چین‌آلیسیس: کلاهبرداری‌‌های حوزه ارز دیجیتال در سال جاری ۱۵درصد کاهش داشته است

بر اساس گزارش جدید چین‌آلیسیس، از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون حجم فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال ۱۵درصد کاهش داشته است. این رقم در مقایسه با کاهش ۳۶درصدی حجم معاملات قانونی این حوزه است. طبق این گزارش، ارزش کل کلاهبرداری‌های انجام‌شده از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا پایان ماه ژوئیه (تیر) به ۱.۶میلیارد دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۶۵درصد کمتر است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

چین‌آلیسیس,کلاهبرداری‌,ارز دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از « cryptopotato»، به گفته چین‌آلیسیس، تا کنون سال بدی برای ارزهای دیجیتال بوده است، از حملات سایبری زیاد گرفته و از همه مهم‌تر ارزش دارایی‌ها که به شدت تحت فشار قرار می‌گیرند و در مجموع حجم قانونی، ۳۶ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

با این حال، یک روزنه امید وجود دارد، حجم معاملات غیرقانونی نیز با وجود دزدی های بسیار، ۱۵ درصد کاهش یافته است.

کلاهبرداری و تراکنش های کمتر در دارک وب

کاهش حجم معاملات غیرقانونی ارزهای دیجیتال تا حد زیادی می تواند به کاهش کلاهبرداری های بزرگ نسبت داده شود. توجه به این نکته مهم است که فعالیت های شرورانه ای که توسط کلاهبرداران تداوم می یابد، در بازارهای صعودی رشد می کنند.

از سوی دیگر، بازارهای نزولی برای سرمایه‌گذاران جدیدی که ممکن است نتوانند کلاهبرداری‌ها را آشکارا تشخیص دهند، مضر است. بنابراین، منطقی است که افراد تازه کار کمتری در معرض خطر افتادن در پروژه های بد قرار می گیرند.

در نتیجه، در سال جاری شاهد سرقت حدود ۱.۶ میلیارد دلار در کلاهبرداری ها بودیم. در حالی که این عدد به هیچ وجه ناچیز نیست، اما ۶۵ درصد کمتر از میزان کلاهبرداری بین جولای ۲۰۲۰ و جولای ۲۰۲۱ است.

حجم معاملات ارزهای دیجیتال از طریق بازارهای دارک وب نیز کاهش یافت. مبادله ارزهای دیجیتال برای کالاها و خدمات غیرقانونی نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد کاهش یافت. با این حال، ما نباید این را به کاهش علاقه به کالاها و خدمات مذکور نسبت دهیم. این کاهش احتمالاً به تعطیلی و متعاقب آن مصادره بیش از ۲۵ میلیون دلار از دارایی های «Hydra Marketplace» به دنبال عملیاتی به رهبری مقامات آلمانی مرتبط است.

بنابراین، این کاهش را باید موقتی فرض کرد، دقیقاً مانند بسته شدن جاده ابریشم در سال ۲۰۱۳، که پس از آن تعداد زیادی دارک وب دیگر مشتاقانه سهم بیشتری از بازار را در اختیار گرفتند.

هک های بیشتر، وجوه غیرقانونی بیشتر

متأسفانه، علیرغم افت کلی، فعالیت‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال در حوزه دیگری افزایش یافته است. وجوه دزدیده شده از دیفای و صرافی ها در سال نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است؛ ۱.۹ میلیارد دلار در مقابل ۱.۲ میلیارد دلار.

سال ۲۰۲۲ با سولانا، «Axie Infinity» و «Nomad» نشان داد که بسیاری از پلتفرم‌های ارزدیجیتالی راه درازی در پیش دارند تا ادعای امنیت که اغلب در مورد هر پلتفرم مرتبط با ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود، جدی گرفته شود.

اکنون که به نظر می‌رسد بازار بازگشت به ثبات را نشان می‌دهد، تنها زمان نشان می‌دهد که آیا روند نزولی در حجم ارزهای دیجیتالی مرتبط با جرایم سایبری به کاهش ادامه خواهد داد یا اینکه بازارهای قوی‌تر، متخلفان را نیز به تجارت بازگرداند.

لینک کوتاه: b2n.ir/d16573 

 

 

۷۰ درصد افزایش قیمت برای سودآورترین ارز دیجیتال هفته
بازار نزدک سرویس حضانت ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی می‌کند
رشد پنج برابری تعداد کلاهبرداری های ارز دیجیتالی در یوتیوب
مدیرعامل FTX: هنوز یک میلیارد دلار پول نقد برای کمک به شرکت‌های ارز دیجیتال داریم

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

نزدک,سرویس حضانت,ارز دیجیتال

بازار نزدک سرویس حضانت ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی می‌کند

به گفته منابع آگاه، بازار بورس نزدک در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک سرویس حضانت (نگهداری) از ارزهای دیجیتال برای سازمان‌ها است. این تصمیم از آنجایی گرفته شده است که با توجه به میزان رمزارز موجود در خزانه شرکت‌های بزرگ، حضانت و نگهداری از ارزهای دیجیتال در فضای ارز های دیجیتال به کاری پرسود تبدیل شده‌ است.

