کارمزد تراکنش‌های اتریوم به پایین‌ترین سطح خود در ۱ سال اخیر رسید

با پایین آمدن قیمت اتر، کارمزد تراکنش‌های این شبکه نیز به طرز چشم‌گیری کاهش یافته و ازدحام بلاکچین اتریوم کم شده است.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

سردبیر آسان بیت کوین

کارمزد تراکنش‌های اتریوم به پایین‌ترین سطح خود در ۱ سال اخیر رسید

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دی‌کریپت، طبق گزارش جدیدی که توسط گلسنود منتشر شده، درآمد استخراج‌گران اتریوم در مقایسه با ۱۵,۰۰۰ اتریوم در روز در حدود یک ماه پیش، ۸۵ درصد کاهش یافته است. میانگین هفت روزه درآمد استخراج‌گران اکنون ۱.۹۰۰ اتر در روز است. این شرکت تحلیل داده بلاکچین گفته «برای دیدن چنین سطوح پایینی از کارمزد پرداخت شده، باید به ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۹۹) و قبل از تابستان DeFi نگاه کنیم.»

در همان ماه بود که پروتکل وام دهی DeFi کامپاند توکن «COMP» خود را منتشر کرد و به طور غیررسمی «تابستان DeFi» را شروع کرد و محصولی عرضه کرد که اجازه می‌داد به جای مراجعه به بانک یا دیگر موسسات مالی، کاربران به یکدیگر وام بدهند یا پول قرض بدهند یا دارایی‌هایشان را مبادله کنند. بسیاری از پروتکل های DeFi از زیرساخت‌های اتریوم استفاده می‌کنند، و این باعث افزایش محبوبیت شبکه  و همچنین افزایش ازدحام آن شده است.

کارمزد معاملات شبکه اتریوم همراه با تقاضا برای شبکه افزایش می‌یابد. هرچه تقاضای بیشتری برای انجام معاملات باشد، خواه مناقصه NFT باشد و یا وامهای Compound، فضای کمتری برای وارد کردن معاملات اضافی در یک بلاک وجود دارد. در نتیجه، هزینه های معامله افزایش می یابد. وقتی فضای بیشتری در دسترس باشد، هزینه ها کاهش می‌یابد.

در حال حاضر فضای بیشتری در دسترس است زیرا فعالیت DeFi کاهش یافته است. گلسنود در ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) نوشت «در ماه اخیر از نظر تاریخی یک افت بزرگ رخ داده است.»

طبق داده‌های «DeFi Pulse»، در ماه ژوئن حدود ۲ میلیارد دلار در پروتکل‌های DeFi مبتنی بر اتریوم شناور بوده است. مقداری که به عنوان «کل ارزش قفل شده» (TVL) شناخته می‌شود، امروز به بیش از ۵۰ میلیارد دلار رسیده است. اما TVL در ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت)، یعنی یک روز پس از آنکه اتریوم به اوج تاریخی خود رسید، ۸۶ میلیارد دلار بود.

پس از سقوط قیمت اتریوم در آخر هفته به زیر ۲۰۰۰ دلار، استخراج‌گران شبکه که معاملات را در ازای نگه داشتن بلوک‌هایی که ایجاد می‌کنند و دریافت کارمزد پردازش می‌کنند، دوگانه‌سوز شدند و تحت تأثیر کارمزد کمتر و نرخ معامله پایین‌تر قرار گرفتند.

طبق داده های جمع‌آوری شده توسط «BitInfoCharts»، متوسط کارمزد تراکنش در ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) ۳.۵۰ دلار بود، اما کارمزد شبکه در تاریخ ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت)، ۶۹.۹۲ دلار بود. اکنون کارمزد تراکنش از ۱ ژانویه (۲۳ دی) که قیمت یک واحد اتر ۷۲۴ دلار بود نیز پایین‌تر است.

 لینک کوتاه: https://b2n.ir/a17603

رشد دو رقمی بیت کوین و اتریوم بعد از سقوط اخیر
چین از مرکز تحقیقات رمزنگاری برای پشتیبانی از یوان دیجیتال رونمایی کرد
ویتالیک بوترین خطاب به جامعه اتریوم: فراتر از محدوده دیفای به نوآوری بپردازید
چین برای پشتیبانی از یوان دیجیتال از مرکز تحقیقات رمزنگاری رونمایی کرد
شبکه تورچین هک شد؛ ۵ میلیون دلار اتریوم به سرقت رفت

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بازگشت پرقدرت سردار به ترکیب زنیت/دبل آزمون مقابل تیم آلمانی

title

زنیت روسیه در دیدار دوستانه امروز به مصاف کارلسروهه رفت و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

در این بازی سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و موفق به ثبت دو گل در دقایق ۱۳ و ۳۹ شد.

مهاجم ایرانی که به دلیل مصدومیت در دیدار زنیت مقابل وردربرمن مدتی از ترکیب دور بود، پس از بازگشت، درخشان ظاهر شد.

آزمون با این درخشش نشان داد که برای حضور در ترکیب زنیت در سوپرجام روسیه کاملا آماده است.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط