چین برای پشتیبانی از یوان دیجیتال از مرکز تحقیقات رمزنگاری رونمایی کرد

این موسسه برای توسعه کاربردهای این فناوری در افزایش امنیت برای ارز دیجیتال بانک مرکزی چین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

چین,ارز دیجیتال چین,ارز دیجیتال,یوان دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، روزنامه دولتی مردم در روز چهارشنبه اعلام کرد که چین یک موسسه ملی جدید برای تحقیق در مورد برنامه‌های رمزنگاری برای ایمن سازی یوان دیجیتال افتتاح کرده است.

این مرکز تحقیقات و توسعه در جینان، شهری در شان‌دانگ، یک استان ساحلی واقع در شرق پکن خواهد بود. مراسم افتتاحیه این موسسه شامل سخنرانی فن ییفی (Fan Yifei)، معاون رئیس بانک خلق چین، و همچنین نماینده‌ای از شرکت هواوی بود. یک مقام شان‌دانگ، وانگ شیائویون (Wang Xiaoyun)، پلت فرم آموزش مبتنی بر بلاک چین و همچنین بلاک چین‌های سازمانی را برای هماهنگی دولت، داده‌های بزرگ انرژی و منابع مالی زنجیره تأمین معرفی کرد.

روزنامه «People's daily» گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی علاوه بر تزریق نوآوری در اقتصاد دیجیتال، به امنیت مالی و ملی چین کمک خواهد کرد.

چین از سال ۲۰۱۷، هنگامی که قانون برجسته امنیت سایبری جمهوری خلق چین را اجرا کرد، سعی در تقویت اقدامات امنیتی سایبری در داخل کشور دارد. یک قانون رمزگذاری ۲۰۱۹ بحث برانگیز بود زیرا به دولت اجازه می داد به اطلاعات رمزگذاری شده تجاری دسترسی پیدا کند.

برنامه آزمایشی یوان دیجیتال از بهار سال گذشته به خوبی در جریان است و یک برنامه آزمایشی بزرگ در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن برگزار خواهد شد.

 لینک کوتاه: b2n.ir/y42687 

برچسب ها :

در صحن علنی مجلس قرائت شد: عدم توجه به ارزهای دیجیتال می‌تواند آسیب‌زا باشد
آلمان در تعداد نودهای شبکه بیت کوین از آمریکا پیشی گرفت
بلاک شماره ۷۰۰,۰۰۰ در بلاک چین بیت کوین ثبت شد
سرکوب شدید پولشویی با ارزهای دیجیتال در ادامه چارچوب سیاست چین

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط