پیتر برانت: احتمال ریزش ۶۰ تا ۹۰ درصدی کاردانو وجود دارد

پیتر برنت، تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال، ضمن اشاره به یک الگوی نزولی کلاسیک در نمودار کاردانو، عنوان کرده است که قیمت کاردانو ممکن است با سقوطی ۹۰ درصدی روبه‌رو شود. این در حالی است که برخی از کارشناسان دیگر هم از احتمال سقوط قیمت کاردانو خبر داده‌اند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کاردانو,آلت کوین,ارز دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، ساندی‌سواپ (SundaeSwap)، اولین پروژه بستر دی‌فای که از قراردادهای هوشمند کاردانو (Cardano) استفاده می‌کند، به زودی راه‌اندازی می‌شود و بسیاری از سرمایه‌گذاران کاردانو این اتفاق را به عنوان یک کاتالیزور صعودی بالقوه برای این ارز دیجیتال تفسیر می‌کنند. اما بر اساس تجزیه و تحلیل پیتر برانت (Peter Brandt)، مدیر اجرایی شرکت تجاری جهانی «Factor LLC»، رشد رقیب اتریوم به عنوان یک پروژه ممکن است منجر به پذیرش بیشتر ارز دیجیتال بومی آن یعنی کاردانو نشود.

آیا سقوط ۶۰ تا ۹۰ درصدی در پیش است؟

این تحلیل‌گر با سابقه در توییتی که روز جمعه منتشر کرد، نمودار نزولی کاردانو را به اشتراک گذاشت. وی از یک الگوی فنی کلاسیک، معروف به سر و شانه، برای پیش‌بینی سناریوی نزولی برای توکن کاردانو استفاده کرد که در حال حاضر بیش از ۶۰۰درصد در بازه زمانی سالیانه افزایش یافته است.

به طور دقیق، سر و شانه‌ها زمانی شکل می‌گیرند که قیمت سه قله متوالی را در یک سطح تک تک ایجاد می‌کند، با این شرط که قله میانی از دو قله دیگر که معمولاً از یک ارتفاع هستند بالاتر باشد. قیمت در نهایت به زیر سطوح حمایتی می‌رسد که به آن یقه نیز می‌گویند و قیمت ارز دیجیتال به اندازه حداکثر ارتفاع بین قله میانی و سطح حمایتی کاهش می‌یابد.یک تحلیل‌گر تصور می‌کرد که نرخ مبادله کاردانو/دلار تا ۰.۱۲ دلار کاهش می‌یابد که ۹۰درصد از ارزش فعلی این جفت ارز نزدیک ۱.۲۶ دلار کمتر است. محاسبه درصد مبتنی بر الگوی سر و شانه، هدف سود آن‌را نزدیک به ۰.۳۵ دلار نشان می‌دهد که ۶۰درصد از خط گردن آن نیز کمتر است.

براند، برای تقویت اعتبار پیش بینی روند نزولی کاردانو، رکورد پیش‌بینی بازارهای صعودی خود را به یاد آورد. به عنوان مثال، یکی از تجزیه و تحلیل‌های او در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷)، در مورد ارز دیجیتال لایت‌کوین (Litecoin)، یک اصلاح به تشیل مثلث نزولی را به دنبال افزایش قیمت لایت‌کوین از ۴ دلار به ۴۲۰ دلار در طول بازار صعودی۲۰۱۷ (۱۳۹۶) نشان داد.

برانت در توئیتر خود نوشت:

«به یاد دارم وقتی اواسط سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) این مبلغ را برای جفت ارز لایت‌کوین/دلار تشخیص دادم، مورد انتقاد‌های بی‌رحمانه قرار گرفتم.»

سقوطی که پس از بازار صعودی ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) رخ داد، عمدتا به دلیل، ارائه سکه‌های اولیه بود. در تحقیقی که توسط گروه استاتیس انجام شد، مشخص شد که بیش از ۸۰درصد از استارتاپ‌های بلاک‌چین که سرمایه خود را در بیت کوین، اتر و سایر ارزهای دیجیتال برتر آن زمان جمع‌آوری کردند، نتوانستند یک محصول کارآمد را ارائه دهند. در همین حال‌، اکثریت آن‌ها کلاهبردار‌هایی بودند که سرمایه ارزهای دیجیتال خود را فروختند، بنابراین فشار نزولی بر کل بازار ایجاد کرد. لایت کوین، بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) بیش از ۸۰درصد سقوط کردند زیرا ترس و تردید (ICO FUD) سرمایه‌گذارها را به کنار فرستاد.

در مقابل، روند صعودی ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) در پی اشتباهات کلان اقتصادی رخ داد. تلاش‌های فدرال رزرو برای مهار پیامدهای اقتصادی ناشی از بحران کرونا باعث شد تا یک برنامه کاهش سختی بی‌سابقه را راه اندازی کند. در نتیجه، نرخ بهره تقریباً صفر و توانایی خرید دارایی به ارزش ۱۲۰ میلیارد دلار، سرمایه‌گذاران را به جستجوی جایگزین‌های بهتر در بازارهای ریسک پذیر ترغیب کرد.

