چین با برگزاری قرعه کشی، ۶ میلیون دلار یوان دیجیتال جایزه می‌دهد

مقامات چین اعلام کردند که به عنوان بخشی از آزمایش جدید ارز دیجیتال این کشور، حدود ۴۰ میلیون یوان دیجیتال (۶.۲ میلیون دلار) به ساکنان پکن به صورت قرعه کشی هدیه داده می شود.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

چین با برگزاری قرعه کشی، ۶ میلیون دلار یوان دیجیتال جایزه می‌دهد

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از خبرگزاری تسنیم، اداره نظارت و مدیریت مالی محلی پکن رسماً اعلام کرده است که به عنوان بخشی از آزمایش جدید ارز دیجیتال چین، حدود 40 میلیون یوان دیجیتال (6.2 میلیون دلار) به ساکنان این شهر به صورت قرعه کشی توزیع می شود.

از ابتدای ماه جاری میلادی، در مجموع 200000 پاکت قرمز دیجیتال، که هر یک حاوی 200 یوان دیجیتال (31 دلار) است، در برنامه آزمایشی ارز دیجیتال "رنمینبی" به برندگان قرعه کشی هدیه داده می شود.

پاکت قرمز یک روش سنتی برای هدیه دادن پول در چین است.

ساکنان پکن می توانند از طریق برنامه های تلفن همراه بانک مرکزی چین (PBOC) و همچنین بانک صنعتی و بازرگانی چین تا نیمه شب 7 ژوئن برای قرعه کشی ثبت نام کنند. برندگان جوایز خود را تا 20 ژوئن تحویل خواهند گرفت.

پیش از این، دولت چین چندین قرعه کشی یوان دیجیتال به عنوان بخشی از آزمایش ارز دیجیتال خود انجام داده و قصد دارد این برنامه آزمایشی را در آینده گسترش دهد.

سال گذشته، بانک مرکزی چین اعلام کرد قصد دارد ارز دیجیتال مستقل خود را به موقع برای بازی های المپیک زمستانی 2022 آماده کند.

بانک مرکزی چین اعلام کرد که این ارز جدید که هنوز نام رسمی ندارد اما با نام اختصاری داخلی DCEP یا پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال شناخته می شود، برخی از ویژگی های ارزهای رمزپایه را دارد.

پیش بینی شده است که یوان دیجیتال جایگزین پول نقد در گردش های مالی شود. این در حالی است که چین قصد دارد به اولین اقتصاد بزرگ جهان که ارز دیجیتال را در سطح ملی آزمایش می کند، تبدیل شود.

لینک کوتاه : b2n.ir/h93624 

برچسب ها :

۳ دلیل برای این که ممنوعیت استخراج در چین بد نیست
بانک مرکزی چین بر فشار شدید در معاملات ارزهای دیجیتال تاکید کرد
بیانیه بانک خلق چین: مبارزه با ارزهای دیجیتال ادامه دارد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

چین,ممنوعیت,بیت کوین,صرافی,استخراج,ارزهای دیجیتال

۳ دلیل برای این که ممنوعیت استخراج در چین بد نیست

درگیری چین و بیت کوین از گذشته‌های دور با قانون‌گذاری در ارتباط بوده است. از آنجا که اخبار مربوط به محدودیت‌های جدید چین بار دیگر سرخط خبرها را به خود اختصاص داده است، ضروری است تا یک بار مقررات جدید را با قوانین قدیمی این کشور مقایسه کنیم.

خبر - ۲۳ ساعت پیش
چین,استخراج,ارز دیجیتال,سقوط,بیت کوین

بانک مرکزی چین بر فشار شدید در معاملات ارزهای دیجیتال تاکید کرد

بانک مرکزی چین تاکید کرد فشار شدید قانونی بر معاملات ارزهای دیجیتال را ادامه خواهد داد.

خبر - ۲۳ ساعت پیش
چین,ممنوعیت,بیت کوین,صرافی,استخراج,ارزهای دیجیتال

بیانیه بانک خلق چین: مبارزه با ارزهای دیجیتال ادامه دارد

بانک خلق چین که تحت عنوان بانک مرکزی این کشور شناخته می‌شود، در بیانیه روز شنبه خود اعلام کرد که این نهاد فشار شدید خود بر تبلیغات غلوآمیز ارزهای دیجیتال را ادامه خواهد داد. این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که سیاست‌گذاران بانک خلق چین، در جلسه روز جمعه خود اولویت‌های این نهاد برای نیمه دوم سال جاری را تعیین کردند.

خبر - ۲ روز پیش