چین دوباره قصد دارد استخراج بیت کوین را ممنوع اعلام کند

کمیته مالی چین اعلام کرده که قرار است استخراج بیت کوین را در این کشور ممنوع کند. این خبر با سقوط ۱۲ درصدی قیمت بیت کوین همراه بود و بازار سایر ارزهای دیجیتال را نیز تحت تاثیر قرار داد.

sutun

منبع : Decrypt

چین دوباره قصد دارد استخراج بیت کوین را ممنوع اعلام کند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کریپت، بیت کوین بار دیگر به اخبار بد واکنش نشان داده و به روند نزولی خود بازگشته است. این بار، کمیته مالی چین استخراج بیت کوین را به عنوان بخش اصلی به یک برنامه نظارتی برای «کنترل قاطعانه و جلوگیری از خطرات مالی» مرتبط با ارزهای دیجیتال اضافه کرده است.

این جلسه تحت نظارت لیو هه (Liu He)، معاون نخست وزیر شورای دولتی جمهوری خلق چین، برگزار شد. از بین چهار معاون نخست وزیر که به رئیس شورای دولتی گزارش می‌دهند، لیو هه پایین‌ترین رتبه را دارد. وی همچنین مدیر کمیسیون امور مالی و اقتصادی مرکزی حزب کمونیست چین است.

این گزارش شامل لیست بلندبالایی از سایر فعالیت‌های فراتر از استخراج بیت کوین است، از جمله اصلاح موسسات مالی کوچک و متوسط‌​​، کاهش اثرات فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با اوراق بهادار و پاسخ موثر به تورم وارداتی.

این اولین بار است که شورای دولتی چین به صراحت درباره استخراج بیت کوین صحبت می‌کند. علی‌رغم مبهم بودن این اعلام، قیمت بیت کوین پس از انتشار این گزارش ۱۳ درصد افت کرد. در زمان نگارش این گزارش، قیمت هر واحد بیت کوین ۳۵,۰۰۰ دلار است.

هفته پیش نیز خبری این‌چنینی باعث شد قیمت بیت کوین تا سطح ۳۰,۰۰۰ دلار ریزش کند. در آن زمان، یک گروه متشکل از سه اتحادیه پرداختی و مالی، ممنوعیت اولیه بیت کوین که توسط بانک مرکزی در سال ۲۰۱۷ ابلاغ شده بود را تکرار کردند. این سه انجمن شامل انجمن مالی اینترنت چین، انجمن بانکداری چین و انجمن پرداخت و تسویه حساب‌ها است.

منابع معتقدند ممنوعیت اخیر استخراج بیت کوین مختص مزارعی است که از انرژی برق‌آبی استفاده نمی‌کنند. در چین تعداد قابل توجهی مزارع استخراج بیت کوین وجود دارد که با زغال سنگ انرژی‌شان تامین می‌شود.

لینک کوتاه: این پیوند را کپی کنید.

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بانک فرانسه تسویه حساب‌های اوراق بهادار مبتنی بر ارز دیجیتال را آزمایش می‌کند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400