کارمزد اتریوم کم شد؛ کاهش گس به کمترین میزان خود در یک سال اخیر رسید

به کارمزد انجام تراکنش‌های اتریوم، گس گفته میشود که بر حسب جیوی (gwei) محاسبه می‌شود. گفتنی است با کاهش شلوغی شبکه، هزینه گس نیز کمتر می‌شود.

کارمزد اتریوم کم شد؛ کاهش گس به کمترین میزان خود در یک سال اخیر رسید

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از میهن بلاکچین علاوه بر قیمت اتر در ماه‌های گذشته هزینه استفاده از شبکه اتریوم نیز کمتر شده است.

طبق گزارش میهن بالاکچین میانگین قیمت گس در بلاکچین اتریوم در کمترین سطح خود از ماه مارس ۲۰۲۰ تاکنون قرار دارد.

به کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم، گس گفته می‌شود که در حال حاضر در محدوده ۱۵ الی ۳۰ جیوی قرار دارد. این مقدار تقریبا یک دهم گس در ماه آوریل است. در آن زمان، به دلیل افزایش قیمت اتر، کارمزد تراکنش‌ها نیز به بیش از ۱۰ دلار رسیده بود.

یک جیوی کسری از یک اتر، یعنی برابر با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱ اتر است. اما اگر قیمت گس بسیار کم باشد پس چرا در حال حاضر یک تراکنش، کارمزد ۸.۱۵ دلاری دارد؟

این موضوع به دلیل دو معیار به هم مرتبط اما مجزا است. کارمزد تراکنش‌ها با حاصل ضرب قیمت گس در مقدار گس استفاده‌شده مشخص می‌شود. تراکنش‌های مختلف به مقدار گس متفاوت نیاز دارند. بنابراین، ارائه پیشنهاد برای NFT در یک مزایده، انجام معامله در صرافی غیر متمرکز یا ارسال اتر به شخص دیگر ممکن است هزینه‌های متفاوتی داشته باشند، زیرا پیچیدگی این تراکنش‌ها با یکدیگر فرق دارد.

به عبارت دیگر، اگر در سراسر کشور به سفر بپردازید نسبت به سفرهای داخل شهری، سوخت بیشتری مصرف می‌کنید و این موضوع ارتباطی با قیمت سوخت یا بنزین ندارد.

همانند سوخت واقعی، قیمت گس نیز بر اساس تقاضا کاهش و افزایش می‌یابد. هنگامی که افراد زیادی از شبکه استفاده کنند، قیمت‌ها و کارمزدها افزایش می‌یابد.

طبق گزارش میهن بلاکچین، این موضوع یکی از دلایلی است که پروژه‌های مختلف به سمت استفاده از راهکارهای مقیاس‌پذیری نظیر پالیگان یا آربیتروم روی آورده‌اند.

اما به گفته میهن بلاکچین، دو عامل دیگر برای کاهش قیمت گس در اواخر ماه آوریل، یعنی قبل از سقوط قیمت اتر از ۴۱۶۵ به ۲۳۳۵ دلار وجود دارد. عامل اول افزایش سقف گس از ۱۲.۵ میلیون به ۱۵ میلیون جیوی در هر بلاک است. این افزایش سقف گس منجر به این شد که تراکنش‌های بیشتری در بلاک قرار بگیرد و تقاضا کاهش یابد.

عامل دوم، ربات‌های آربیتراژ بوده که به دنبال کسب سود از تراکنش‌های صرافی‌های غیرمتمرکز هستند. این ربات‌ها به طور داوطلبانه قیمت گس بیشتری را برای انجام تراکنش‌ها پرداخت می‌کنند و در نتیجه، کارمزد تراکنش افزایش می‌یابد. اما این موضوع باعث هدایت اتریوم به سمت زنجیره‌های موازی می‌شود.

لینک کوتاه: https://b2n.ir/t48896

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
بازگشت ۸۶۵ اتریوم سرقتی به پلتفرم MISO
نهنگ‌های ناشناس ۷۶۱ میلیون دلار اتریوم را در ۲۴ ساعت اخیر جابجا کرده‌اند
رکورد خروج روزانه اتریوم از صرافی های متمرکز شکسته شد
سناتور ارشد آمریکایی هم از کارمزدهای بالای اتریوم گله‌مند است!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

آمریکا,اتریوم

سناتور ارشد آمریکایی هم از کارمزدهای بالای اتریوم گله‌مند است!

یک سناتور ارشد آمریکایی از اختلال در صرافی‌های ارز دیجیتال و بالابودن کارمزد تراکنش‌های اتریوم انتقاد کرده و گفته است این مشکلات می‌تواند به قشر کم‌درآمد جامعه آسیب برساند.

خبر - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۲۴ شهریور

اتریوم توانست بالاتر از سطح ۳,۲۰۰ دلار یک مبنای حمایتی قوی تشکیل داده و روند افزایشی جدیدی را آغاز کند. در این روند افزایشی، اتر (ETH) موفق شد مقاومت ۳,۳۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ را پشت سر بگذارد.

تحلیل - ۶ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه ۲۳ شهریور

قیمت اتریوم در نزدیکی سطح ۳,۴۵۰ دلار قرار گرفت و روند کاهشی جدیدی را آغاز کرد. در پی این افت قیمت، اتر (ETH) با قیمتی زیر سطح حمایتی ۳,۲۲۰ دلار معامله شد و پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت. پس از آن، حمایت ۳,۱۶۰ دلاری را شکست و با پایین‌ترین سطح قیمت روزانه در حدود تراز ۳,۱۱۵ دلار معامله شد.

تحلیل - ۶ روز پیش