پیش‌بینی قیمت ریپل؛ آغاز روند صعودی XRP برای شکست مقاومت ۲ دلاری

به دنبال عبور XRP از سطح ۱ دلار، قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ درصد افزایش یافته است. این رشد هم‌زمان با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰,۰۰۰ دلار و بازگشت اتر به ۲,۵۰۰ دلار صورت گرفته است. در لحظه نگارش این گزارش هر واحد XRP با قیمت ۱.۴ دلار معامله می‌شود و بازار تحت‌تاثیر الگوی کنج نزولی (Falling Wedge) شکل صعودی به خود گرفته است.

mammad

منبع : Coingape

پیش‌بینی قیمت ریپل؛ آغاز روند صعودی XRP برای شکست مقاومت ۲ دلاری

title

در نمای ۴ ساعته بازار یک الگوی کاملاً صعودی در حال شکل‌گیری است. به الگوی کنج نزولی درون تصویر دقت کنید، خطوط مشکی رنگ هم‌زمان با ایجاد همگرایی در بازار، اوج و کف قیمت را به یکدیگر متصل کرده‌اند.

با کم شدن فاصله بین خطوط کندل قیمت به شکست سقف الگو نزدیک می‌شود. همانطور که در نمودار قیمت XRP هم دیده می‌شود، در الگوی کنج نزولی معمولاً پس از شکسته شدن سقف الگو، قیمت شروع به افزایش می‌کند. در حال حاظر XRP در اواسط راه افزایش بعد از شکست (Breakout) قرار دارد و حمایت جدیدی را در سطح ۱ دلار تشکیل داده است.

اگر خریداران موفق شوند حمایت ۱.۴ دلاری را حفظ کنند، شانس خود را برای دستیابی به سطوح بالاتر در ۱.۵ و ۲ دلار افزایش می‌دهند. نزدیک‌ترین مقاومت به قیمت فعلی میانگین متحرک (MA) ۱۰۰ کندلی است. در صورت شکسته شدن این مقاومت، XRP با موانع بعدی که قیمت را به ۲ دلار می‌رساند روبه‌رو می‌شود.

روند صعودی XRP توسط شاخص همگرایی و واگرایی میانگین متحرک (MACD) هم تایید می‌شود. خط اصلی MACD (آبی) خط روند (نارنجی) را به سمت بالا قطع کرده و وارد ناحیه مثبت شده است. اگر این تصویر فنی بدون تغییر باقی بماند، روند صعودی در جلسات آینده ادامه خواهد یافت.


نمودار قیمت ریپل (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

شاخص مقاومت نسبی (RSI) هم که به تازگی از منطقه فروش اضطراری (Oversold) خارج شده روند صعودی XRP را تایید می‌کند. با ورود RSI به منطقه خرید اضطراری (Overbought) حجم سفارش‌های خرید افزایش می‌یابد و راه برای افزایش قیمت تا سطح ۲ دلار هموار می‌شود.

 

برچسب ها :

تحلیل اختصاصی قیمت ویوز؛ یکشنبه ۱۹ اردیبهشت
دوج‌ کوین از ۰.۶ دلار عبور کرد؛ حرکت بعدی چیست؟
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت
پیش‌بینی قیمت ریپل؛ XRP حرکت به سمت ۲ دلار را آغاز می‌کند
پیش‌بینی قیمت ریپل؛ احتمال رسیدن XRP به ۲ دلار

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تیم بسکتبال گرگان، قهرمان لیگ برتر شد

title

شهرداری گرگان به عنوان یکی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار بسکتبال ایران که از چند دهه قبل به تیمداری در سطح اول این رشته مشغول بوده، هفته گذشته و در دیداری که بخش‌هایی از آن به دلیل برخی اتفاقات خاص، جزو صفحات ماندگار لیگ برتر محسوب می‌شود، مهرام تهران را برد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

دوج‌ کوین از ۰.۶ دلار عبور کرد؛  DOGE در رتبه چهارم باارزش ترین ارزهای دیجیتال

دوج‌ کوین از ۰.۶ دلار عبور کرد؛ حرکت بعدی چیست؟

پس از رکورد زنی مداوم دوج کوین، به نظر می‌رسد صعود این ارزدیجیتال توقف ناپذیر است. این ارزدیجیتال که در ابتدا یک شوخی بیش نبود، در زمان نگارش این گذارش از قیمت ۰.۶۵ دلار گذشته و در ۲۴ ساعت اخیر رشد ۳۵ درصدی را تجربه کرده است.

تحلیل - 15 اردیبهشت 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت

در نمای ۱ روزه بازار بیت کوین یک کانال صعودی دیده می‌شود، این کانال هفته گذشته با سقوط قیمت به سطح ۴۷,۰۰۰ دلار از قاعده خارج شده بود. در ۳ روز اخیر اما کندل قیمت مجدد وارد کانال شده و در حال حرکت به سمت سقف کانال در ۶۸,۰۰۰ دلار است.

تحلیل - 12 اردیبهشت 1400
پیش‌بینی قیمت ریپل؛ XRP حرکت به سمت ۲ دلار را آغاز می‌کند

پیش‌بینی قیمت ریپل؛ XRP حرکت به سمت ۲ دلار را آغاز می‌کند

قیمت XRP در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته و به ۱.۴۱ دلار رسیده است. XRP امروز برای چهارمین بار با برخورد به خط میانی کانال صعودی (در ۱.۱۲ دلار) بازگشته است. در اوایل این هفته قیمت تا ۱.۵ دلار هم بالا رفت. اکنون خریداران در تلاش‌اند تا یک بار دیگر شانس خود را برای عبور از مقوامت ۲ دلاری امتحان کنند.

تحلیل - 1 اردیبهشت 1400