پولکادات جانشین ریپل می‌شود؛ چهارمین ارز بازار

پس از آن‌که کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا از ریپل به‌خاطر فروش غیرقانونی اوراق‌بهادار «XRP» شکایت کرد، پولکادات توانست رتبه چهارم با ارزش‌ترین ارز دیجیتال بازار را از آن خود کند.

mammad

منبع : Decrypt

پولکادات جانشین ریپل می‌شود؛ چهارمین ارز بازار

title

به گزارش دکریپت، افزایش قیمت پولکادات همچنان ادامه دارد. قیمت دات (DOT)، ارز دیجیتال اصلی شبکه پولکادات، در هفته‌ای که گذشت حدود ۶۰ درصد افزایش یافته و هم‌اکنون با قیمت ۱۴.۶۶ دلار معامله می‌شود.نمودار قیمت پولکادات (نمای یک روزه بازار دات/دلار)

دو روز پیش ارزش بازار پولکادات از ۱۰ میلیارد دلار عبو کرد، امروز اما ارزش این بازار با عبور از ۱۳ میلیارد دلار از ریپل پیشی گرفته و با اختلافی ۱ میلیارد دلاری در جایگاه چهارم با ارزش ترین ارزهای بازار قرار گرفته است.

پولکادات در حال حاضر با ارزش بازار ۱۳.۲ میلیارد دلار، بعد از بیت کوین، اتریوم و تتر چهارمین ارز دیجیتال با ارزش بازار است. ارزش بازار ریپل هم‌اکنون ۱۲.۸ میلیارد دلار است.


رده‌بندی برترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار

پولکادات توسط شرکت پاریتی تکنالجیز (Parity Technologies) و به رهبری گوین وود (Gavin Wood) و یوتا اشتاینر (Jutta Steiner) راه‌اندازی شده است. گوین وود کسی بود که در سال ۲۰۱۹ از کار روی پروژه اتریوم انصراف داد و روی پروژه پولکادات متمرکز شد.

 در حالی که فعالیت‌های مبتنی بر پلتفرم پولکادات به طور گسترده‌ای در حال افزایش است، فعالیت‌های تجاری مبتنی بر ریپل روز به روز کم‌رنگ‌تر می‌شود.

در دسامبر ۲۰۲۰ (دی ۹۹)، کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا، شکایتی ۱.۳ میلیارد دلاری را علیه شرکت ریپل، برد گارلینگهاس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل این شرکت و کریس لارسن (Chris Larsen)، مدیر اجرایی ریپل تنظیم کرد. کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا ریپل را به فروش غیرقانونی توکن‌های ثبت نشده «XRP» متهم کرده است.

از زمان علنی شدن شکایت کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا از ریپل، XRP هر روز با موجی از اخبار بد روبه‌رو شده است. هفته‌ گذشته گری‌اسکیل (Grayscale) صندوق سرمایه‌گذاری ریپل را منحل و صرافی کراکن (Kraken) معاملات ریپل را متوقف کرد. قیمت ریپل در ۷ روز گذشته بیش از ۹ درصد کاهش یافته است و هم‌اکنون حدود ۰.۳۰ دلار معامله می‌شود.


نمودار قیمت ریپل (نمای یک روزه بازار ریپل/دلار)

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط