چین حساب‌های مربوط به ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی را مسدود کرد

دولت چین پس از ممنوع کردن استخراج و معاملات ارزهای دیجیتال سخت‌گیری‌ها را بیشتر کرده و اوایل هفته جاری تعدای از حساب‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی را مسدود کرد. چین در تلاش است تا دسترسی به ارزهای دیجیتال را برای شهروندان این کشور به طوری کلی مسدود سازد.

mammad

منبع : REUTERS

چین حساب‌های مربوط به ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی را مسدود کرد

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از رویترز، به گفته تحلیل‌گران انتظار می‌رود دولت چین طرح‌های بیشتری را برای کنترل اکوسیستم ارزهای دیجیتال در این کشور پیاده‌سازی کند، از جمله این موارد می‌توان به پیوند مستقیم فعالیت‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال با قوانین کیفری چین اشاره کرد.

ماه گذشته دولت چین اعلام کرد که استخراج و معاملات ارزهای دیجیتال را ممنوع خواهد کرد و چند روز پس از اعمال محدودیت‌ها مواضع خود را علیه ارزهای دیجیتال تشدید کرد.

اوایل هفته جاری تعدادی از حساب‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در شبکه اجتماعی ویبو (Weibo) مسدود شد. این حساب‌ها که دنبال کنندگان بسیاری هم داشتند با پیام «نقض قوانین و مقررات» روبه‌رو شدند.

وینستون ما (Winston Ma)، استاد دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک و نویسنده کتاب مشهور جنگ دیجیتال (The Digital War)، معتقد است دادگاه عالی چین به‌زودی بیانیه قضایی را منتشر می‌کند که احتمالاً استخراج و معاملات ارزهای دیجیتال را با قوانین کیفری این کشور پیوند می‌دهد.

این نظریه توسط یکی از قانون‌گذارن مالی مورد توجه قرار گرفت؛ او اعلام کرد چنین بیانیه‌ای ابهامات قانونی را که هنوز معاملات ارزهای دیجیتال را به‌عنوان یک اقدام غیرقانونی تشخیص نداده است، از بین خواهد برد. تاکنون تمامی قوانین مرتبط با ارزهای دیجیتال در چین توسط دولت ارائه شده و دستگاه قضایی این کشور دخالتی نداشته است.

محدودیت‌های حساب‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در شبکه اجتماعی ویبو در حالی اتفاق افتاده است که رسانه‌های چینی گزارش‌های خود در رابطه با ارزهای دیجیتال را افزایش داده‌اند.

خبرگزاری شینهوا به تازگی مقالاتی را منتشر کرده است  مجموعه‌ای از کلاه‌برداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را افشا کرده است. «CCTV»، شبکه تلویزیونی دولتی چین، گفته است که ارز دیجیتال شکلی از دارایی است که به راحتی کنترل می‌شود و اغلب در بازار سیاه، پول‌شویی، قاچاق اسلحه، قمار و معاملات مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این سرکوب‌ها در حالی شکل گرفته است که بانک مرکزی چین در حال آزمایش ارز دیجیتال ملی خود، یعنی یوان دیجیتال است.

لینک کوتاه: b2n.ir/w69766 

برچسب ها :

پیش‌فروش توکن Diem فیسبوک با تخفیف برای سرمایه‌‌گذاران اولیه!
فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد
استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال چشم به برق ارزان در تگزاس دوخته‌اند، اما ترس از تأثیر بر روی شبکه برق‌رسانی وجود دارد
جهش بلند قیمت الگورند با جلب توجه از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری
چین پرداخت های حقوق یوان دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را راه اندازی می‌کند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

انتخابی جام جهانی: ایران یک-عراق صفر؛ پایان کابوس دور رفت با صدرنشینی مقتدرانه/آغاز آقایی دوباره ایران در آسیا

title

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ از ساعت ۲۱ به وقت تهران در ورزشگاه المرحق بحرین برگزار شد که این مسابقه با تک گل سردار آزمون به سود ملی‌پوشان فوتبال کشورمان به پایان رسید تا تیم ملی فوتبال کشورمان با ۱۸ امتیاز و صدرنشینی دور برگشت مرحله پیش مقدماتی را پشت سر بگذارد. عراق با این نتیجه به عنوان تیم برتر دوم با ۱۱ امتیاز در جدول تیم های دوم به مرحله پایانی انتخابی جام جهانی صعود کرد.

با این پیروزی تیم ملی به چهارمین برد پیاپی خود در مرحله برگشت دست پیدا کرد تا دور رفت کابوس وار با مارک ویلموتس را به فراموشی سپرده و راهی مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی شود. با این نتیجه فوتبال ایران همانند سالهای اخیر استارت آقایی دوباره در فوتبال آسیا را زد تا به روزهای خوبی که طی یک دهه اخیر رقم زده بازگردد.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد

فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد

فعالیت انجمن بلاکچین ایران که با مجوز وزارت کشور به نام انجمن فناوران زنجیره بلوک در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده، طی نامه‌ای از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور متوقف شد.

خبر - 27 خرداد 1400
استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال چشم به برق ارزان در تگزاس دوخته‌اند، اما ترس از تأثیر بر روی شبکه برق‌رسانی وجود دارد

استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال چشم به برق ارزان تگزاس دوخته‌اند؛ ترس از تأثیر بر روی شبکه برق‌رسانی

استخراج‌گرانی که در اثر سرکوب چین جابجا شده‌اند به دنبال برق ارزان تگزاس هستند، اما شبکه برق‌رسانی این ایالت به دلیل تابستان سوزان در آستانه شکل‌گیری یک فاجعه است.

خبر - 26 خرداد 1400
جهش بلند قیمت الگورند با جلب توجه از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری

جهش بلند قیمت الگورند با جلب توجه از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری

حمایت سرمایه‌گذاران نهادی و مشارکت‌های جدید الگورند (ALGO) می‌تواند به این ارز دیجیتال کمک کند تا در هفته آینده قیمت خود را از دامنه فعلی خارج کند. دوره‌های تثبیت قیمت، جهش‌های قدرتمندی را به دنبال دارند و در عین حال فرصت خوبی برای بررسی و ارزیابی پروژه‌های دارای بنیان‌های قوی هستند؛ در این میان، الگورند یکی از پروژه‌هایی است که ازنظر بازیابی قیمت و پذیرش شبکه، همچنان موردتوجه است.

خبر - 26 خرداد 1400