خبر - ۲ هفته پیش
کلاهبرداری,یوتیوب,ارز دیجیتال

رشد پنج برابری تعداد کلاهبرداری های ارز دیجیتالی در یوتیوب

در نیمه اول سال ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰۱)، تعداد دامنه هایی که برای انجام کلاهبرداری های ارز دیجیتالی استفاده می شوند، چندین برابر شده است...

خبر - ۲ هفته پیش
FTX,صرافی,ارز دیجیتال

مدیرعامل FTX: هنوز یک میلیارد دلار پول نقد برای کمک به شرکت‌های ارز دیجیتال داریم

سم بنکمن فراید، مدیرعامل صرافی «FTX»، در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌بی‌سی گفته است که این صرافی حدود یک میلیارد دلار پول نقد دیگر برای کمک به شرکت‌های ارز دیجیتال در اختیار دارد. پیش از این، صرافی FTX به‌دنبال کاهش شدید ارزش بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری،‌ در چندین شرکت از جمله صندوق پوشش ریسک اسکای‌بریج کپتال سرمایه‌گذاری کرده بود.

خبر - ۲ هفته پیش
استیبل کوین,ارز دیجیتال باثبات,ارز دیجیتال,کریپتوکرنسی,تتر

بازار استیبل کوین‌ها از زمان سقوط ترا بیش از ۱۰ درصد افت کرده است

از زمان سقوط استیبل کوین ترا در ماه مه (اردیبهشت)، استیبل کوین‌های برتر از نظر ارزش بازار با ۱۰.۶۶ درصد کاهش از سطح ۱۷۱.۳۷ میلیارد دلاری، اکنون به ۱۵۳.۰۹ میلیارد دلار رسیده است. نکته قابل‌توجه آنجاست که داده کوین گکو نشان می‌دهد که در روز ۷ جولای (۱۶ تیر) ارزش استیبل کوین‌ها به ۱۵۴ میلیارد دلار کاهش یافته است. این بدان معناست که استیبل کوین‌ها در ۷۳ روز گذشته عملاً هیچ رشدی نداشته‌اند و بازار آنها راکد بوده است.

خبر - ۲ هفته پیش
مارک زاکربرگ,کلاهبرداری‌,ارزهای دیجیتال,فیس‌بوک,کریپتو,کمیته بانکی سنا

سناتورهای آمریکایی مارک زاکربرگ را برای مقابله با کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال تحت فشار قرار دادند

به گفته اعضای کمیته بانکی سنا، تحقیقات انجام شده توسط کمیته تجارت فدرال نشان می‌دهد ۴۹ درصد از کلاهبرداری‌های مربوط به ارزهای دیجیتال از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک سرچشمه می‌گیرد و حالا سناتورهای آمریکایی، مارک زاکربرگ را برای مبارزه با کلاهبرداری‌های کریپتو تحت فشار قرار داده‌اند.

خبر - ۳ هفته پیش
گرجستان,ارز دیجیتال,قانون گذاری,اروپا

گرجستان قوانین محلی ارز دیجیتال خود را با استانداردهای قانونی اروپا همگام می‌کند

گرجستان، یکی از کشورهای دوستدار ارزهای دیجیتال است که برای دنبال کردن جاه‌طلبی‌های خود مبنی بر تبدیل‌شدن به یک هاب جهانی این دارایی‌ها، در حال ارائه مقررات تازه‌ای برای ارزهای دیجیتال است.

خبر - ۱ ماه پیش
ارز دیجیتال,آیین‌نامه,واردات خودرو,رمزارز

آیین‌نامه واردات خودرو ابلاغ شد؛ واردات خودرو با ارز دیجیتال مجاز است

روز ۴ شهریور آیین‌نامه واردات خودرو توسط محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور ابلاغ شد. در متن این ابلاغیه آمده است واردات خودرو از طریق رمزارز و منابع ارز خارجی انجام خواهد شد.

خبر - ۱ ماه پیش
مجوز,استخراج ارز دیجیتال,مزارع استخراج ارز دیجیتال

صدور مجوز استخراج ارز دیجیتال با تصویب دولت از سر گرفته شد

سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد هیات دولت قانون استخراج ارزهای دیجیتال را به تصویب رساند. با این مصوبه فرآیند صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری مزارع استخراج ارز دیجیتال از سر گرفته شده است. ضمن اینکه از این پس ارزهای دیجیتال استخراج‌شده می‌توانند برای واردات استفاده شوند.

خبر - ۱ ماه پیش
هند,کوکوین,ارز دیجیتال,رمزارز,سرمایه گذاری

۵۴ درصد از سرمایه‌گذاران هندی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ گفته بودند که در نیمه ‌دوم سال، بیشتر در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند

داده‌های موجود نشان می‌دهد که در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲، حدود ۵۴ درصد از سرمایه‌گذاران هندی قصد داشته‌اند سرمایه بیشتری را در شش دوم سال، وارد بازار ارزهای دیجیتال کنند. با این حال، این رقم نسبت به سه‌ماهه اول سال کاهش یافته است؛ چراکه در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ حدود ۶۳ درصد از شرکت‌کنندگان چنین قصدی داشتند.

خبر - ۱ ماه پیش