در نتیجه، بیت کوین از زیر ۴,۰۰۰ دلار در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) به بیش از ۶۵,۰۰۰ دلار در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) رسید. در همین حال، ارزش آلت کوین‌ها که تمایل به دنبال کردن روندهای بیت کوین دارند نیز به همین ترتیب افزایش یافت؛ کاردانو یکی از آن‌ها بود. در حال حاضر بیش از ۷,۰۰۰درصد بیشتر از اواسط ماه مارس (اسفند) معامله می‌شود.

بر اساس داده‌های ارائه شده، همبستگی ۳۰ روزه بین بیت کوین و کاردانو نزدیک به ۰.۸۵بالای صفر قرار گرفته است.

سیمون کیم (Simon Kim)، مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال هشد (Hashed)، در ماه مارس (اسفند)، گفت که بازار ارزهای دیجیتال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ (۱۳۹۹-۱۴۰۰) کاملاً متفاوت از بازارهای ۲۰۱۷-۲۰۱۸ (۱۳۹۸-۱۳۹۷) است، و خاطرنشان کرد که بازار در حال حاضر بر اساس یک اصل کاملا متفاوت کار می‌کند. او گفت:

«در مرحله اول، پروژه های مختلف دی‌فای بر اساس یک مدل تجاری واضح ارزش را برای این صنعت ایجاد می‌کنند. ثانیاً، ما شاهد سرمایه‌گذاری فعال بی‌سابقه‌ای از سوی سرمایه‌گذاران نهادی هستیم و در نهایت، انواع معاملات فیات با ارز دیجیتال با نه تنها پی‌پال (PayPal) و ویزا (Visa) بلکه توسط بانک‌های بزرگ در حال ظهور هستند.»

تحلیل‌گر بازار، خاطرنشان کرد که کاردانو برای تأیید روند صعودی بلندمدت خود، باید بالای کندل هفتگی خود، یعنی ۱.۳۰ دلار بسته شود و همچنین شکست بیشتر از سطح ۱.۳۳ دلار پتانسیل توکن کاردانو را برای بالاتر بردن هدف صعودی خود به ۱.۹۰ دلار افزایش می‌دهد و برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۱.۲۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که فعالیت فروشنده‌ها در هر سطح بالاتر ادامه می‌یابد. این امر ممکن است منجر به بازآزمایی مجدد حمایت مهم در ۱ دلار شود.

لینک کوتاهb2n.ir/b91407 

 

مایکل سیلور: دست از مقایسه بیت کوین با طلا بردارید!
اهدای ۵۰,۰۰۰ دلار بابت شرطبندی آلونزو به موسسه خیریه کودکان سرطانی!
وضعیت بازار؛ پولکادات همچنان می‌تازد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

کوین بیس,ارز دیجیتال

برایان بروکس: نباید برای هر فعالیتی در حوزه ارزهای دیجیتال قانونی وضع کرد

مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده در نقطه عطفی قرار دارد زیرا شرکت‌ها از نبود دستورالعمل‌های روشن شکایت می‌کنند.

خبر - دیروز
کاردانو,NFT,توییتر,ارزدیجیتال,آپدیت,آلانزو,توکن غیر مثلی,هاسکینسون

هاسکینسون: بیش از ۷۰,۰۰۰ توکن غیر مثلی در کاردانو عرضه شده است

چارلز هاسکینسون، خالق پروژه کاردانو، اعلام کرد تاکنون بیش از ۷۰,۰۰۰ توکن غیر مثلی در بستر کاردانو عرضه شده است. هاسکینسون در حالی این مسئله را عنوان کرد که وب‌سایت ویس کریپتو، با انتشار پیامی در توییتر مدعی شده بود که هارد فورک آلونزو «احتمالاً» از توکن‌های غیر مثلی در بستر کاردانو پشتیبانی می‌کند. درج کلمه «احتمالاً» در این توییت خشم هاسکینسون را به همراه داشت، البته ویس کریپتو با انتشار یک پیام دیگر عذرخواهی خود را اعلام کرد.

خبر - ۴ روز پیش
کاردانو,قرارداد هوشمند,ارز دیجیتال,بلاک‌چین,دیفای

اهدای ۵۰,۰۰۰ دلار بابت شرطبندی آلونزو به موسسه خیریه کودکان سرطانی!

روز یکشنبه ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور)، هارد فورک آلونزو (Alonzo hard fork) مورد انتظار، در کاردانو راه اندازی شد و ویژگی قرارداد هوشمند را در این بلاک‌چین اثبات سهام (Proof-of-Stake) فعال کرد.

خبر - ۵ روز پیش