پیش‌بینی جدید پلن‌بی: بیت کوین تا کریسمس به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن‌بی، خالق مدل انباشت به جریان بیت کوین، با انتشار پیامی در توییتر احتمال داد قیمت این ارز دیجیتال تا انتهای امسال به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

پلن بی,بیت کوین,ATH

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، پلن‌بی در ۲۷ آگوست (۵ شهریور) تأکید کرد که ماه‌های آینده کلیدی خواهند بود زیرا او به مدل بیت کوین انباشت به جریان (S2F) معتقد است و پیش بینی بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری در کریسمس را کرده است. پلن‌بی یک چهره محبوب در دنیای بیت کوین است زیرا این تحلیل‌گر شبه ناشناس بخاطر مدل قیمت انباشت به جریان مشهور است. از نظر اصولی، مدل کمیابی کالا (بیت کوین) را کمی می‌کند و سپس آن را بر انتشار سالانه (جریان) تقسیم می‌کند. مدتی است که پلن‌بی و بسیاری دیگر از طرفداران انباشت به جریان اصرار دارند که اگر مدل صحیح باشد، بیت کوین روزی می تواند به ۱۰۰ هزار دلار برسد و در آینده، احتمالاً به ازای هر سکه یک میلیون دلار آمریکا. با این حال، در ماه ژوئن و جولای (خرداد و تیر)، قیمت بیت کوین پس از رسیدن به ارزش بیش از ۶۴ هزار دلار در هر واحد، تا حد زیادی عقب نشینی کرد.نمودار انباشت به جریان پلن‌بی در ۲۷ آگوست ۲۰۲۱ (۵ شهریور ۱۴۰۰)

پس از کاهش قیمت، گزارش شد که چگونه پلن‌بی هنوز مطمئن است که بازار خریداران بیت کوین به پایان نرسیده است. پس از آخرین به روز رسانی انباشت به جریان، پلن‌بی در مورد مدل خود در ۲۷ آگوست (۵ شهریور) صحبت کرد و پیش‌بینی خود را ارائه کرد.

پلن‌بی در توییتر خود نوشت:

«مدل سهام بیت کوین تا کریسمس ارزش ۱۰۰ هزار دلاری را پیش‌بینی می کند؛ همانطور مدل زمان (کاهش بازده، افزایش چرخه‌ها) ۳۰ هزار دلاری را نشان می‌داد. ماه‌های آینده کلیدی خواهند بود، توجه داشته باشید که همپوشانی رنگ سیگنال روی زنجیره است (زمان نصف شدن نیست)، نشان می‌دهد که ما بین پایین (آبی) و بالا (قرمز) مطابق با مدل انباشت به جریان قرار داریم.»

بنیامین کاون از سایت این‌تو کریپتو ورس (Intothecryptoverse) به توئیت پلن‌بی در ۲۷ آگوست (۵ شهریور) پاسخ داد و گفت: «مدل زمان فقط ارزش منصفانه را نشان می‌دهد. این مدل نمی‌گوید که قیمت بیت کوین باید در یک زمان معین آن قیمت باشد. ما می‌توانیم مانند مدل انباشت به جریان بالا و پایین آن حرکت کنیم.»

پلن‌بی به اظهارات کاون پاسخ داد و گفت: «البته قیمت بیت کوین می‌تواند در هر دو مدل بالا و پایین حرکت کند. نکته این است که قیمت بیت کوین در حال حاضر در مدل زمان ناحیه بالا است، بنابراین منطقی نیست اگر قیمت را دنبال کنید؛ مدل زمان و مدل انباشت به جریان زیر است، بنابراین منطقی است که از انباشت به جریان پیروی کنید.»

با این حال، کاون در ادامه پاسخ داد:

«افزايش مدل زماني بر حسب درصد نشان مي‌دهد كه ما بايد انتظار داشته باشيم كه در نهايت ارزش بیت کوین بيش از آنچه كه قبلاً داشته است گسترش پيدا كند. اگر انتظار داشته باشیم که لحظه‌ای که از ارزش منصفانه بالاتر رفت، پایین بیاید، این تفکر نیز غیر منطقی خواهد بود.»

پلن‌بی برای مدت طولانی صعودی بوده است و مسیر انباشت به جریان و انتقادات مدل را پوشش داده است. خالق این مدل اغلب گفته است که بیت کوین قیمت‌های شش رقمی را مشاهده می‌کند و معتقد است که این مدل در مسیر خود قرار دارد. این تحلیل‌گر شبه ناشناس در مورد انباشت به جریان به طور مرتب در میان سایر آمار و ارقامی که به بیت کوین متصل هستند توییت می‌کند.


نمودار انباشت به جریان پلن‌بی در ۲۵ آگوست ۲۰۲۱ (۳ شهریور ۱۴۰۰)

پلن‌بی هفته گذشته گفت: «هیچ کس که بیت کوین خریداری کرده و ۴ سال (۲۰۰ هفته) هولد کرده، هرگز پولی از دست نداده است. همچنین، میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و سقف تحقق یافته (میانگین قیمت تمام ۱۸.۸ میلیون بیت کوین) در بالاترین حد خود (ATH) قرار دارد. در ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد)، پلن‌بی توضیح داد که چرا او مدل انباشت به جریان را بر خلاف مدل زمان و سایر برآوردها ترجیح می‌دهد.


نمودار انباشت به جریان پلن‌بی در ۱۹ آگوست ۲۰۲۱ (۲۸ مرداد ۱۴۰۰)

پلن‌بی اظهار داشت: «مدل زمان افزایش قیمت را بعد از نصف شدن به شما می‌گوید، دارای پارامترهای قوی تر (a ، b)، زمان یک متغیر ورودی نیست، انباشت به جریان یک سری زمانی نیست، درون‌یابی امکان پذیر است، خالق انباشت به جریان افزود: برای سایر دارایی‌ها نیز قابل استفاده است.»

لینک کوتاه:b2n.ir/p26331 

 

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط