار کاهش دهد.

ترا (LUNA)

طی چند روز گذشته، توکن LUNA متعلق به پروتکل Terra در داخل یک کانال صعودی معامله شده است. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از خط روند نزولی نشان دهنده شروع یک روند صعودی تازه می‌باشد.

 


در چهار روز گذشته فروشنده‌ها از مقاومت بالاسری در تراز قیمت ۱۸ دلار دفاع کرده‌اند. درصورتیکه قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از خط حمایت جهش کند، خریدارها یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا جفت ارز  ترا/تتر (LUNA/USDT) را به بالای ۱۸ دلار برسانند. در صورت محقق شدن این فرضیه، مانع بعدی در تراز ۱۹.۵۴ دلار و سپس ۲۲ دلار پیش روی آنها قرار می‌گیرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر این کانال و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴ دلار) برسد، نشان می‌دهد که مومنتوم این حرکت صعودی تضعیف شده است. به این ترتیب، این جفت ارز می‌تواند سطح شکست موجود در خط روند نزولی را دوباره لمس کند.

 


فروشنده‌ها دو بار موفق شدند روند افزایش قیمت را در تراز ۱۸ دلار متوقف کنند. همین امر سبب شده است این تراز به سطح قیمت مهمی تبدیل شود که باید با دقت آن را زیر نظر داشت. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش بوده و شاخص مقاومت نسبی کمی بالاتر از ۵۰ است؛ این وضعیت نشان دهنده رالی احتمالی قیمت در کوتاه مدت است.

اگر قیمت از SMA ۵۰ بازگردد، این جفت ارز می‌تواند برای مدتی در بازه‌ای بین ۱۵.۸۱ تا ۱۸ دلار معامله شود. شکست و بسته شدن قیمت بالای ۱۸ دلار می‌تواند آغاز کننده مرحله بعدی از روند صعودی این ارز باشد که احتمالاً تا رسیدن به تراز ۲۰.۸۱ دلار ادامه می‌یابد. برعکس، شکست زیر سطح ۱۵ دلار می‌تواند حاکی از شروع اصلاح عمیق‌تر قیمت به سمت ۱۳ دلار باشد.

کلایتن

ارز دیجیتال کلایتن (KLAY) روز ۱۴ آگوست (۲۳ مرداد) از مقاومت ۱.۸۱ دلاری صعود کرد، اما خریدارها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. سایه بلند روی کندل دو روز گذشته نشان می‌دهد که فروشنده‌ها به شدت از این مقاومت بالاسری دفاع می‌کنند.

 


رالی شارپی مشاهده شده طی چند روز گذشته، شاخص مقاومت نسبی (RSI) را به عمق منطقه اشباع خرید کشانده است، که نشان دهنده احتمال اصلاح جزئی یا تحکیم قیمت در چند روز آینده است. هرگونه کاهش قیمت به احتمال زیاد در حدود سطوح ۱.۶۰ دلار و سپس ۱.۴۰ دلار با حمایت خوبی برخورد می کند.

اگر قیمت از هر دو حمایت بازگردد، خریدارها یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا از سطح ۱.۸۱ دلار عبور کنند. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح، یک الگوی کف گرد را تکمیل می‌کند که هدف آن ۲.۹۰ دلار است.

در صورت کاهش قیمت تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۲ دلار)، این دیدگاه مثبت باطل می‌شود. این امر می‌تواند منجر به کاهش تا مرز SMA-۵۰  روزه (۱.۰۷ دلار) شود.

 


نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که فروشنده‌ها  دو مرتبه تلاش خریدارها برای عبور قیمت از مقاومت ۱.۸۱ دلاری را خنثی کرده‌اند. اگر فروشنده‌ها فشار فروش خود را همچنان حفظ کنند و قیمت را تا زیر ۲۰ EMA کاهش دهند، این کاهش می‌تواند تا مرز ۵۰  SMA ادامه یابد.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، خریدارها یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا مانع موجود در تراز ۱.۸۱ دلار را پشت سر بگذارند. در صورت موفقیت آنها، جفت ارز KLAY/USDT می‌تواند به ۲.۱۸ دلار برسد. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری RSI در منطقه مثبت نشان دهنده برتری خریدارها خواهد بود.

اکسی اینفینیتی

توکن بومی اکسی اینفینیتی یعنی AXS در چند هفته گذشته روند صعودی خوبی را پشت سر گذاشته و در تاریخ ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد) به بالاترین سطح خود در ۷۷.۴۸ دلار رسیده است. فیتیله بلند روی کندل این روز نشان داد که معامله‌گران در سطوح بالاتر قیمت رزرو دریافت سود را انجام داده‌اند.

 


جفت ارز AXS/USDT تا حمایت فوری ۶۳ دلار اصلاح شده است. اگر فروشنده‌ها قیمت را به زیر این سطح برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۱ دلار) کاهش یابد. دو اصلاح قبلی، جهت حرکت این ارز را از EMA-۲۰  روزه معکوس کرد.

بنابراین، خریدارها دوباره به احتمال زیاد هنگام افت قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برای خرید اقدام می‌کنند. بازگشت قدرتمند این ارز از این سطح نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت است و معامله‌گران هنگام افت قیمت، در حال خرید هستند. پس از آن، خریدارها  دوباره سعی می‌کنند روند صعودی را از سر بگیرند.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۷۷.۴۸ دلار می‌تواند مسیر احتمالی به سوی ۹۱ دلار و سپس مقاومت روانی موجود در تراز ۱۰۰ دلار را هموار کند. در مقابل، شکست و بسته شدن قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ممکن است نشانگر شروع اصلاح عمیق‌تری باشد.

 


نمودار ۴ ساعته جفت ارز AXS/USDT تشکیل یک الگوی مثلث نزولی را نشان می‌دهد که در صورت شکست و بسته شدن قیمت زیر حمایت ۶۳ دلار کامل می‌شود. هدف این الگوی معکوس، تراز ۴۸.۵۲ دلار است. مسطح شدن EMA ۲۰ - و قرارگرفتن RSI در نزدیکی نقطه میانی نشان می‌دهد که مومنتوم این حرکت صعودی در حال تضعیف است.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی عبور کند، این دیدگاه نزولی باطل می‌شود. این اتفاق می‌تواند احتمال لمس مجدد بالاترین سطح قیمت ثبت شده در تراز ۷۷.۴۸ دلار را افزایش دهد.

لینک کوتاه:

منبع: کوین‌تلگراف

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۶ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۶ مهر

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط