کارمزد شبکه‌های بیت کوین و اتریوم به پایین‌ترین سطح خود در ۶ ماه اخیر رسیده‌است

کم شدن هیجان بازار ارزهای دیجیتال باعث شده کارمزد تراکنش‌های بیت کوین و اتریوم کاهش قابل توجهی در مقایسه با ماه‌های قبل داشته باشد.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کارمزد شبکه‌های بیت کوین و اتریوم به پایین‌ترین سطح خود در 6 ماه اخیر رسیده‌است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، پس از خوابیدن تب بازار، کارمزد تراکنش‌های بیت کوین و اتریوم به پایین‌ترین سطح خود در ۶ ماه اخیر رسیده است.

طبق نمودار بیت‌اینفو (BitInfoCharts)، کارمزد معاملات بیت کوین در اوایل آپریل در اوج خود، یعنی ۶۲.۷۷ قرار داشت، اما اکنون هزینه هر تراکنش در این شبکه حدود ۷.۲۰ دلار است، کارمزد شبکه بیت کوین فقط طی ۶ هفته اخیر بیش از ۸۸ درصد کاهش یافته است.


نمودار میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین

ظاهراً دلیل کاهش کارمزد تراکناش‌های بیت کوین کاهش فعالیت بازار این ارزدیجیتال است، به طوری که حجم معاملات روزانه بیت کوین در تاریخ ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) بیش از ۶۷ میلیارد دلار بود و در زمان نگارش این گزارش به حدود ۳۰ میلیارد دلار رسیده است.

بازار صعودی ۲۰۲۱ باعث شد تا در ماه‌های اخیر، کارمز‌د‌های شبکه بیت کوین و اتریوم سر به فلک بکشد.

در ماه فوریه (بهمن)، تسلا اعلام کرد 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است، پس از آن کارمزد‌های شبکه بیت کوین طی 2 هفته 3 برابر شد.

این خبر باعث هیجان‌ده شدن بازار شد و باعث شد بیت کوین اوج قیمت قبلی خود که ۴۰,۰۰۰ دلار را بشکند و به قیمت ۵۴,۰۰۰ دلار برسد. داده‌ها نشان‌دهنده آن است که حجم معاملات ۲۴ ساعته بیت کوین پس از انتشار این خبر به تدریج دو برابر شده و از حدود ۵۷ میلیارد دلار در روز ۷ فوریه (۱۹ بهمن) که یک روز قبل از این خبر بود، به ۱۰۱ میلیارد دلار در تاریخ ۲۳ فوریه (۵ اسفند) رسید.

میانگین کارمزد شبکه بیت کوین در تاریخ ۲۱ آپریل (۱ اردیبهشت) بار دیگر اوج گرفت و به ۶۲.۷۷ دلار رسید. دلیل بالا رفتن کارمزد شبکه بیت کوین این بود که پس از رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به اوج تاریخی خود یعنی ۶۴,۸۰۴ دلار، شروع به ریزش کرد و فعالیت بازار بالا رفت و معامله‌گران سعی داشتند تا در قیمت بالا بیت کوین‌های خود را بفروشند.

داده‌های وای‌چارت (Ychart) نشان می‌دهد کارمزد تراکنش شبکه اتریوم از اوج خود در ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) که ۷۲.۲۱ دلار بود به ۴.۸۰ دلار رسیده است. این کاهش ۹۳ درصدی فقط طی دو هفته اتفاق افتاد.


نمودار میانگین قیمت تراکنش اتریوم

دلیل بالا‌ رفتن کارمزد‌های شبکه اتریوم رویداد‌های مختلفی بود. این رویداد‌ها شامل رواج صرافی‌های غیرمتمرکز، داغ شدن بازار توکن‌های غیر مثلی و حتی جنجالی شدن میم‌کوین شیبا اینو می‌شود. در اوج قیمت تراکنش‌های اتریوم، هزینه انجام هر تراکنش به ۷۱.۲۱ دلار رسیده بود.

لینک کوتاه: b2n.ir/t58663

 

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱۴ مرداد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط