چین از مرکز تحقیقات رمزنگاری برای پشتیبانی از یوان دیجیتال رونمایی کرد

این موسسه برای توسعه کاربردهای فناوری رمزنگاری در افزایش امنیت ارز دیجیتال بانک مرکزی چین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

چین,ارز دیجیتال چین,ارز دیجیتال,یوان دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، روزنامه دولتی مردم در روز چهارشنبه اعلام کرد که چین یک موسسه ملی جدید برای تحقیق در مورد برنامه‌های رمزنگاری برای ایمن سازی یوان دیجیتال افتتاح کرده است.

این مرکز تحقیقات و توسعه در جینان، شهری در شان‌دانگ، یک استان ساحلی واقع در شرق پکن خواهد بود. مراسم افتتاحیه این موسسه شامل سخنرانی فن ییفی (Fan Yifei)، معاون رئیس بانک خلق چین، و همچنین نماینده‌ای از شرکت هواوی بود. یک مقام شان‌دانگ، وانگ شیائویون (Wang Xiaoyun)، پلت فرم آموزش مبتنی بر بلاک چین و همچنین بلاک چین‌های سازمانی را برای هماهنگی دولت، داده‌های بزرگ انرژی و منابع مالی زنجیره تأمین معرفی کرد.

روزنامه «People's daily» گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی علاوه بر تزریق نوآوری در اقتصاد دیجیتال، به امنیت مالی و ملی چین کمک خواهد کرد.

چین از سال ۲۰۱۷، هنگامی که قانون برجسته امنیت سایبری جمهوری خلق چین را اجرا کرد، سعی در تقویت اقدامات امنیتی سایبری در داخل کشور دارد. یک قانون رمزگذاری ۲۰۱۹ بحث برانگیز بود زیرا به دولت اجازه می داد به اطلاعات رمزگذاری شده تجاری دسترسی پیدا کند.

برنامه آزمایشی یوان دیجیتال از بهار سال گذشته به خوبی در جریان است و یک برنامه آزمایشی بزرگ در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن برگزار خواهد شد.

 لینک کوتاه: b2n.ir/t29041 

برچسب ها :

نسخه ۲ ورم هول، پل ارتباطی بین سولانا و اتریوم عرضه شد
ادغام بیت کوین با شبکه اینترنت کامپیوتر؛ بیت کوین رپد شده به ICP می‌آید

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

بیت کوین,تکنولوژی بلاک چین,قرارداد هوشمند

ادغام بیت کوین با شبکه اینترنت کامپیوتر؛ بیت کوین رپد شده به ICP می‌آید

طبق این طرح پیشنهادی کاربران می‌توانند در بلاکچین اینترنت کامپیوتر و با استفاده از قراردادهای هوشمند، بیت کوین را بدون نیاز به کلید خصوصی ارسال، دریافت یا نگهداری کنند.

خبر - ۶ روز پیش
چین,یوان دیجیتال

آزمایش یوان دیجیتال چین به‌رغم پیشرفت‌ها کماکان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند

حتی در حالی که کشورهای توسعه‌یافته در سراسر جهان به مراحل مختلف توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود ادامه می‌دهند، به نظر می‌رسد چین از سایر کشورها بسیار جلوتر است.

خبر - ۱ هفته پیش
داخلی,ایران,برق,قطعی برق,بیت کوین,استخراج,ارز دیجیتال

در صحن علنی مجلس قرائت شد: عدم توجه به ارزهای دیجیتال می‌تواند آسیب‌زا باشد

پس از حواشی فراوان، گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با ارزهای دیجیتال امروز قرائت شد. در این گزارش ضمن اشاره به توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و اهمیت اقتصاد دیجیتال، نتایج بررسی‌های این کمیسیون نیز در قالب چند تبصره مطرح شد. در این گزارش آمده است که توجه‌نکردن به ارزهای دیجیتال می‌تواند آسیب‌زا باشد.

خبر - ۱ هفته پیش