پیشنهاد جدید دولت فرانسه برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا

به پیشنهاد دولت فرانسه، سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا (ESMA) باید فعالیت ارزهای دیجیتال را در سراسر اتحادیه اروپا تنظیم کند. این برنامه منجر به ایجاد مقررات یکسان و یکپارچه برای ارزهای دیجیتال در سراسر این قاره خواهد شد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

فرانسه,قانون‌گذاری,ارزهای دیجیتال,اتحادیه اروپا,استیبل کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین‌تلگراف، اگر این پیشنهاد به تصویب برسد، همانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار فرانسه (AMF)، که توسط سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا (ESMA) نظارت می‌شود، باعث ایجاد یک سازمان و بلوک تجاری واحد (مجموعه‌ای از کشورها که با یکدیگر دارای تجارت بین‌المللی هستند) شده و مقررات یکسانی برای ارزهای دیجیتال در این اتحادیه وضع خواهد شد.

در این پیشنهاد که توسط کمیسیون بورس فرانسه ارائه شده است، آمده:

«به این ترتیب، انتخاب سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا، به عنوان قانون‌گذار و ناظر بر روی ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا (بررسی اوراق سفید) و ارائه دهندگان خدمات حوزه در ارزهای دیجیتال، باعث ایجاد مقیاس اقتصادی برای همه ناظران ملی خواهد شد و روشی کارآمد در جهت منافع مشترک کل کشورهای اروپا است.»

سال گذشته نیز، پیشنهادهایی برای ایجاد یک چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال در سراسر اتحادیه اروپا ارائه شده بود. ESMA یک سازمان نظارت مالی مستقر در پاریس است و هدف آن، تقویت حمایت از سرمایه‌گذاران در اتحادیه اروپا، بهبود عملکرد بازارهای مالی و تقویت همکاری بین کشورهای عضو این سازمان است.

اگر پیشنهاد AMF تصویب شود، از تجربه ESMA در زمینه تنظیم ارزهای دیجیتال استفاده خواهد شد و ، برای مشاغلی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، مجوز فعالیت‌های قانونی در سراسر اتحادیه اروپا فراهم می‌کند.

وضع قوانین برای ارزهای دیجیتال به یکی از مباحث اصلی دولت‌ها در سراسر جهان تبدیل شده است. روز دوشنبه نیز، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، کارگروه ویژه رئیس جمهور را برای تحقیق در مورد تنظیم استیبل کوین‌ها تشکیل داد.

لینک کوتاه: https://b2n.ir/m89126

رویکرد چین همچنان سخت‌گیرانه‌تر می‌شود
حزب کمونیست چین: عقل سلیم می‌گوید بازار NFT دچار حباب شده است
شهردار میسوری پیشنهاد می کند که به ساکنان هزار دلار بیت کوین داده شود
رئیس بانک مرکزی برزیل با قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال موافق است

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

برزیل,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,صرافی

رئیس بانک مرکزی برزیل با قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال موافق است

روبرتو کامپوس نتو، رئیس بانک مرکزی برزیل، در یک رویداد آنلاین که توسط شورای قاره آمریکا برگزار شده بود، نظرات خود را درمورد شبکه‌های پرداخت، پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور و قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال، به اشتراک گذاشت.

خبر - ۲ ماه پیش
قانون‌گذاری,استرالیا,صرافی

نهاد نظارتی استرالیا در مورد شرکت‌های بدون مجوز ارزهای دیجیتال هشدار داد

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا به‌تازگی به کاربران استرالیایی درمورد نهادهای غیرمجاز ارائه دهنده خدمات مالی هشدار داده است. این نهاد در اطلاعیه اخیر خود به شهروندان استرالیایی توصیه کرد تا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را از طریق موسسات دارای مجوز سازمان خدمات مالی این کشور و سازوکار ضد پول شویی انجام دهند.

خبر - ۲ ماه پیش
داخلی,ارزهای دیجیتال,صرافی

صرافی‌های ارز دیجیتال با تایید بانک مرکزی می‌توانند درگاه پرداخت دریافت کنند

پیرو ابلاغیه شاپرک درباره الزام اینماد برای پرداخت‌یارها از انتهای مرداد ماه و طرح برخی دغدغه‌ها نسبت به اجرای این ابلاغیه، بانک مرکزی و شاپرک (متولی شبکه پرداخت کشور) و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (متولی تجارت الکترونیکی) به منظور رعایت کامل ملاحظات و رفع نگرانی‌‌ها، بر اساس پیشنهادهای مطرح ‌شده بخش خصوصی تدابیر لازم را طراحی و توافق کردند.

خبر - ۲ ماه پیش
قانون گذاری,بیت کوین,ارز دیجیتال,آمریکا,کریپتو

آیا در آینده مقررات با حوزه ارزهای دیجیتال سازگار می‌شوند، یا این حوزه با مقررات دولت‌ها؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند

در ابتدا باید گفت فناوری بلاک‌چین این نوید را می‌دهد که با ظهور وب ۳.۰، یک اینترنت واقعاً غیرمتمرکز، انسانیت و آزادی را فراهم‌کند. حتی برخی معتقدند که افزایش قابل توجه بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) به یک علامت مهم برای تغییر مفهومی، از خدمات متمرکز به خدمات غیرمتمرکز تبدیل شده است و وب ۳.۰ سنگ بنای آن است.

مقاله - ۲ ماه پیش
امریکا,قانونگذاری,کمیسیون بورس

رئیس کمیسیون بورس آمریکا: اختیارات قانونی بیشتری برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال لازم دارم

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، اخیراً گفته است که این سازمان برای قانون‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال به اختیارات قانونی بیشتری نیاز دارد.

خبر - ۲ ماه پیش
قانون‌گذاری,آمریکا,صرافی بایننس,ارز دیجیتال

طرح اصلاحیه مهم ارز دیجیتال از سوی سنای آمریکا رد شد

تعدادی از سناتورها در سنای آمریکا، پس از پشنهاد اصلاحات دوگانه خود در زمینه قید ارز های دیجیتال در لایحه زیرساخت ، موافقت کردند که با یکبار بازنویسی دیگر، در این زمینه به توافق برسند.

خبر - ۲ ماه پیش