کارمزد شبکه‌های بیت کوین و اتریوم به پایین‌ترین سطح خود در ۶ ماه اخیر رسیده‌است

کم شدن هیجان بازار ارزهای دیجیتال باعث شده کارمزد تراکنش‌های بیت کوین و اتریوم کاهش قابل توجهی در مقایسه با ماه‌های قبل داشته باشد.

sutun

منبع : Cointelegraph

کارمزد شبکه‌های بیت کوین و اتریوم به پایین‌ترین سطح خود در 6 ماه اخیر رسیده‌است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، پس از خوابیدن تب بازار، کارمزد تراکنش‌های بیت کوین و اتریوم به پایین‌ترین سطح خود در ۶ ماه اخیر رسیده است.

طبق نمودار بیت‌اینفو (BitInfoCharts)، کارمزد معاملات بیت کوین در اوایل آپریل در اوج خود، یعنی ۶۲.۷۷ قرار داشت، اما اکنون هزینه هر تراکنش در این شبکه حدود ۷.۲۰ دلار است، کارمزد شبکه بیت کوین فقط طی ۶ هفته اخیر بیش از ۸۸ درصد کاهش یافته است.


نمودار میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین

ظاهراً دلیل کاهش کارمزد تراکناش‌های بیت کوین کاهش فعالیت بازار این ارزدیجیتال است، به طوری که حجم معاملات روزانه بیت کوین در تاریخ ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) بیش از ۶۷ میلیارد دلار بود و در زمان نگارش این گزارش به حدود ۳۰ میلیارد دلار رسیده است.

بازار صعودی ۲۰۲۱ باعث شد تا در ماه‌های اخیر، کارمز‌د‌های شبکه بیت کوین و اتریوم سر به فلک بکشد.

در ماه فوریه (بهمن)، تسلا اعلام کرد 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است، پس از آن کارمزد‌های شبکه بیت کوین طی 2 هفته 3 برابر شد.

این خبر باعث هیجان‌ده شدن بازار شد و باعث شد بیت کوین اوج قیمت قبلی خود که ۴۰,۰۰۰ دلار را بشکند و به قیمت ۵۴,۰۰۰ دلار برسد. داده‌ها نشان‌دهنده آن است که حجم معاملات ۲۴ ساعته بیت کوین پس از انتشار این خبر به تدریج دو برابر شده و از حدود ۵۷ میلیارد دلار در روز ۷ فوریه (۱۹ بهمن) که یک روز قبل از این خبر بود، به ۱۰۱ میلیارد دلار در تاریخ ۲۳ فوریه (۵ اسفند) رسید.

میانگین کارمزد شبکه بیت کوین در تاریخ ۲۱ آپریل (۱ اردیبهشت) بار دیگر اوج گرفت و به ۶۲.۷۷ دلار رسید. دلیل بالا رفتن کارمزد شبکه بیت کوین این بود که پس از رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به اوج تاریخی خود یعنی ۶۴,۸۰۴ دلار، شروع به ریزش کرد و فعالیت بازار بالا رفت و معامله‌گران سعی داشتند تا در قیمت بالا بیت کوین‌های خود را بفروشند.

داده‌های وای‌چارت (Ychart) نشان می‌دهد کارمزد تراکنش شبکه اتریوم از اوج خود در ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) که ۷۲.۲۱ دلار بود به ۴.۸۰ دلار رسیده است. این کاهش ۹۳ درصدی فقط طی دو هفته اتفاق افتاد.


نمودار میانگین قیمت تراکنش اتریوم

دلیل بالا‌ رفتن کارمزد‌های شبکه اتریوم رویداد‌های مختلفی بود. این رویداد‌ها شامل رواج صرافی‌های غیرمتمرکز، داغ شدن بازار توکن‌های غیر مثلی و حتی جنجالی شدن میم‌کوین شیبا اینو می‌شود. در اوج قیمت تراکنش‌های اتریوم، هزینه انجام هر تراکنش به ۷۱.۲۱ دلار رسیده بود.

لینک کوتاه: b2n.ir/t58663

 

 

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400